• Świąteczne spotkanie w grupie Wiewióreczek

• 17.12.2019 21:11
        • W bardzo miłej i radosnej atmosferze upłynęło świąteczne spotkanie w grupie sześciolatków, w którym uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami oraz dziadkami, których serdecznie powitała dyrektor Edyta Krzemińska, składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świat.

Przedszkolaki zaprezentowały się swoim najbliższym w przedstawieniu o Czerwonym Kapturku, dowodząc po raz kolejny swoich zdolności zarówno aktorskich, jak i muzycznych. Następnie wspólnie z rodzicami dzieci wykonały piękne stroiki, które na pamiątkę spotkania oraz warsztatów zabrały ze sobą.

Czas spędzony podczas wspólnej pracy nad stroikami umilała bożonarodzeniowa muzyka, ale także słodki poczęstunek.

To świąteczne spotkanie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk.

• Czerwony Kapturek na Mikołajki

• 09.12.2019 13:44
        • Z okazji Mikołajek grupa Wiewiórek przygotowała koleżankom i kolegom z przedszkola niespodziankę. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie o Czerwonym Kapturku, w którym jednak wilk zostaje umieszczony w rezerwacie dla zwierząt, a bohaterowie bajki chętnie go tam oglądają.

Dzieci znakomicie odegrały swoje role, zachwycając zarówno wygłaszanymi tekstami, jak i wykonywanymi piosenkami.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła aktorów dużymi brawami. Nawet trzecioklasiści, którzy przybyli specjalnie na przedstawienie, gratulowali sześciolatkom udanego występu. Dyrektor przedszkola Edyta Krzemińska w podziękowaniu za mini spektakl obdarowała sześciolatków cukierkami.

Przedstawienie przygotowała wychowawczyni Kamila Korneluk, natomiast ról dzieci wyuczyły się pod czujnym okiem rodziców.

• Sześciolatki w Krainie Lodu

• 09.12.2019 13:21
        • 4 grudnia dwie grupy sześciolatków wybrały się do kina, aby poznać dalsze losy Anny i Elzy, bohaterek bajki „Kraina lodu”. Tuż przed seansem dzieci znakomicie bawiły się w towarzystwie Mikołaja oraz jego asystentki, którzy porwali całą widownię do tańca, a następnie zorganizowali zabawy z nagrodami. Oczywiście nasze przedszkolaki brały udział we wszystkich konkurencjach i wracały z kina z książkami oraz grami edukacyjnymi.

Pełne energii, ale nieco już głodne towarzystwo zjadło pyszny obiad w restauracji, aby z nowymi siłami wziąć udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Barwnej. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w tej wyjątkowej bibliotece, przypadła im do gustu zwłaszcza sala z ogromnym łóżkiem, na którym leżąc można czytać książki.

Pełni wrażeń, ale nieco zmęczeni wycieczkowicze wrócili do przedszkola, gdzie czekali już rodzice ciekawi opowieści swoich pociech.

Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni grupy Wiewiórek – Kamila Korneluk we współpracy z paniami Marzenną Grygorowicz oraz Urszulą Korycińską.

• Wiewióreczki na warsztatach kulinarnych w Galerii Smaków

• 25.11.2019 11:05
        • 19 listopada grupa sześciolatków wybrała się do restauracji Galeria Smaków, aby poznać tajniki przygotowywania potraw, zwłaszcza zaś lubianej przez wszystkich pizzy. Pod okiem właścicielki Agnieszki Drab oraz pracownicy restauracji Magdy sześciolatki ugniatały ciasto, a następnie komponowały ulubiony smak pizzy z różnych składników. Dzieci zaniosły gotowe danie do kuchni, gdzie obserwowały, jak kucharze wkładają je do specjalnych pieców. Pani Agnieszka przy okazji opowiedziała o ich pracy, wskazując w kuchni miejsca przygotowywania poszczególnych potraw.

Kiedy pizza piekła się w piecu, dzieci wyciskały soczki owocowe.

Warsztaty zakończyły się obiadem, na który mali kucharze zaprosili członków swoich rodzin.

Pani Agnieszka, właścicielka restauracji serdecznie podziękowała sześciolatkom za udział w zajęciach i na pamiątkę pobytu w Galerii Smaków wręczyła wszystkim duże drewniane łyżki.

Warsztaty zorganizowała wychowawczyni Kamila Korneluk.

• Jesienne dzieła sztuki w grupie Wiewióreczek

• 23.10.2019 20:59
        • Jesień to piękna i bardzo kolorowa pora roku o czym doskonale przekonała się grupa Wiewióreczek. Sześciolatki przez cały tydzień poznawały tajemnice jesieni, zastanawiając się dlaczego liście zmieniają kolory i jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen. A z niezwykłych darów jesieni, które dzieciaki zbierały wspólnie z rodzicami, Wiewióreczki wyczarowały prawdziwe dzieła sztuki. Powstały jeżyki z masy solnej, jesienne drzewa i ludziki z kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek oraz obrazki z jesiennym listkiem w roli głównej.