• Z WIZYTĄ U ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• 15.12.2019 15:15
      • 9 grudnia grupa uczniów z klasy 3a, 5a, 5b i 6 wyruszyła na wycieczkę do Wioski Dieda Maroza, która znajduje się na Białorusi w Puszczy Białowieskiej. Wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Brześcia pod przewodnictwem Pani Tatiany, świetnie mówiącej w języku polskim. Następnie udaliśmy się na obiad do restauracji Hotelu Inturist, aby spróbować tamtejszej kuchni. W końcu dotarliśmy do głównego punktu naszej wyprawy. W bajkowej scenerii spotkaliśmy się ze świętym Mikołajem i Jego pomocnicą Śnieżynką. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy, zawiązując wielkie koło. Mikołaj obdarował nas prezentami i obiecał, że nasze życzenia się spełnią oraz że odwiedzi nas niebawem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Organizacją wycieczki zajęła się p. Anna Skolimowska, natomiast o atmosferę i bezpieczeństwo na wycieczce zadbali: p. Edyta Krzemińska, p. Eliza Lańska, p. Grzegorz Machnowski i ks. Łukasz Michaluk.

AS