• BIEGIEM UCZCILI NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2018 08:51

9 listopada dwudziesto cztero osobowa grupa biegaczy naszej szkoły uczciła pamięć 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI PRZEZ POLSKĘ uczestnicząc w biegach przełajowych w Janowie Podlaskim. Najlepsi w swoich grupach wiekowych byli Lesik Mikołaj i Chili Kamil. Trzecie miejsce zajął Zaorski Czarek.IV miejsce zajęła Markowska Patrycja. V miejsca zajęli Filipczak Jowita, Wawryszuk Martyna, Zub Patryk i Uss Damian.

• 10 NAJLEPSSZYCH SPORTOWCY SZKOŁY 2017/2018

22.06.2018 22:14

Na zakończenie roku szkolnego, 22 czerwca zostały wręczone puchary oraz dyplomy najlepszym sportowcom szkoły. Nagrodzonych zostało najlepszych 5 dziewczyn oraz 5 chłopaków, którzy przez cały rok szkolny uczestnicząc w zawodach  zbierali  punkty. Ogółem, od zawodów szkolnych do rejonowych udział wzięło 105 uczniów ZSP nr 1 w Terespolu.  Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

Oto wyniki klasyfikacji:

Dziewczęta:                                                             pkt.

95

Chłopcy:                                                                      pkt.

22.06.2018 08:36

Ostatnim sportowym akcentem roku szkolnego 2017\18 był  Finał Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym.  W imprezie startowali uczniowie z klas IV i młodsi, a wśród nich obie nasze reprezentacje. W gronie siedmiu drużyn dziewcząt nasze uczennice okazały się bezkonkurencyjne zdobywając 1164pkt i drugą na podium szkołę z Ortela Królewskiego pokonały  o 82 punkty. Również najlepsi okazali się chłopcy z naszej jedynki zajmując ostatecznie pierwsze miejsce z sumą 1130 punktów wśród ośmiu szkół powiatu bialskiego.

Skład reprezentacji szkoły - Jowita Filipczak, Maria Michalczuk, Iga Arseniuk, Dagmara Matejczuk, Julia Kwiatkowska, Aleksandra Knigawka oraz Jakub Zasiuk, Mikołaj Lesiuk, Kacper Wawryszewicz, Szymon Poleszczuk, Marcin Tarasiuk, Adam Ciapka.

UWAGA

Według nieoficjalnych wyników w roku szkolnym 2017\18

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W TERESPOLU OKAZAŁA SIĘ NAJLEPSZA WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2017\18.

• SUKCESY W FINAŁACH POWIATU

04.06.2018 11:41

W Białej Podlaskiej odbył się Finał Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.  Bardzo dobrze spisali się chłopcy z naszej podstawówki wygrywając zawody powiatowe z wynikiem 934pkt. Jednocześnie odbyły się zawody rejonowe w których zajęliśmy czwarte miejsce przegrywając podium o 1 punkt. Dziewczęta w finale powiatu zajęły trzecie miejsce.

Skład reprezentacji szkoły -  Kamil Chiluk, Jakub Kurylonek, Cezary Zaorski, Marcel Kubicki, Patryk Kamiński i Piotr Jeromin oraz Kinga Huk, Oliwia Osipowicz, Marysia Michalczuk, Jowita Filipczak, Martyna Wawryszuk.

W Międzyrzecu Podlaskim o zwycięstwo w finale powiatu rywalizowali piłkarze. Oprócz naszych uczniów w zawodach wzięły udział podstawówki z Międzyrzeca Podlaskiego nr 2, Janowa Podlaskiego i Sławatycz. W meczu półfinałowych graliśmy z gospodarzami. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem naszej jedynki 3-2. W finale imprezy zagraliśmy z Janowem Podlaskim i wygraliśmy 4-2.

Skład reprezentacji – Miłosz Juchnikowski, Jakub i Dawid Zasiuk, Kacper Machnowski, Jakub Kurylonek, Marcel Kubicki, Maciej Raszplewicz i Mateusz Pastuszuk.

W Janowie Podlaskim odbyły się coroczne biegi przełajowe. Zdobyliśmy w nich bardzo dużo medali, a miejsca na podium zajęli:

Szymon Lewczuk 2, Michał Kozłowski 3 wśród uczniów klas I-II

Jakub Zasiuk 2 w klasach III-IV

Martyna Czarnołęcka 3, Kamil Chiluk 1, Kacper Machnowski 3 w klasach V

Wojtek Oleszczuk 2, Łukasz Kowaluk 3 w klasach VII.

Ponadto Kinga Huk 5, Jakub Kurylonek 8 w Klasach VI.

• PODSUMOWANIE ZMAGAŃ POD TABLICAMI

12.03.2018 15:02

Dobiegły końca rozgrywki szkolne w koszykówce dziewcząt i chłopców. Najlepiej w tej rywalizacji wypadli chłopcy z podstawówki, którzy po wygranych turniejach międzygminnym i powiatowym zmierzyli się w półfinale wojewódzkim. Zawody te odbyły się 8 marca w Białej Podlaskiej. Chłopcy po wygranej z SP Sobole 26 : 10 przegranej z gospodarzami SP Nr 9 48 : 20 oraz przegranej po dogrywce ze Staninem 18 : 21 zajęli III miejsce. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 9 Biała Podlaska, Drugie SP Stanin (powiat łukowski) a czwarte miejsca SP Sobole (pow. radzyński) Jest to duży sukces chłopaków.

Dobrze wypadły dziewczyny reprezentujące gimnazjum. Po wygranej, u siebie 7 marca, w eliminacjach międzygminnych z Kodniem oraz Piszczacem awansowały do Finału Powiatu. Finał Powiatu odbył się 12 marca w Konstantynowie. Grały tam cztery drużyny i dziewczęta zajęły w nim II miejsce. W półfinale turnieju wygrały z Łomazami 19 : 12 a w fiale zmierzyły się z gospodarzami ulegając 55 do 10.  Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Konstantynowa, regularnie reprezentujące nasze województwo w zawodach ogólnopolskich. Drugie miejsce Terespol, trzecie Gim. Nr 2 Miedzyrzec Podlaski, czwarte Łomazy.

Skład drużyny chłopców SP- Zaorski Czarek, Żuk Mateusz, Kurlonek Jakub, Ignaciuk Paweł, Litwiniuk Krzysztof, Jeromin Piotr, Zasiuk Dawid, Raszplewicz Maciej, Kubicki Marcel, Terpiłowski Patryk, Zasiuk Jakub.

Skład drużyny dziewcząt gimnazjum- Barmosz Ewelina, Pytka Anna, Kurlonek Natalia, Chwesiuk Alicja, Czerko Joanna, Godlewska Magda, Kral Anna, Selerska Iza, Dekiert Martyna, Krynicz Zuzanna, Michalak Marta, Tymon Paulina.