• Sukcesy naszych artystów.

   • 24.05.2022 19:38
   • W sobotę 21 maja uczennica klasy 5a – Małgorzata Wasiluk wzięła udział w XXVII PODLASKIM FESTIWALU PIEŚNI MARYJNEJ. Festiwal odbył się w Leśnej Podlaskiej i przeznaczony był dla solistów i zespołów. Artyści w pięknej bazylice prezentowali pieśni o tematyce Maryjnej. Nasza chórzystka tym razem wystąpiła solowo, zaprezentowała utwór ,,Ave Maria Jasnogórska”- kompozycję Piotra Rubika. Akompaniował jej na pianinie i do występu przygotował nauczyciel muzyki - Tomasz Jezuit. Jury festiwalowe przyznało Małgosi II miejsce i nagrodę pieniężną 200 zł.

    22 maja w Łomazach odbył się konkurs – XVII POWIATOWE PREZENTACJE WOKALNE. Podczas tej plenerowej imprezy połączonej z PIKNIKIEM RODZINNYM na scenie festiwalowej wystąpiło dwoje naszych uczniów. W kategorii klas 1-3 Terespol reprezentowała Amelia Lewczuk z klasy 2a , która debiutując zaśpiewała piosenkę pt. ,,Świat bez wody”. Oklaskiwała ją cała rodzina i licznie zgromadzona publiczność.

    Wielkim sukcesem może poszczycić się natomiast Maciej Badalski z klasy 5b, któremu za brawurowe wykonanie piosenki ,,Zimny drań”, jury przyznało I miejsce. Maciek rywalizował w kategorii klas 4-6 i wrócił z Łomaz do domu z pięknym pucharem.

    Do występów konkursowych przygotowywał uczniów p. Tomasz Jezuit, którego podopieczny z Chotyłowa – Maksymilian, w kategorii klas 7- 8 wyśpiewał III miejsce.

    Wszyscy wykonawcy otrzymali też pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. A co najważniejsze - zdobyli bezcenne doświadczenie sceniczne, które zapewne przyda się w ich rozwoju. Może nawet i karierze artystycznej, czego szczerze im życzymy.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Wróć do listy artykułów