• Co znaczą tajemnicze nazwy tyranozaur i diplotok? Co jadły dinozaury, gdzie mieszkały i jak to się stało, że wyginęły? Tego wszystkiego dowiadują się w tym tygodniu 6-latki, poznając uroki i trudy życia w dawnych czasach. Zgodnie z zasadą Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam" dzieci pod okiem wychowawczyni pani I. Białowąs wykonały miniaturowy świat dinozaurów i przeprowadziły doświadczenie obrazujące erupcję wulkanu, które (jak się można było spodziewać) wywołało wiele pozytywnych emocji. Teraz śmiało mogą sami opowiadać innym o tajemnicach zamierzchłych czasów. 

  D. Wójcik
   

  19.02.2020 21:20 | więcej »
 • Wiele zabawy i radości sprawiły trzylatkom oraz ich starszym koleżankom i kolegom zabawy zorganizowane z okazji Walentynek. Przedszkolaki bawiły się w tym dniu jednak nie tylko pod hasłem miłości, ale przede wszystkim życzliwości i szacunku wobec każdego człowieka.

  Dzieci wzięły udział w konkursach tanecznych – oczywiście w rytmie piosenek o miłości. Wykonały też piękne walentynki dla swoich rodziców, które ozdabiały z ogromnym zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy walentynkowej zabawy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz lizaki.

    Maluchy przygotowały także niespodziankę pani dyrektor Edycie Krzemińskiej – własnoręcznie przyozdobione serce. Wyjście do szkoły, gdzie osobiście wręczyły p. dyrektor swoją walentynkę,  stanowiło dla przedszkolaków ogromną atrakcję, trzylatki po raz pierwszy wybrały się tam bowiem z wizytą.

  Walentynkowe atrakcje przygotowały wychowawczynie grup Kamila Korneluk oraz Katarzyna Nowacka.

  19.02.2020 20:40 | więcej »
 • Wiele pięknych życzeń wypłynęło z ust 6-latków  w miniony czwartek (13.02). Dzieci wyrażały swoją miłośc recytując wierszyki, śpiewajac piosenki i wręczając starannie przygotowane upominki. Porządną dawkę radości zapewniło również przedstawienie, ukazujące przykładowy wizerunek współczesnej babci, która wcale nie musi stać przy kuchennym stole i lepić pierożki. Jedno natomiast nigdy się nie zmieni - zarówno Babcia, jak i Dziadek zawsze mają czas i serce otwarte na potrzeby swoich wnucząt. I to udowodnili w kolejnych konkurencjach, podczas których musieli na wyścigi nawijać na włóczkę swoje wnuczęta lub rozpoznawać po dotyku ich twarze. 

  Ten dzień był wspaniałą okazją do tego, aby dzieci mogły wyrazić swoją ogromną wdzięczność do ukochanych gości. Pomogła im w tym pani Ilonka Białowąs, sumiennie przygotowując do występu, a o słodki poczęstunek zatroszczyli się rodzice.
  Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za zorganizowanie czasu i przybycie na uroczystość.
  D. Wójcik, I. Białowąs 
   
  16.02.2020 22:51 | więcej »
 • „Super Babcia – Super Dziadek” śpiewały sześciolatki z naszego przedszkola ukochanym dziadkom, którzy 5 lutego przybyli na uroczyste spotkanie zorganizowane specjalnie na ich cześć.

  Sześciolatki przygotowały dziadkom występ artystyczny – wierszykiem, piosenką, a także zabawnymi skeczami pokazali, jak ważne miejsce zajmują w sercach swoich wnucząt. Dzieci wręczyły także własnoręcznie przygotowane prezenty, piękne korale oraz kalendarze.

  Podczas tego wyjątkowego spotkania przedszkolaki zaprosiły także swoich dziadków do zabawy. Były więc tańce i konkursy, które wzbudziły wiele radości oraz śmiechu.

  Święto Babci oraz Dziadka sześciolatki przygotowały pod okiem wychowawczyni Kamili Korneluk, natomiast słodki poczęstunek z pysznym domowym ciastem rodzice przedszkolaków.  

   

  06.02.2020 08:33 | więcej »
 • W dniu 19.12.19r. w grupie 6-latków panie: I. Białowąs (wychowawca) oraz D. Wójcik (logopeda) przygotowały świąteczne  spotkanie o dwuetapowym przebiegu. Pierwszą część stanowił "Wieczór kolęd", który wprowadził słuchaczy w bardzo przyjemny nastrój. W programie znalazł się występ całej grupy, który przygotowała pani Ilona oraz  zaplanowane wcześniej kolędowanie rodziców z dziećmi w podzielonych, małych grupach. Wokaliści spisali się na medal. W drugiej części odbyły się warsztaty logopedyczne o tematyce świątecznej, podczas których uczestnicy wybrali się w podróż z Mikołajem, ćwicząc narządy mowy, usprawniali percepcję słuchową, pomagając zwierzątkom dotrzeć do stajenki Pana Jezusa lub ćwiczyli uwagę słuchową, reagując w określony sposób na czytane słowo. Niemałym wyzwaniem okazało się zadanie "Świąteczne smakołyki", podczas którego trzeba było z zasłoniętymi oczami rozpoznać produkt spożywczy wykorzystywany do przygotowywania świątecznych potraw. Zarówno rodzice, jak i dzieci z uśmiechami na ustach pokonywali kolejne zadania, udowadniając tym samym, że nawet w przedświątecznej gorączce można znaleźć czas na wspólną zabawę i integrację. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za zorganizowanie czasu i udział we wspólnej zabawie. 

                                          D. Wójcik


   
  20.12.2019 21:15 | więcej »
 • Świąteczne spotkanie w grupie Wiewióreczek

  W bardzo miłej i radosnej atmosferze upłynęło świąteczne spotkanie w grupie sześciolatków, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami oraz dziadkami, których serdecznie powitała dyrektor Edyta Krzemińska, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat.

  Przedszkolaki zaprezentowały się swoim najbliższym w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku, dowodząc po raz kolejny swoich zdolności zarówno aktorskich, jak i muzycznych. Następnie wspólnie z rodzicami dzieci wykonały piękne stroiki, które na pamiątkę spotkania oraz warsztatów zabrały ze sobą.

  Czas spędzony podczas wspólnej pracy nad stroikami umilała bożonarodzeniowa muzyka, ale także słodki poczęstunek.

  To świąteczne spotkanie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk.
                                                                                                                                KK

    
    
   
  17.12.2019 21:11 | więcej »
 • Czerwony Kapturek na Mikołajki

  Z okazji Mikołajek grupa Wiewiórek przygotowała koleżankom i kolegom z przedszkola niespodziankę. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku, w którym jednak wilk zostaje umieszczony w rezerwacie dla zwierząt, a bohaterowie bajki chętnie go tam oglądają.

  Dzieci znakomicie odegrały swoje role, zachwycając zarówno wygłaszanymi tekstami, jak i wykonywanymi piosenkami.

  Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów dużymi brawami. Nawet trzecioklasiści, którzy przybyli specjalnie na przedstawienie, gratulowali sześciolatkom udanego występu. Dyrektor przedszkola Edyta Krzemińska w podziękowaniu za mini spektakl obdarowała sześciolatków cukierkami.

  Przedstawienie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk, natomiast ról dzieci wyuczyły się pod czujnym okiem rodziców.

  KK

  09.12.2019 13:44 | więcej »
 • Sześciolatki w Krainie Lodu

  4 grudnia dwie grupy sześciolatków wybrały się do kina, aby poznać dalsze losy Anny i Elzy, bohaterek bajki „Kraina lodu”. Tuż przed seansem dzieci znakomicie bawiły się w towarzystwie Mikołaja oraz jego asystentki, którzy porwali całą widownię do tańca, a następnie zorganizowali zabawy z nagrodami. Oczywiście nasze przedszkolaki brały udział we wszystkich konkurencjach i wracały z kina z książkami oraz grami edukacyjnymi.

  Pełne energii, ale nieco już głodne towarzystwo zjadło pyszny obiad w restauracji, aby z nowymi siłami wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Barwnej. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w tej wyjątkowej bibliotece, przypadła im do gustu zwłaszcza sala z ogromnym łóżkiem, na którym leżąc można czytać książki.

  Pełni wrażeń, ale nieco zmęczeni wycieczkowicze wrócili do przedszkola, gdzie czekali już rodzice ciekawi opowieści swoich pociech.

  Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni grupy Wiewiórek – Kamila Korneluk we współpracy z paniami Marzenną Grygorowicz oraz Urszulą Korycińską.

   

  KK
   

  09.12.2019 13:21 | więcej »
 • 19 listopada grupa sześciolatków wybrała się do restauracji Galeria Smaków, aby poznać tajniki przygotowywania potraw, zwłaszcza zaś lubianej przez wszystkich pizzy. Pod okiem właścicielki Agnieszki Drab oraz pracownicy restauracji Magdy sześciolatki ugniatały ciasto, a następnie komponowały ulubiony smak pizzy z różnych składników. Dzieci zaniosły gotowe danie do kuchni, gdzie obserwowały, jak kucharze wkładają je do specjalnych pieców. Pani Agnieszka przy okazji opowiedziała o ich pracy, wskazując w kuchni miejsca przygotowywania poszczególnych potraw.

  Kiedy pizza piekła się w piecu, dzieci wyciskały soczki owocowe.

  Warsztaty zakończyły się obiadem, na który mali kucharze zaprosili członków swoich rodzin.

  Pani Agnieszka, właścicielka restauracji serdecznie podziękowała sześciolatkom za udział w zajęciach i na pamiątkę pobytu w Galerii Smaków wręczyła wszystkim duże drewniane łyżki.

  Warsztaty zorganizowała wychowawczyni Kamila Korneluk.

  25.11.2019 11:05 | więcej »
 • Jesienne dzieła sztuki w grupie Wiewióreczek

  Jesień to piękna i bardzo kolorowa pora roku o czym doskonale przekonała się grupa Wiewióreczek. Sześciolatki przez cały tydzień poznawały tajemnice jesieni, zastanawiając się dlaczego liście zmieniają kolory i jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen. A z niezwykłych darów jesieni, które dzieciaki zbierały wspólnie z rodzicami, Wiewióreczki wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki. Powstały jeżyki z masy solnej, jesienne drzewa i ludziki z kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek oraz obrazki z jesiennym listkiem w roli głównej.

                                                                                                                               KK

  23.10.2019 20:59 | więcej »
 • W piątek (11 października) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku część artystyczną przygotowała grupa naszych zdolnych sześciolatków pod opieką pani Marzenki i pani Uli. Wiele pięknych życzeń i ciepłych słów wypłynęło wówczas z ust „starszaków”, a fenomenem było to, że recytowane przez dzieci wierszyki były samodzielnie ułożone przez grupę i dotyczyły zaproszonych gości. I tak dowiedzieliśmy się na przykład, że Pani wicedyrektor jest mocno zapracowana, ale ciągle uśmiechnięta, a Pani Wiesia skrycie marzy, by odwiedzić Chorwację. Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali urocze upominki, które jeszcze długo będą kojarzyły się z przyjemnymi doznaniami, jakie wywołało wśród widzów przedstawienie.

    D. Wójcik, M. Grygorowicz

  15.10.2019 21:56 | więcej »
 • Sześciolatki podbijają salę zabaw

  15 października sześciolatki z naszego przedszkola podbijały salę zabaw w Woskrzenicach. Przez dwie godziny dzieci znakomicie bawiły się pokonując tory przeszkód, zjeżdżając do basenu wypełnionego piłeczkami i wdrapując się na ściankę wspinaczkową.  Niektórzy pokonywali własne lęki i słabości mierząc się z trudnościami znajdującymi się na sali. Śmiech i radość na twarzach dzieci, które mimo zmęczenia nie miały ochoty opuszczać tej bawialni, świadczyła zdecydowanie o tym, że wyjazd do Woskrzenic należał do bardzo udanych. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk i Ilona Białowąs, które obiecały swoim podopiecznym kolejne wizyty w tym wyjątkowo radosnym miejscu.

  15.10.2019 20:03 | więcej »
 • W marcu grupa 5-6 latków zgłosiła się do udziału w projekcie, pt. "Piękna nasza Polska cała”. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad Projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jacek Lipiński – Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego, Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Edukacyjne MAC, Telewizja Łódzka, Telewizja Aleksandrowski Kurier, Zespół ludowy Rokiczanka. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Projekt był przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych i świetlic.  Celem projektu było kształtowanie szacunku do Polski, poczucia własnej tożsamości narodowej, rozbudzania zainteresowań symbolami narodowymi, budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem tj. rodzina, przedszkole, nasze miasto. W czasie trwania projektu każdy uczestnik był zobligowany do zrealizowania 12 zadań. Nasza grupa wybrała następujące zadania: narysowaliśmy wielką laurkę dla naszego pięknego miasta pt. A ja kocham moje miasto. Następnie wykonaliśmy piękne prace plastyczne „Polska Wiosna” gdzie dzieci wyklejały piękne polskie kwiaty oraz rysowały bociany. Kolejnym zadaniem było spotkanie z tkaczem. Dzieci miały możliwość zapoznać się z tak dziwnym i nieznanym nam zawodem. Każde dziecko mogło tkać na krośnie kolorowe nitki i patrzeć jak powstaje piękny dywan.

  W kwietniu zorganizowano w naszej sali Kącik Książki Patriotycznej, gdzie codziennie po obiedzie Pani  czytała piękne bajki i legendy polskie.  Urządzono projekcję pt. „W starym kinie” gdzie przedszkolaki obejrzały bajki z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Założono ogródek w sali. Każde dziecko  zasadziło lub zasiało zboże, kwiaty i inne zioła.

  W maju zostały wykonane flagi i wyrecytowano wiersz „Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie…”. Założono zielnik z polskimi ziołami i zorganizowano Dzień Rodziny, gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzicami spędziły miły i fajny dzień. Przygotowano wspaniałą uroczystość słowno – muzyczną i wykonano własnoręczne prezenty.

  W czerwcu przystąpiliśmy do ostatnich zadań degustowano owoce z różnych stron świata „Kulinarne podróże – te małe i duże”. Następnie wykonane zostało  „Biało-czerwone Drzewo Dobra” a na listkach wymieniono dobre uczynki dla naszego kraju. Ostatnim zadaniem było napisanie listu do Kochanej Polski, i wysłanie go do Kancelarii Prezydenta RP. Projekt ten przyniósł wiele radości i wzruszeń. Chociaż dzieci mają  dopiero 5 i 6 lat to bardzo się starały poznać swój kraj.

  Wielki jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości to właśnie My przedszkolaki świętowaliśmy na najwyższym poziomie.

   

  Koordynator projektu w grupie 5-6 latków

  Renata Bednarzak  

   

  25.06.2019 13:58 | więcej »
 • Pożegnanie 6-latków z przedszkolem miało w tym roku charakter dwuetapowy. Najpierw (18.06.19r.) odbył się piknik rodzinny w Kobylanach, podczas którego nie zabrakło pieczonych kiełbasek, szaleństw na dmuchańcu i zabaw grupowych. Pojawiła się również namiastka lekcji historii podczas wspólnego zwiedzania Dzieła Międzyfortowego Kobylany I. Druga część miała miejsce dzień później podczas oficjalnego zakończenia roku. Elegancko ubrane przedszkolaki żegnały się z paniami i innymi grupami przedszkolaków, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Dzieci oprócz dyplomów i książeczek otrzymały drobne upominki od Pani Ani i wiele ciepłych życzeń na przyszły etap edukacyjny. Ostatnim etapem uroczystości były pyszne lody, na które zabrała przyszłych pierwszoklasistów Pani Ula. W imieniu rodziców i dzieci składamy serdeczne podziękowania Pani Ani Szamuk, Pani Uli Korycińskiej i Pani Ani Malickiej za trud, jaki wkładały każdego dnia w opiekę i edukację naszych pociech.

  D. Wójcik

  19.06.2019 23:11 | więcej »
 • 19.06.2019 23:02 | więcej »
 • Czerwiec obfitował w liczne emocje i wrażenia, jakich dzieci doznawały podczas wspólnych wycieczek. Najpierw 6-latki pod opieką pań wybrały się do Białej Podlaskiej, by odwiedzić Bibliotekę Barwną, obejrzeć bajkę "Paskudy" i wstąpić do ulubionego McDonalds’a. Kolejna wycieczka odbyła się 12.06.19r. i wówczas dzieci zwiedziły stolicę. Wśród atrakcji znalazły się: przejazd Kolejką Staromiejską ulicami Starego i Nowego Miasta; spektakl „Calineczka” w Teatrze Kamienica oraz ogromna atrakcja dla każdego młodego piłkarza-zwiedzanie Stadionu Narodowego. Dzieci, pełne wrażeń i emocji, wróciły do domu z pamiątkami i pięknymi wspomnieniami.

  D. Wójcik, A. Szamuk

   

  19.06.2019 23:12 | więcej »
 • 6-latki przygotowane przez Panią A. Szamuk wystąpiły z przedstawieniem o Kopciuszku (przygotowanym pierwotnie na Dzień Babci i Dziadka) jeszcze dwukrotnie. Na początku czerwca pochwaliły się swoimi talentami przed młodszymi kolegami i koleżankami z grupy Pani Wiesi. Następnie zaprezentowały grę aktorską przed przyszłymi przedszkolakami podczas Dni Otwartych. Za każdym razem odgrywały swoje role pewniej i bardziej profesjonalnie, a wisienką na torcie był pięknie odtańczony na koniec polonez. Nic, tylko czekać, aż przedstawienie „wyjdzie” poza mury przedszkola i dzieci zaprezentują swoje talenty szerszej publiczności :-).

  D. Wójcik

  19.06.2019 22:45 | więcej »
 • Festiwal Piosenki Dziecięcej jest w naszej szkole już tradycją. W tym roku na jego scenie stanęły rozśpiewane 6-latki, które pod okiem Pani Agnieszki Laskowskiej przepięknie zaprezentowały angielską piosenkę „Mr Golden Sun”. Dzieci wystąpiły poza konkursem, rezerwując sobie tym samym miejsce na scenie w przyszłym roku :-).

  D. Wójcik

  19.06.2019 23:13 | więcej »
 • We wtorek (28.05.19r.) grupa 6-latków, tradycyjnie już, świętowała swój „Dzień Rodziny”. Integracyjne spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem, które przygotowała Pani A. Szamuk. Mali aktorzy zaprezentowali historię pewnej miłości, w której nie zabrakło żartobliwych, wprost z życia wziętych, scenek. W drugiej części występu dzieci wyśpiewały swoją miłość do rodziców i z życzeniami na ustach wręczyły przygotowane prezenty. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek i wesołe tańce przedszkolaków, po których zmęczeni i zadowoleni uczestnicy mogli wrócić do domów.

  D. Wójcik, A. Szamuk

  05.06.2019 21:10 | więcej »
 • Dnia 29.05.2019r. w gr.5-6 latków odbył sie "Dzień Rodziny". Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście-rodzice. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki a także zatańczyły dwa układy. Następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane prezenty. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

  R. Bednarzak 

  30.05.2019 21:28 | więcej »
 • 23 maja w godzinach popołudniowych odbyły się nietypowe warsztaty, na które zaproszeni zostali rodzice i dzieci z grup 6-latków. Zajęcia logopedyczne połączone były z praktyczną, opartą na działaniu lekcją języka angielskiego. Tak więc, uczestnicy w pierwszej kolejności kształtowali uwagę słuchową, ćwiczyli narządy mowy, usprawniali pracę półkul mózgowych poprzez wykonywanie ćwiczeń Metodą Dennisona i wreszcie relaksowali się, wykonując masażyki M. Bogdanowicz. Po krótkim odpoczynku język polski został na chwilę zapomniany, by doskonalić wymowę i rozumienie w języku angielskim podczas wspólnego przygotowywania sałatki owocowej. Dzieci zanurzone zostały w kąpieli słownej, a jednoczesne tworzenie własnego deseru uczyniły z nauki świetną zabawę. Przy okazji podszkolić się mogli również rodzice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to miłe, wspólnie spędzone popołudnie :-).

  D. Wójcik, A. Laskowska

  05.06.2019 21:11 | więcej »
 • Wspólny czas

   

  Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci z grup 6-latków na warsztaty logopedyczno-językowe. Podczas wspólnej zabawy będziemy gimnastykować mózg, usprawniać percepcję słuchową i przygotowywać sałatkę owocową, komunikując się wyłącznie w języku angielskim. Zajęcia odbędą się 23.05.19r. o godz. 15.30 w sali nr 25. Serdecznie zapraszamy!

  Organizatorzy: Agnieszka Laskowska, Dorota Wójcik

   

   

   

   

  21.05.2019 19:30 | więcej »
 • 29.03.2019r. mamy dzieci przedszkolnych, pracujące w "Rossmanie" odwiedziły przedszkolne grupy starsze. W ramach zajęć doradztwa zawodowego opowiadały o swojej ciekawej pracy sprzedawcy. Pozostawione przedszkolakom rekwizyty w postaci pięknych flakoników, pudełeczek, reklam i cen inspirowały dzieci do zabawy tematycznej w tym zakresie, ubogacając ich wiedzę i świadomość. 

  Urszula Korycińska

  02.04.2019 12:13 | więcej »
 • Przedszkolaki z grupy 5-6 latków dnia 30.01.2019r. wybrały się z pierwszą wizytą do biblioteki szkolnej. Dzieci z wielką radością zapoznały się z tym magicznym miejscem. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz z zawodem bibliotekarza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Starszaki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Na koniec wypożyczyliśmy kilka książeczek, które zostaną przeczytane w przedszkolu.

  Serdecznie dziękujemy Pani Ani Klim za miłą i przyjazną atmosferę oraz przybliżenie nam zawodu bibliotekarza.

  R. Bednarzak 

  02.02.2019 20:24 | więcej »
 • Dnia 22.01.2019r. w grupie 5-6 latków odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu. Uroczystość zakończono wspólną gościną oraz tańcami. Był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonyvh gości. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości wink.

  R. Bednarzak   

  23.01.2019 17:51 | więcej »
 • 22.01.2019r. w grupie 6-latków odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Mili goście stawili się w licznym gronie, by podziwiać swoje pociechy podczas przygotowanego przez Panią A. Szamuk przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Dzieci zaprezentowały swoje talenty przepięknie recytując wyuczone kwestie, a zatańczony na koniec polonez wspaniale dopełnił całości, nawilżając oczy przybyłych Gości. Nie obyło się oczywiście bez szczerych życzeń i własnoręcznie wykonanych prezentów, które dzieci wręczyły Jubilatom. Po części oficjalnej tradycyjnie już odbył się słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość!

  D. Wójcik, A. Szamuk

   

  22.01.2019 22:08 | więcej »
 • Wspólne kolędowanie, zorganizowane przez Panią Urszulę Korycińką w grupie 6-latków, ponownie otuliło nas świąteczną aurą. Spotkanie zostało zorganizowane 9 stycznia i rozpoczęło się tańcem w wykonaniu dzieci. Kolejnym punktem były wokalne występy najmłodszych. Młodzi artyści samodzielnie podejmowali decyzję z kim zaśpiewają kolędę i to sprawiło, że duety były naprawdę wyjątkowe, często z udziałem Rodziców. Po koncercie wszyscy zasiedli do wspólnego dekorowania, a zapach pomarańczy i goździków przyjemnie umilał pracę. Czas spędzony na wspólnym kolędowaniu pozwolił uczestnikom ponownie poczuć atmosferę minionych świąt i cieszyć się wspólnie spędzonym czasem.

  D.Wójcik, U. Korycińska

  22.01.2019 22:05 | więcej »
 • Tuż przed świętami dwie grupy 6-latków zasiadły przy wigilijnym stole, by wspólnie kultywować tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło śpiewania kolęd ani dzielenia się opłatkiem, a stół zastawiony był świątecznymi przekąskami. Atmosferę podkreślały odświętne stroje i bardzo dojrzale formułowane życzenia, które dzieci wzajemnie sobie składały.

  D. W.

  30.12.2018 13:43 | więcej »
 • "Dziś jest Boże Narodzenia
  co przyniosło nam zbawienie.
  Radość nas ogarnia wielka
  zabawimy się w jasełka."

  Dnia 18.12.2018r. grupa 5-6 latków przygotowała jasełka pt. "Maleńka Przyszła Miłość". Głównym celem uroczystości było wprowadzenie rodziców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania i przeżywania uczuć podczas inscenizacji. Dzieci przebrane w piękne stroje gwiazdek, aniołów, pasterzy, Józefa i Maryi oraz królów recytowały przygotowane wiersze i śpiewały piękne kolędy i pastorałki. Następnie p. Ania Tomczuk opowiedziała zgromadzonym gościom ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem a w sali unosił się przepiękny zapach pierniczków.

  R. Bednarzak   

  19.12.2018 20:00 | więcej »
 • Przez ostatnie dwa dni (18-19.12.18r.) w okolicach sali 6-latków królował zapach cynamonu i goździków, który zwiastował tworzenie świątecznych pierniczków. Dzieci, z delikatną pomocą Rodziców, poznawały kolejne etapy pieczenia smakowitych ciasteczek, które potem w pomysłowy sposób przyozdabiały. Przedświąteczne warsztaty kulinarne są w tej grupie już tradycją, ale w tym roku ich charakter był wyjątkowy. Pani A. Szamuk dała swoim wychowankom szczególne zadanie. Każde dziecko tuż przed świętami musi znaleźć jedną starszą osobę wśród sąsiadów i zanieść jej pięknie zapakowane słodkości. Wszystko po to, by dzieci poznały wartość jaką niesie ze sobą pamięć o innych, często samotnych osobach.

  D. Wójcik, A. Szamuk

  20.12.2018 15:56 | więcej »
 • Dzień 6 grudnia był, jak co roku, pełen wrażeń i emocji. Od rana dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczków, który od lat w naszej szkole zwiastuje jedno……. św. Mikołaj nadchodzi. I tak było tym razem. Mikołaj z grupą uroczych Śnieżynek odwiedzał po kolei wszystkie grupy przedszkolaków, wręczając drobne upominki. Dzieci nie pozostały mu dłużne. Piosenki, wierszyki, a nawet własnoręcznie udekorowane pierniczki czekały na zapracowanego gościa. Na pożegnanie Mikołaj zapewnił dzieci, że wróci za rok pod zwykłymi warunkami :-).

  D. Wójcik

  09.12.2018 11:20 | więcej »
 • Kolejno we wtorek i środę w grupach dzieci 6-letnich powiało atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia podczas zorganizowanych przez Panią Urszulę Korycińską warsztatów. Rodzice wraz z dziećmi, wykorzystując bogaty zbiór materiałów, przygotowywali świąteczne kartki, gwiazdki, bombki i choinki. Pomysłów nie brakowało, a rozbrzmiewające w tle kolędy wprawiały uczestników w bardzo pozytywny nastrój. Kolejny raz potwierdzona została reguła, że warto się na chwilę zatrzymać i podarować dziecku bezcenny prezent w postaci poświęconego czasu.

                                                               U. Korycińska, D. Wójcik                                                                         

  30.11.2018 15:57 | więcej »
 • Tytułowe pytanie jest jednym z tych, na które każde dziecko musi przynajmniej kilka razy w swoim życiu odpowiedzieć. Dziecięca wyobraźnia nie musi trzymać się żadnych granic, każdy zawód jest w zasięgu ręki. Panie z grupy 6-latków (p. A. Szamuk, p. A. Malicka) zorganizowały konkurs pt. „Mój wymarzony zawód” i tym samym pozwoliły przedszkolakom ze starszych grup podzielić się swoimi wyobrażeniami na temat zawodowej przyszłości. Prace wykonywane były wspólnie z rodzicami, co stanowiło dodatkowy atut z uwagi na wspólnie spędzony czas. Forma konkursu pozwalała na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, czego potwierdzeniem była duża ilość napływających prac. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem. Jury przyznało podwójne miejsca na podium i wiele wyróżnień. Żadne dziecko, które wykonało pracę konkursową nie odeszło z pustymi rękoma. Każdy organizowany konkurs pokazuje jak wielkie pokłady talentów drzemią w naszych przedszkolakach, z czego możemy być naprawdę dumni.                                                                                                                                     D. Wójcik

                                                                                                                             

  29.11.2018 22:38 | więcej »
 • Dnia 29.11.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantką z Komisariatu Policji w Terespolu. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta a przy okazji utrwalenie przeszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Następnie pani policjantka wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

  Dziękujemy bardzo pani Marcie Jakuszko za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.

  Renata Bednarzak  

  29.11.2018 20:07 | więcej »
 • "Pokochaj pluszowego misia,
  on przyjacielem dzieci jest..."

  To właśnie przy słowach tej piosenki przedszkolaki obchodziły dzisiaj Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego najmilszego misia. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, wspólnie wykonały misiowe tańce i zabawy. Później przedszkolaki wspólnie wykleiły bibułą kontury misia, a na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy uczestnika zabawy. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze smiley.

  Renata Bednarzak  

  26.11.2018 17:28 | więcej »
 • W minionym tygodniu dzieci z grupy 5-6 latków rozmawiały o zwierzętach domowych. Dzieci utrwaliły informacje dotyczące opieki nad zwierzętami, sposobach żywienia i odpowiedzialności za nie. Dzięki temu przedszkolaki miały okazję nie tylko powiększyć zasób swojej wiedzy na temat zwierząt, ale także kształtować poczucie empatii i odpowiedzialności w stosunku do nich. W tych dniach nasze przedszkole odwiedził chomik Chrupek i szynszyla Tosia.

  Renata Bednarzak 

  18.11.2018 16:37 | więcej »
 • 13 czerwca przedszkolaki z grupy 5-6 latków uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku. Najpierw dzieci zwiedziły "Piwnicę Lalek" gdzie zgromadzone były lalki z wielu przedstawień. Następnie wzięły udział w interaktywnym spektaklu "Czerwony Kapturek". Dalszą atrakcją wycieczki był pobyt w Parku Jurajskim w Jurowcach, gdzie dzieci przeniosły się do epoki dinozaurów. Spacerując z przewodnikiem ścieżką edukacyjną zobaczyły wiele nieznanych im gatunków dinozaurów oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o ich zwyczajach. Po wizycie w parku dinozaurów przyszedł czas na Park Linowy, którego przejście okazało się dosyć wyczerpujące. Dzieci miały możliwość sprawdzić tam swoją zręczność i sprawność ruchową. Po dniu obfitym w różne atrakcje wszyscy cali i zdrowi powrócili do Terespola.

  Katarzyna Nowacka 

  17.06.2018 22:26 | więcej »
 • Święta Majowe (1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja-Uchwalenie Konstytucji) to wyjątkowy czas, by kształtować w dzieciach miłość i przywiązanie do ojczystego kraju. W bieżącym roku szkolnym w tematykę i nastrój państwowych świąt wprowadziły nas dzieci z grupy 6-latków podczas przygotowanej przez p. J. Patrejko akademii. Białe koszule, czerwone tasiemki i powiewające biało-czerwone flagi nadały spotkaniu bardzo uroczysty charakter. Podniosłe słowa wierszyków, wspólne odśpiewanie narodowego hymnu i kilka słów na temat historii naszego kraju wypowiedziane przez Panią Asię dopełniły całości. Po przedstawieniu Pani Dyrektor rozstrzygnęła grupowy konkurs o tematyce patriotycznej otwarcie przyznając, że wszystkie prace zasługują na pierwsze miejsce i tym samym jednakowe nagrody. I tym akcentem zakończyła się przedszkolna uroczystość, podczas której dzieci słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom.

  D. Wójcik

  30.04.2018 21:46 | więcej »
 • Dnia 22.03.2018r. w gr. 0b odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne. Tematem przewodnim zajęć były palmy wielkanocne. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami miały okazję wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością. Podczas tych zajęć powatały piękne, bogato zdobione palmy wielkanocne. Warsztatom towarzyszył wykład o wielkanocnych tradycjacj przygotowany przez panią Annę Tomczuk.

  K. N. 

  03.04.2018 16:45 | więcej »
 • Dnia 22.01.2018r. w grupie 6-latków odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły w okolicznościowej inscenizacji, wierszem i piosenką zapewniły dziadków o miłości i szacunku. Ciepłe życzenia, upominki oraz słodki poczęstunek uświetniły uroczystość.

  J. P. 

  31.01.2018 17:33 | więcej »
 • Dzieci z grupy 6-latków z pomocą wychowawcy przygotowały inscenizację pt. "Kłopoty ryb". Przedsztawienie wskazywało jakie zagrożenie dla przyrody i zwierząt niesie zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Przedszkolaki zachęcały do ochrony i dbania o przyrodę. Wspólny śpiew zakończył miłe spotkanie dzieci z grup 5-6 latków.

  J. P. 

  02.12.2017 19:53 | więcej »
 • Świąteczne dekorowanie pierniczków

  W dniu dzisiejszym dzieci z grupy 6-latków wspólnie z rodzicami dekorowali pierniczki kolorowymi posypkami i polewami wcześnie przygotowane przez rodziców. Było dużo zabawy i radości.

  12.12.2016 18:36 | więcej »
 • 6 grudnia 2016r. grupę 6-latków odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany przez dzieci gość wysłuchał piosenkę, którą przygotowały dzieci. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach starszaków pojawił się uśmiech.

  18.12.2016 18:56 | więcej »

 •                W pazdzierniku grupa 6-latkow wykonała sałatkę z jesiennych warzyw. Dzieci zapoznały się z poszczególnymi etapami wykonywania sałatki oraz z higieną i zasadami bezpieczeństwa pracy. Pani wychowawczyni przy udziale dzieci przygotowała stanowiska pracy na, których przedszkolaki mogły wykazać się umiejętnościami krojenia i ścierania warzyw. Po skończonej pracy dzieci dokonały degustacji swojego wyrobu.
                                                                                       I.Sz.Huk

   

  29.10.2016 17:54 | więcej »
 •  W słoneczny wrześniowy dzień, grupa 6-latków 0"b"  uczestniczyła w zabawach i rozgrywkach sportowych. Dzieci aktywnie i z wielkim zapałem oddały się sportowej rywalizacji.
  Ćwiczenia na świeżym powietrzu dostarczyły przedszkolakom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólny odpoczynek i zabawa zintegrowały naszą grupę.
                                                                                                     W.S.
  25.09.2016 19:49 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu
  Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi
  21 - 550 Terespol
  ul. Sienkiewicza 27
 • (0 83) 375 21 72
  fax.: 83 375 21 72

Galeria zdjęć