• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2019

• 20.05.2019 12:11
      • Zgodnie z tradycją, 14 maja tego roku w naszej szkole zorganizowany został Dzień Języków Obcych, będący okazją dla uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności językowych, aktorskich i wokalno – tanecznych.
        Na początku Natalia Szołoniuk z klasy 8a zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Następnie uczniowie klasy 7b zaprezentowali swoje bardzo dobre umiejętności językowe i talent aktorski w trzech scenkach, próbując przekonać nas, że warto uczyć się języka angielskiego, bez jego bowiem znajomości można mieć problemy z poradzeniem sobie z najprostszymi sprawami podczas podróży zagranicznych.
        Kolejnym punktem programu była piosenka Natalii Szołoniuk, tym razem w języku rosyjskim.
        Potem wystąpili uczniowie klasy 7b którzy ponownie zachwycili nas swoimi talentami prezentując scenkę pt. Stone soup, a dwie uczennice tej samej klasy przybliżyły nam Wielką Brytanię, opowiadając o zwyczajach, tradycjach oraz realiach społecznych tego kraju.
        Następnie Martyna Szot, uczennica klasy 8a wykonała piosenkę w języku rosyjskim.
        Mieliśmy także możliwość podziwiania talentu aktorskiego uczniów klasy IIIB, którzy zaprezentowali nam bajkę o „Czerwonym Kapturku”, zapewne znaną publiczności, także nawet ci, którzy nie rozumieli wszystkich słów, wiedzieli o czym opowiadają młodzi aktorzy. Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności taneczne. Konferansjerami całej uroczystości oraz narratorami poszczególnych scenek byli uczniowie klasy 7b.
        Uczniowie, którzy przedstawili swój program w języku rosyjskim przygotowani zostali przez p. Elżbietę Kuczko, a nad przebiegiem części angielskiej czuwała p. Jolanta Konarska, zaś autorką pięknych dekoracji była p. Edyta Drobysz. Cały program został przyjęty z ogromnym aplauzem i zapewne uświadomił uczniom, że nauka języków obcych i poznawanie kultury innych krajów może być wspaniałą zabawą, a umiejętność radzenia sobie z repertuarem w obcym języku powodem do satysfakcji i motywacją do dalszej nauki.

Jolanta Konarska