• DZIEŃ EUROPEJSKI 2016

   • 15.06.2016 21:33


   • Zgodnie z tradycją, 7 czerwca tego roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Europejski, będący okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i aktorsko-wokalnych.
    Na początku Jagoda Szemietucha z klasy IIC zaśpiewała po rosyjsku piosenkę „Mama”, z którą zajęła I miejsce na XXV Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz III miejsce na Gimnazjalnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Białej Podlaskiej. Następnie uczniowie klasy IA zaprezentowali swoje znakomite umiejętności językowe i talent aktorski w scence „Giovanni’s cafe” oraz przekonywali nas, że warto uczyć się języka angielskiego, gdyż bez jego znajomości można mieć problemy z poradzeniem sobie z najprostszymi sprawami podczas podróży zagranicznych.
    Potem uczniowie klasy IIIA gimnazjum również wykazali się ogromnym talentem aktorskim i znajomością języka rosyjskiego prezentując bajkę „Kołobok”.
    Kolejnym punktem programu była piosenka „Love yourself” w wykonaniu Julii Iwaniuk, uczennicy klasy IA.
     Na koniec uczniowie klasy IIIB zaprezentowali popularny teleturniej „Familiada”, przybliżając nam tym samym opinie mieszkańców Europy dotyczące różnych dziedzin życia.
    Uczniowie, którzy przedstawili swój program w języku rosyjskim przygotowani zostali przez p. Elżbietę Kuczko, a nad przebiegiem części angielskiej czuwały: p. Jolanta Konarska i p. Gabriela Skraburska, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz. Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów może być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.

   • Wróć do listy artykułów