• CODE WEEK 2019 – EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

   • 18.10.2019 05:36
   • Tworzenie aplikacji na Androidzie.
    W dniu 17 października 2019r. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi brała udział w projekcie CodeWeek Polska zrealizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
    Celem wydarzenia było upowszechnianie nauki programowania oraz pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. W dobie smartfonów, nasze telefony są przez nas używane częściej niż komputery. Dlatego aplikacja, z której można korzystać również na Smartfonie, miała pokazać młodzieży, że można programować w dowolnym miejscu.
    Od godz. 12.00  przez dwie godziny 18 uczniów z klas V-VIII tworzyło na komputerze i smartfonie aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android.
    Tworzenie Stopera w  programie App Inventor II bardzo spodobało się uczestnikom projektu. Najbardziej byli zachwyceni możliwością testowania utworzonej przez siebie aplikacji na smartfonie z Androidem. Programowanie i testowanie własnego programu wywoływało wielką radość i satysfakcję u uczestników wydarzenia zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Uczniowie dziękowali za zajęcia, pytali kiedy będą kolejne oraz oznajmiali, że będą sami kontynuować rozbudowę programu.
    Wszyscy uczestnicy bardzo pozytywnie ocenili swój udział w evencie oraz uzyskane efekty.

    M. Kamińska

   • Wróć do listy artykułów