„Znam i lubię język rosyjski” – konkurs w Wisznicach

17 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VI Konkurs Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych „Znam i lubię język rosyjski”.  Po raz szósty uczniowie z wielu szkół regionu wykazywali się umiejętnościami we władaniu  językiem rosyjskim. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Janusz Skólimowski – Wicestarosta Bialski,  Piotr Dragan –  Wójt Gminy Wisznice, Alexander Dodonov – Kierownik departamentu języka rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie, prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Stowarzyszenia nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, prof. dr hab.  Feliks   Czyżęwski – Dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie, Prezes i Wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód Józef Bryll i Zdzisław Jacaszek oraz dyrektorzy i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.
Po uroczystym otwarciu, powitaniu gości i eliminacjach konkursowych, uczestnicy wzięli udział w warsztatach językowych. Zorganizowano także spotkanie nauczycieli – rusycystów z zaproszonymi gośćmi.
Laureatem  konkursu został Janek Jarowicz!

Naszą szkołę reprezentowali jeszcze: Liza Philips i Edgar Białomiejski.

E.K.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi