Muzykujące przedszkolaki

02.10.2021 10:08

W piątek 1 października w grupach 3-latków  obchodzony był dzień muzyki. Z tej okazji maluchy wraz z panią Kasią Karmasz oraz Marzenką Grygorowicz brały udział w muzycznych zabawach. Poznały także instrumenty muzyczne. Zabawom nie było końca. Dzieci chętnie grały na bębenku, tamburynie i cymbałkach. Jednak największe zainteresowanie wzbudził akordeon. Muzyczny dzień przyniósł przedszkolakom wiele radości.

K. Karmasz

Nadbużańskie Skrzaty zwyciężają

15.06.2021 13:53

Od 8 do 14 czerwca trwało głosowanie na imię dla naszego przedszkola.

Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy Przedszkola oddali łącznie 138 głosów.
      Ostateczne wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Nadbużańskie Skrzaty – 113 głosów

Kornela Makuszyńskiego – 6 głosów

Jana Brzechwy – 16 głosów

Marii Konopnickiej – 3 głosy

Uroczystości nadania imienia dla przedszkola odbędą się jesienią 2021 r.

Rozpoczynamy głosowanie na imię naszego przedszkola

07.06.2021 12:46

Od 8 czerwca (wtorek)  do 14 czerwca (poniedziałek) odbywać się będzie głosowanie na imię dla naszego przedszkola.

W głosowaniu weźmie udział dyrekcja, nauczyciele, pracownicy przedszkola oraz rodzice naszych przedszkolaków.

Na kartach do głosowania zaznaczać będziemy tylko jedną z 4 propozycji. W zgłoszeniach na nazwę przedszkola znalazły się:

- Nadbużańskie Skrzaty;

- Kornela  Makuszyńskiego;

- Jana Brzechwy;

- Marii Konopnickiej.

Skrzynki do głosowania, do których swoje karty wrzucać będą rodzice, ustawione zostaną przy drzwiach do przedszkola.

Zachęcamy wszystkich rodziców do głosowania.

Wybieramy imię dla naszego Przedszkola

06.05.2021 18:59

Szanowni Państwo, Rodzice naszych Przedszkolaków.

Na początku kwietnia, po wcześniejszych rozmowach dyrekcji przedszkola z nauczycielami, pracownikami placówki oraz rodzicami, postanowiliśmy podjąć działania mające na celu nadanie imienia naszemu przedszkolu.

Nie ulega wątpliwości, że nazwa dla przedszkola to ważny element wizerunku placówki. Wykształca wśród dzieci, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli poczucie przynależności do konkretnej placówki, integruje społeczność i pozwala na podejmowanie szeregu ciekawych działań edukacyjnych.

Przed nami wybór imienia, które może być związane z osobami oraz organizacjami istniejącymi w historii albo współcześnie, niosącymi wyraźne wartości wychowawcze. Patronem może zostać postać z bajki, ale może być to także nazwa kojarząca się z pozytywnymi działaniami na różnych płaszczyznach.

Znakomicie byłoby, gdyby nazwa wiązała się z miejscem, w którym mieszkamy bądź jego piękna okolicą, historią lub kulturą.

Nazwa przedszkola stanowić będzie podstawę kolejnych działań placówki – powstania nazw poszczególnych grup, emblematu na pamiątkach i nagrodach dla dzieci, sztandarem itp. Wybranie imienia jest więc niezwykle istotne.

Na Państwa propozycje czekamy do 17 maja. Po tym czasie członkowie komisji, składającej się z dyrekcji, przedstawicieli nauczycieli oraz rodziców, zapoznają się ze wszystkimi przedstawionymi pomysłami. Wybiorą trzy najciekawsze, najbardziej odpowiadające naszej placówce.

Następnie będziecie Państwo głosować na nazwę przedszkola poprzez zakreślenie jednej odpowiedzi na karcie do głosowania i wrzucenie jej do skrzynki, którą umieśćmy przed wejściem do przedszkola.

Zachęcamy  do włączenia się w działania i przesyłania nam swoich propozycji.

Dyrekcja i nauczycielki przedszkola

22.04.2021 21:51

Corocznie 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi -  w tym dniu na całym globie odbywają się akcje mające na celu uświadomienie, jak ważna jest troska o naszą planetę. Także nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego wyjątkowego święta – w każdej grupie odbyły się rozmowy o tym, jak możemy dbać o planetę. Dzieci powtórzyły zasady segregacji śmieci, rozmawiały także o oszczędzaniu wody oraz prądu. Przedszkolaki stworzyły wiele pięknych prac, które ozdobiły przedszkolne korytarze.

Obchody Dnia Ziemi na stałe zapisały się już w kalendarzu naszego przedszkola i są bardzo lubiane przez wszystkich przedszkolaków.

KK