• Lekcja patriotyzmu w wykonaniu chóru CORDA VOX

• 23.11.2016 08:35

• Niedziela 13.11.2016r. zapewne na długo zapadnie w pamięci chórzystów, jak też publiczności. Tego dnia odbyła się XVI-ta edycja Festiwalu Pieśni Patriotycznej – Tuczna 2016. Młodzi artyści występowali pod batutą Tomasza Jezuita – swojego nauczyciela i założyciela chóru Corda Vox. Konkurs podzielony był a 4 kategorie. Każdy zespół prezentował 2 utwory, a występy oceniało profesjonalne jury. Terespolską jedynkę reprezentowało 37 chórzystów, otwierając kategorię szkół gimnazjalnych i średnich, w której wystąpiło 5 zespołów. Na przepięknie udekorowanej scenie chór Corda Vox wykonał dwie pieśni „O mój rozmarynie” i „Niepodległa, niepokorna”. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a jury przyznało I miejsce i puchar z dyplomem. Podczas ogłoszenia werdyktu rozległ się ogromny aplauz publiczności i jeszcze większy pisk radości tych małych – jeszcze nie bardzo świadomych, jak i starszych doświadczonych chórzystek, u których nawet pojawiły się łzy radości. Sukces osiągnięty podczas festiwalu był dla dzieci wspaniałą lekcją patriotyzmu i obcowania z kulturą. Wyrazy wdzięczności należą się szczególnie Piotrowi i Jakubowi Terpiłowskim za przepiękny akompaniament akordeonowy,  Magdalenie Wasiluk za grę na cymbałkach, Karolinie Tabulskiej za grę na flecie oraz osobom, które podjęły się opieki na dziećmi: p. E. Krzemińkiej, E. Lańskiej, M. Mrozińskiej, A. Pieńkus. Dziękujemy też Radzie Rodziców za sfinansowanie transportu, a TV Piszczac za uwiecznienie tych wspaniałych chwil i udostępnienie nagrania oraz zdjęć.

T. Jezuit