• NIEZŁOMNI

Wygrali!

I milczy…

„ Niezłomni” - Paweł Pytel

Dnia 2 marca 2020r. w  naszej szkole odbył się apel poświęcony żołnierzom partyzantki niepodległościowej, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, ponieważ uznali, iż walka trwa nadal, tyle że już nie z okupantem niemieckim a radzieckim. Scenariusz uroczystości przybliżył uczniom sylwetki, dokonania i losy „Żołnierzy wyklętych”.  Uczniowie dowiedzieli się także, dlaczego bohaterów tamtych lat nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi. W celu lepszego zrozumienia tematu podczas apelu została wyświetlona prezentacja multimedialna, zaś całość okraszona pięknymi i wzruszającymi piosenkami odśpiewanymi przez nasze uczennice. W apelu brali udział uczniowie klas VI c, VII a, VIII a i VIII b pod kierunkiem p. Iwony Gryszko i Ewy Rudzkiej.

E.R.