• Dzień Języków Obcych

• 18.04.2017 19:42
      • Dzień Języków Obcych, który odbył się 11 kwietnia w naszej szkole, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich, wokalnych i językowych. Klasa IIA zaprosiła uczniów gimnazjum na wirtualną podróż po Australii, w ramach projektu edukacyjnego Discover Australia, którego koordynatorem była p. Jolanta Konarska. Projekt miał na celu przybliżenie kultury i zwyczajów panujących w dalekiej Australii i zaprezentowanie swoich efektów pracy na forum szkoły. Po tym ogromnym, intrygującym i różnorodnym kontynencie jakim jest Australia oprowadzali nas uczniowie, którzy wcielili się w role pracowników biura podróży i w zabawny sposób zachęcali do odwiedzenia wybranego rejonu Australii.
        Następnie klasa IA, przygotowana przez p. Gabrielę Skraburską przybliżyła nam kulturę i obyczaje wybranych krajów europejskich tj. Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Uczniowie starannie dobrali stroje i akcesoria odzieżowe typowe dla danego państwa, prezentując też zdjęcia słynnych zabytków i charakterystycznych miejsc w krajach, o których opowiadali.
        O oprawę muzyczno-wokalną zadbały uczennice gimnazjum Julia Iwaniuk (II A), Jagoda Szemietucha (III C) oraz Zuzanna Wic (IIIC) wspaniale wykonując utwory w języku angielskim i rosyjskim, zaś o piękną dekorację zadbała p. Edyta Drobysz i uczniowie klasy IIA. Cały program został przyjęty z aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów nie musi być nudne i ograniczać się do sali lekcyjnej, ale może dostarczać dużo radości i być wspaniałą zabawą.

Jolanta Konarska