• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

02.04.2020 13:42

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Dzień Książki dla Dzieci, ma on na celu rozpowszechnienie książek i  wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku.
      Zajrzyjcie do biblioteki internetowej Wolne lektury.pl na pewno znajdziecie coś ciekawego. Dzisiaj polecam książki Frances Hodgson Burnett.
      Mała księżniczka to, obok Tajemniczego ogrodu i Małego lorda, jedna z jej najbardziej znanych powieści. Ponadczasowa opowieść o przyjaźni i sile charakteru.
      Tajemniczy ogród -  Mary Lennox, dziewczynka w  pozornie mrocznym otoczeniu odnajduje przyjazne dusze i sama zaczyna się zmieniać. Szczególnie od chwili, gdy pewien mały ptaszek pokaże jej drogę do klucza i ukrytych drzwi do zamkniętego ogrodu. A to dopiero pierwsza z tajemnic…

Wielkanocny Konkurs Przedszkolaków

02.04.2020 10:58

Kochani!

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne, trochę inne niż zwykle, zachęcamy wszystkich chętnych przedszkolaków z grup 5- 6 latków

do wykonania prac z masy solnej pt.  „WIELKANOCNE INSPIRACJE .''

Po wyschnięciu prac można je pięknie pomalować farbami i ozdobić.

Rodziców prosimy o podpisanie pracy dziecka, sfotografowanie i przesłanie na adres mailowy naszej szkoły: zsp1_terespol@wp.pl.

Wszystkie  nadesłane prace opublikujemy.

A oto  przepis na masę solną

Przepis jest banalnie prosty… i to jest cudowne w przygotowaniu masy solnej. Składa się tylko z 4  składników: mąki pszennej, mąki ziemniaczanej, soli i wody. Mąkę i sól przygotowujemy w takiej samej ilości np.:

• 1 szklanka mąki
      • 1/4 szklanka mąki ziemniaczanej
      • 1 szklanka soli;
      • ok. 0,5 szklanki woda.

Zacznijmy od tego, że do głębokiej miski wsypujemy mąkę i sól. Dokładnie mieszamy i wlewamy niewielką ilość wody. Mieszamy, rozgniatamy grudki, dodajemy odrobinę wody i ponownie mieszamy. Ilość wody jest tu kluczowym czynnikiem i trzeba ją wlewać stopniowo. Ciasto wyjmujemy na stół lub stolnicę i ugniatamy, aż będzie gładkie (około 5 minut).

Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawieJ

• Miła wizyta

09.05.2019 12:38

Grupa pięciolatków  bywa częstym gościem w bibliotece szkolnej. Miłą niespodziankę zrobiły dzieci 8 maja - w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, kiedy to z Panią Kamilą przyszły z pięknym plakatem i samodzielnie wykonanymi laurkami, pełnymi kwiatów i serduszek.

• VII Szkolne Dyktando

27.02.2018 13:34

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji jak co roku odbyło się Szkolne Dyktando, wzięło w nim udział 29 uczniów. Mistrzem ortografii w szkole podstawowej została Oliwia Tymon z klasy V b, w gimnazjum Mistrzem ortografii został Kacper Wieczorek z klasy II B. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Szołoniuk, Martyna Szot, Małgorzata Tymoszuk, Adrian Zielonka, Oliwia Ptasińska, Bartłomiej Łukaszuk i Paweł Miszczuk. Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział i zechcieli sprawdzić swoje umiejętności językowe dziękujemy i gratulujemy!

A. Klim