Dzień postaci z bajek - świetlica

13.11.2021 13:00
      Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy
      z radością i zaangażowaniem wzieli udził w zabawach pantomimicznych, odgrywali scenki z bajek wcielając się w swoich ulubionych bohaterów.
      Dzieci przygotowały papierowe maski i rekwizyty potrzebne do wcielania się w swoją postać. Był z nami Spiderman, Jednorożec, Hulk i wiele innych
      zwierzątek .
                                                                                                                                A.Antoniuk

Redaktorzy na wycieczce

23.03.2019 16:43

Redakcja gazetki „Na Wariackich Papierach” doskonale bawiła się podczas wycieczki do Białej Podlaskiej, na którą wyruszyła w poniedziałek 18 marca. Uczniowie pierwsze kroki skierowali do kina Merkury, gdzie przez dwie godziny wzruszali się, a jednocześnie śmiali z przygód małego pieska, który zamieszkał w pałacu królewskim. Obejrzenie bajki „Corgi, psiak królowej” stało się pretekstem do odwiedzenia schroniska Azyl, dla którego corocznie uczniowie naszej szkoły organizują zbiórki darów. Młodzi redaktorzy w towarzystwie pracownika schroniska zwiedzili cały obiekt, przekonując się z całą pewnością, że trafiające tam zwierzęta są pod bardzo dobrą opieką. Dzieci z radością reagowały na kilkaset zwierząt, które na ich widok merdały ogonami i prosiły o odrobinę uwagi. Oczywiście najwięcej entuzjazmu wzbudziły szczeniaki, które uczniowie chcieli zabrać do domu. Pobyt w Białej Podlaskiej redakcja zakończyła w McDonaldzie.

Wycieczkę zorganizowała opiekunka redakcji Kamila Korneluk, której w opiece nad wesołą gromadką pomagała p. Ania Warakomska.

KK

Dziękujemy za wspracie dla schroniska!!!

04.02.2019 20:07

Tegoroczna zbiórka darów na rzecz schroniska Azyl w Białej Podlaskiej zakończyła się ogromnym sukcesem. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły - zwłaszcza ci młodsi okazali się niezwykle hojni. Do potrzebujących zwierząt trafiły więc kilogramy suchej oraz mokrej karmy, miski, koce, ale także zabawki.

Pracownicy schroniska byli niezwykle wdzięczni za okazaną przez naszych uczniów i ich rodziców pomoc, czego wyrazem było wręczenie symbolicznych podziękowań.

W akcję pomocy dla zwierząt zaangażowały się zwłaszcza panie oraz dzieci z klas I-III, a także młodsi uczniowie szkoły podstawowej.  Wiele darów ofiarowały oczywiście przedszkolaki.

Akcję zorganizowała p. Kamila Korneluk wspólnie z redakcją gazetki szkolnej NWP we współpracy z p. Anną Klim, p. Renatą Bednarzak oraz samorządami szkolnymi.

• Świąteczna odsłona naszej redakcji:)

13.01.2019 20:17

Tuż przed świętami redaktorzy urządzili sobie świąteczną sesję zdjęciową – jej rezultaty zamieścili w grudniowym numerze pisemka.

• Z życia redakcji gazetki szkolnej „Na Wariackich Papierach” …2018/2019

06.01.2019 20:21

W nowym roku szkolnym skład naszej redakcji uległ kompletnej zmianie – nasze szkolne pisemko przygotowują teraz czwartoklasiści.

Grono redakcyjne tworzą:

Weronika Jakubiuk, Julia Skiba, Natalia Jarocka, Maja Androsiuk, Patrycja Markowska, Weronika Greczuk, Szymon Dąbrowski, Igor Siczek, Jagoda Hurman, Oliwia Kral,  Julia Witkowicz