Święto Patrona w naszej szkole

Uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona odbyły się w naszej szkole w  piątek (06.10.2017r.). Najpierw zgromadziliśmy się na Mszy św., w oprawę której aktywnie zaangażowali się nauczyciele i uczniowie. Usłyszeliśmy tam piękne kazanie o życiu i wartościach, jakimi kierowała się święta królowa, nasza patronka -  Jadwiga Andegaweńska. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na oficjalne kontynuowanie uroczystości w budynku szkoły.

Część artystyczną, która uświetniła obchody Dnia Patrona, przygotowała klasa 7b pod okiem Pani B. Badalskiej i przy akompaniamencie pięknych głosów z chóru „Corda Vox” prowadzonego przez Pana T. Jezuita. Odegrana przez uczniów legenda pięknie łączyła w sobie dwie przeciwności: szlachetne serce dobrej królowej i twardy kamień, w którym odcisnął się ślad jej stopy. Piękne stroje i aktorska gra utalentowanej młodzieży dopełniła całości, czyniąc przedstawienie niezwykle wymownym. Bardzo ważnym punktem obchodów szkolnego święta było również ślubowanie klas pierwszych. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci „przyszli uczniowie” czekali na uroczysty moment pasowania, który był jednoznaczny z przyjęciem ich do grona społeczności szkolnej. W tak znaczącym momencie nie mogło zabraknąć bliskich dzieciom osób, którzy przybyli jako zaproszeni goście.

Piątkowe uroczystości stały się także znakomitą okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, związanego tematycznie z patronem szkoły. Zaprezentowane prace świadczyły o dużej kreatywności autorów, co nie mogło zostać niedocenione. Nagrody przyznano wszystkim młodym artystom.

D. W.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi