• Zmiana Inspektora Ochrony Danych.

12.07.2019 14:26
      W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony  Danych.

W naszej szkole nastąpiła zmiana na stanowisku Inspektora Ochrony Danych. Od dnia 1 lipca funkcję IOD będzie pełnił Pan Janusz Krzewiński. Podajemy jego adres poczty elektronicznej: inspektor@ebi24.pl.

• XXVIII Dziecięcy Festiwal Piosenki

25.06.2019 22:21

31  maja 2019 odbył się w naszej szkole XXVIII Dziecięcy Festiwal Piosenki.
      W tym roku tematyką festiwalu była piosenka ludowa.
      Na scenie prezentowali się kolejno uczniowie klas najmłodszych, 4-6 oraz 7 i 8. Wykonawcy ubrani w kolorowe stroje ludowe prezentowali utwory w wersjach tradycyjnych i twórczych folkowych interpretacjach. Usłyszeliśmy między innymi "Czerwone jabłuszko", "Szła dzieweczka do laseczka", "Wesele "W moim ogródeczku", ,,Cyt,cyt” czy "Lipkę".
      W roli konferansjera wystąpił uczeń klasy VIII - Jan Miklaszewski, który profesjonalnie wprowadzał publiczność w tematykę każdego utworu.
      Dzięki hojności sponsorów laureaci festiwalu otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale również ciekawe upominki.
      Dyrekcja Szkoły oraz organizatorzy festiwalu dziękują serdecznie Panu T. Oleszczukowi za bezinteresowną pomoc w organizacji nagłośnienia imprezy. Sponsorom: Burmistrz Miasta w Terespolu, Rada Rodziców, Sklepik szkolny Pani Rogalska, KROPKA Sławomir Kropiwiec, PIGI Rabczuk, PPHU UZIMEX U.Załęska, Teresa Sałamacha GRAFIT, Kancelaria LIBRA Waldemar Czarnecki, GALERIA ZACISZE Ewa i Tomasz Androsiuk, Radni Miasta Terespol- Jarosław Tarasiuk, Ewa Zając, Dorota Szprychel, Urszula Artecka, , Krzysztof Wróbel, Barbara Saj, Radny Powiatu Wojciech Mitura, Radny Powiatu Radosław Sebastianiuk, Wiesław Krzemiński, Andrzej Makarewicz, Jolanta i Bartłomiej Terpiłowscy, Lech Denis KOSMETHUTR, Firma MAWI Bakoma.
      Dziękujemy również członkom jury: Katarzynie Polaczuk, Magdalenie Martyniuk, Katarzynie Oleszczuk, Kazimierzowi Michalakowi, Łukaszowi Pogorzelskiemu,  za czas poświęcony na wysłuchanie i ocenianie naszych młodych artystów.

Wyniki obrad jury:

KLASY 1-3

1.MACIEJ BADALSKI – „WYSOKIE PŁOTY” -2b – I miejsce
      2.DOMINIKA I KAROLINA PRZYGOCKA – „W MOIM OGRÓDECZKU” - 2b – II miejsce
      3.NATALIA ZBROŻEK- „WYJDĘ JA ZA DZIADA” -2b – III miejsce
      4.JULIA RAFAŁKO I ZOSIA POLESZCZUK – „SZŁA DZIEWECZKA”- 2b – Nagroda Samorządu Uczniowskiego I-III

KLASY 4-6

1.MAJA PROKOPIUK – „GDZIE TA KEJA” – 6b – Nagroda Burmistrza
      2.PATRYCJA KAMIŃSKA – „MAMO, JA NIE CHCĘ ZA MĄŻ” – 6b – Nagroda Dyrektora
      3.JULIA DANIELUK, AGATA KŁOS, NATALIA PRZYGOCKA – „LIPKA” -5a – I miejsce
      4.NIKOLA ZUB – „HEJ WESELE” -4a – II miejsce
      5.JULIA MARCZEWSKA, MAJA ANDROSIUK, JUIA WITKOWICZ – „CYT CYT” – 5- III miejsce
      6.NATALIA JAROCKA – „CZERWONE JAGODY”- 4b – Nagroda Samorządu Uczniowskiego

KLASY 7-8

1.MARIA MARYNIUK I EMILIA SZAMUK – „W MOIM OGRÓDECZKU” – 8b – I miejsce
      2.KLAUDIA LEWKOWICZ – „GDZIE TEN KTÓRY” – 8b- II miejsce
      3.NATALIA SZOŁONIUK – „HENIEK” – 8a- III miejsce
      4.KINGA SZCZYGIELSKA – „TAKIEGO JANICKA”- 7a

• Ważna informacja dla rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych.

23.06.2019 15:42
      Informacja dla rodziców uczniów przyszłych klas I.

Listy uczniów klas I będą podane do publicznej wiadomości w dniu 19 sierpnia 2019r.

Zenon Iwanowski, dyrektor ZSP nr 1 w Terespolu

• Czwartoklasiści wyruszyli śladami Ojca Mateusza

15.06.2019 19:11

W dniach 6-7 czerwca uczniowie klas czwartych, pełni sił i energii do poznawania pięknych obszarów naszego kraju, wyruszyli na swoją pierwszą dwudniową wycieczkę. Tuż przed obiadem dotarli do Sandomierza, gdzie po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu, rozpoczęli zwiedzanie miasta. Podążając śladami Ojca Mateusza przeszli przez Ucho Igielne, podziwiali piękny Rynek i Ratusz sandomierski, a także Wąwóz Św. Królowej Jadwigi. Wiele emocji wzbudziła wizyta w Zbrojowni, gdzie niezwykle zabawny Rycerz opowiedział historię miasta. Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla fanów serialu o księdzu detektywie, była wizyta w Muzeum Figur Woskowych, przedstawiających głównych bohaterów.
      Uroki miasta wycieczkowicze podziwiali także płynąc statkiem po Wiśle.
      Wieczór dzieci spędziły na zabawach oraz rozgrywkach sportowych w bursie szkolnej.
      Drugiego dnia czwartoklasiści zwiedzili pałac w Kurozwękach, gdzie mieli także okazję obejrzeć bizony, pasące się na pastwiskach. Po pysznym obiedzie w pałacowych komnatach, dzieci wyjechały do Pacanowa, gdzie obejrzały Europejskie Centrum Bajek. W tej zaczarowanej krainie uczniowie wyruszyli w podróż po znanych bajkach i baśniach z całego świata.
      Tuż przed nocą zadowoleni, ale zmęczeni czwartoklasiści wrócili do Terespola, gdzie czekali już na nich bardzo stęsknieni rodzice. Wycieczkę zorganizowała pani Anna Skolimowska we współpracy z panem Grzegorzem Machnowskim, którym w opiece nad rozbrykaną gromadką pomagała pani Kamila Korneluk.