• Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

• 05.12.2019 13:55
      • 28.11.2019roku w Międzyrzecu Podl. odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach tych wystąpili uczniowie naszej szkoły. W Igrzyskach Dzieci czyli uczniów klas VI-IV i młodszych nasi szachiści zajęli dopiero 3 miejsce. Zostali wyprzedzeni nie tylko przez SP nr 3 w Miedzyrzecu Podl. ale też przez szkołę w Misiach...obie drużyny zdobyły po 6 pkt. Graliśmy w składzie Samanta Kamińska, Filip Samociuk, Mikołaj Lesik i Piotr Gołębiowski.
        Jeszcze gorzej spisali się nasi starsi koledzy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII-VIII zajęli dopiero 4 miejsce wyprzedzeni nie tylko przez dwie szkoły z Międzyrzeca,  ale też z Łomaz. Tu drużyna grała w składzie: Natalia Kral, Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski i Dawid Zasiuk.
        Misie to mała miejscowość gdzie w szkole realizuje się program "Szachy w szkole". W efekcie w rywalizacji okazała się lepsza od Terespola...miejscowości o takich tradycjach szachowych?!

Opiekun: Marek Ferens

Tekst i foto: Marek Ferens