• Mamy Finalistkę konkursu kuratoryjnego z języka rosyjskiego!

21.02.2020 08:38

Miło nam podzielić się informacją, że nasza uczennica stanęła na podium w konkursie wiedzy organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Finalistą konkursu z języka rosyjskiego została Krysia Goroszko z 8c.

Jest jedną z 15. najlepszych uczniów na całe województwo lubelskie.

Zanim uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, musieli przejeść etap szkolny i rejonowy. Zadania z jakimi musieli mierzyć się uczniowie na konkursach kuratoryjnych znacznie wybiegają poza ramy szkolne ich etapu edukacyjnego.

Zdobycie tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego:

•          gwarantuje otrzymanie z danych zajęć edukacyjnych celującą ocenę klasyfikacyjną

•          zwalnia ucznia z części egzaminu ósmoklasisty – języka nowożytnego

•          uprawnia do uzyskania z egzaminu ósmoklasisty z języka nowożytnego najwyższego wyniku,

•          gwarantuje przyjęcie do wybranej szkoły niezależnie od kryteriów naboru.

W zdobycie tego sukcesu włożyła bardzo dużo pracy zarówno uczennica, jak i jej nauczycielka Elżbieta Kuczko.

Serdeczne gratulacje!

• Wyniki drugiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych

22.12.2019 19:06

Uczennica klasy VIII C Krysia Goroszko  zakwalifikowała się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego.
      11.02.2018r. odbędzie się trzeci etap (wojewódzki).
      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Uczennicy  - Laureatce etapu okręgowego oraz jej Nauczycielce – Elżbiecie Kuczko.
      Nie byłoby tych sukcesów bez ciężkiej pracy i zaangażowania obu stron.

Życzymy powodzenia w finale!

• Szkolny Konkurs Kaligraficzny ПРОПИСЬ

09.12.2019 14:19

W dniu 04.12.2019 odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas siódmych.

Cel konkursu:

•          zwrócenie uwagi na czytelną, płynną i kształtną grafikę pisania w języku rosyjskim

•          doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania w języku rosyjskim.

1 miejsce – Agnieszka Terpiłowska

2 miejsce – Patrycja Palak

3 miejsce - Magdalena Dąbrowska, Karolina Wieczorek

Wyróżnienia – Aleksandra Pietrusik, Martyna Kulik, Patrycja Kamińska

• Piękno poetyckiego słowa

04.12.2019 22:21

26 listopada bieżącego roku nasi uczniowie: Maja Prokopiuk, Maciej Parzyszek i Kacper Sawczuk pod opieką D. Poleszczuk i A. Klim wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorkim Utworów Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad nim objęli: p. Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, p. Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski oraz p. Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska. Patronatu naukowego udzieliło Siedleckie Towarzystwo Naukowe.
      Warto zauważyć, że recytacja naszych reprezentantów odznaczała się wysokim poziomem, jednak konkurencja była duża.
      Pierwszy etap konkursu – szkolny –   został zorganizowany jeszcze w październiku przez D. Poleszczuk i A. Skolimowską. Wtedy recytacja utworów polskich romantyków była oceniana w dwóch grupach wiekowych: IV-VI i VII-VIII.  Wówczas zostały przyznane następujące miejsca:
      - w grupie IV- VI
      I miejsce – Maciej Parzyszek
      II miejsce – Kacper Sawczuk

- w grupie VII- VIII
      I miejsce – Natalia Danieluk
      II miejsce – Maja Prokopiuk
      III miejsce  – Wiktor Pikuła

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca, mieli okazję zmierzyć się w konkurencji na poziomie wojewódzkim.
      Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego dziękujemy za miłe chwile spędzone z piękną polską poezją.

• Konkurs Recytatorski "Поэзии пленительные строки"

16.11.2019 20:20

„Zamiast pustego "pan" — w rozmowie
      Wyrwało jej się czułe "ty",
      I wszystkie najszczęśliwsze sny
      Zbudziła w duszy przy tym słowie”.
      Aleksander Puszkin

15 listopada w Centrum Języka Rosyjskiego UMCS w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej, upamiętniający 220. rocznicę urodzin Aleksandra Puszkina.
      Naszą szkołę reprezentowała Kristina  Goroszko z wierszem  „У лукаморья дуб зелёный...”. Jej umiejętności recytatorskie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Krysia zajęła II miejsce.
      Uczestnicy przepięknie zaprezentowali wiersze jednego z najsłynniejszych poetów rosyjskich. Wszystkim udzielił się nastrój melancholii i tęsknoty, gdyż wiersze te najczęściej dotykały tematyki miłosnej.