• Sukces Mateusza Prokopiuka, Krzysztofa Litwiniuka i Adriana Zielonki w VII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej

• 05.06.2020 10:27
      • W bieżącym roku szkolnym trzech uczniów naszej szkoły brało udział w VII Edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych 2019/2020, prowadzonej pod hasłem „II wojna światowa – Wiem, pamiętam i protestuję przeciwko wojnie i jej okrucieństwom.”

Ligę organizował Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej. Konkurs przewidywał cztery etapy, ale z powodu epidemii odbyły się trzy. W Lidze brało udział 168 uczestników z 17 szkół. Na każdym z etapów, dziesięciu najlepszych uczniów w każdej kategorii wiekowej, było nagradzanych punktami.

W konkursie w kategorii klas VIII pierwsze miejsce zajął Mateusz Prokopiuk uzyskując 68pkt., drugie miejsce Krzysztof Litwiniuk z 54pkt., zaś ósme Adrian Zielonka. Uczniowie uczestniczyli w lidze po raz drugi i poświęcili jej swój wolny czas.

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wytrwałość.

Iwona Gryszko