• Wycieczka na Roztocze

• 19.05.2018 12:51
      • W dniach 10-11 r. piątoklasiści pod opieką nauczycieli: Ewa Rudzkiej, Anny Puczki, Małgorzaty Kamińskiej oraz Elżbiety Kuczyńskiej poznawali uroki Roztocza. Wycieczkę rozpoczęto od przystanku w Chełmie, podczas którego zwiedzano jaskinie kredowe, tam tez nastąpiło spotkanie z Duchem Bieluchem. Następnie wesoła kompania ruszyła w kierunku Zamościa, miasta zwanego Padwa Północy. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki, zabytkowe kamienice ormiańskie, Katedrę, Ratusz, kościół Franciszkanów, renesansową synagogę, pomnik-głaz pamiątkowy Dzieci Zamojszczyzny oraz Muzeum Martyrologii "Rotunda". W strugach deszczu, który niespodziewanie stał się dodatkową atrakcją przemaszerowały  trasą turystyczną Bastionu VII. Niewątpliwą radość przyniosło dzieciom zwiedzanie ZOO. Następnie wycieczka ruszyła w kierunku Krasnobrodu, gdzie w urokliwym pensjonacie „ Natura” po pysznej obiadokolacji i zabawach przyszło się spędzić noc. Następnego dnia wypoczęci uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Roztocze. W  Krasnobrodzie dzieci zobaczyły: barokowy kościół, Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej ,drewniany spichlerz z wystawą wieńców dożynkowych, kapliczkę „Na wodzie” i  „Św. Rocha”. W Suścu - Szumy nad Tanwią czyli  małe, malownicze wodospady, młyn wodny, drewniany Kościół św. Jana Nepomucena.  W Górecku Kościelnym  modrzewiowy kościół, Muzeum Etnograficzne, aleję pomnikowych dębów, zaporę wodną na rzece Szum. W  Zwierzyńcu uczniowie mieli okazje zobaczyć dawną rezydencję rodziny Zamoyskich, barokowy kościółek na wyspie, Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Napięty program i wiele atrakcji tak wyczerpało uczniów, ze oprócz obiadu w Zwierzyńcu musieli wzbogacić się w dodatkowe kalorie w drodze powrotnej, czego efektem była wizyta w McDonaldzie . Troszkę wymęczeni ale w znakomitych humorach ok. godziny 22 powrócili do Terespola.

E.R.