• Wielkanocne babeczki w grupie Sówek

• Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy ,,Sówek" zajeły się dekorowaniem upieczonych babeczek przez p. J. Chiluk.

• Pszczółki przygotowują babeczki wielkanocne do koszyczka

• We wtorek 26 marca maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się przygotowując wielkanocne babeczki do świątecznego koszyczka.
            Babeczki oraz słodkie dekoracje przygotowała mama Marcelinki, pani Joanna Chiluk, natomiast w dekorowaniu tych słodkości pomagała Michalina – starsza siostra Marcysi.
            Zabawa w przyozdabianie babeczek sprawiła Pszczółkom niezwykle wiele radości – maluchy stworzyły cukiernicze cudeńka. Oczywiście zachwyt wywołała także możliwość zjedzenia babeczek, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków.
            Dzieci zabrały także babeczki do domu – Pani Asia przygotowała bowiem Pszczółkom solidną porcję słodkości.
            Przedszkolaki po zakończonych warsztatach chętnie wzięły udział także w mini-wielkanocnej sesji zdjęciowej.
            To był bardzo słodki i kolorowy dzień w życiu Pszczółek.

• Pszczółki poznają wielkanocne tradycje

• Maluchy z grupy Pszczółek, podobnie jak inne przedszkolaki, rozpoczęły przedświąteczne przygotowania do świąt. Poniedziałek upłynął czterolatkom na poznawaniu zwyczajów świątecznych – dzieci rozmawiały o symbolach Wielkanocy oraz zawartości koszyczka wielkanocnego. Wiele radości sprawiło maluchom malowanie pisanek – zarówno barwnikami, jak i naturalnymi sposobami. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały papierowe pisanki.

• Pisanki, kraszanki u Jagódek

• Dzieci z grupy Jagódki poznawały tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Podziwiały różnorodne dekoracje świąteczne wykonane w sposób tradycyjny z ekologicznych materiałów. Zapoznały się ze sposobem zdobienia jajek woskiem i kolorowania w wywarze z łupin cebuli. Z zainteresowaniem zdobywały nowe doświadczenia i dbały o  bezpieczeństwo własne i innych dzieci.
                                                                                                     J. Patrejko

• Jagódki witają wiosnę

• 21 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci z grupy Jagódki zamieniły się w piękne kolorowe kwiaty i radosnym śpiewem oraz tańcem uczciły ten marcowy dzień. Wspólnie z rówieśnikami udały się w pochodzie żegnając zimę i witając wiosnę.

J. Patrejko

• Maluchy świętują nadejście wiosny

• „Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
            W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
            Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
            Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
            Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.

• Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółek

• 21 marca dzieci z grupy Pszczółek świętowały nadejście wyczekiwanej przez wszystkich wiosny.
            Zabawy rozpoczęły się od wizyty Pani Wiosny, która przyniosła wiele kolorowych ilustracji przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Pszczółki nazywały pierwsze wiosenne kwiatki, rozmawiały o ptakach powracających z ciepłych krajów  oraz budzących się z zimowego snu zwierzętach.
            Następnie każde dziecko wybrało sobie w ramach przebrania nakrycie głowy i tak wesoło wystrojony orszak wyruszył na spacer po przedszkolu, odwiedzając sale pozostałych grup, aby zaprosić do wiosennego tańca.
            Wiele radości sprawiło Pszczółkom malowanie plakatu wiosny oraz wykonanie zdjęć w wiosennej fotobudce.
            Obchody Dnia Wiosny zakończyły się wspólnym z innymi grupami przemarszem pod tory kolejowe, gdzie dzieci pozostawiły kukłę Marzanny – aby mogła pociągiem wyruszyć nad morze.
            To był słoneczny i bardzo wesoły dzień w grupie Pszczółek.

• Rozstrzygnięcie konkursu - Przedszkolna Pisanka

• W środę 20 marca w grupach młodszych został rozstrzygnięty konkurs,, Przedszkolna pisanka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzinom za udział i zaangażowanie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkie prace można podziwiać w holu przedszkola.
            K. Karmasz

• Dzień kobiet u Pszczółek

• W dniu 8.03.2024 roku w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu każda mała dziewczynka poczuła się wyjątkowa. Chłopacy z grupy wręczyły wszystkim dziewczynkom kwiatki oraz złożyli życzenia. Słodki poczęstunek dla dzieci zorganizowały rodzice naszych dzieci a realizację pysznych lodów domowej roboty wykonała pani JoannaChiluk mama jednej z naszych dziewczynek. Dziękujemy za życzenia i pamięć. 😊
                                                                                                                        Marzena Butrym
          • Dzień Kobiet u Jagódek

• ,,Dzień Kobiet , dzień kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj jest święto dziewczynek..."
            Już od rana dzieci z grupy ,, Jagódki" celebrowały ten ważny dzień. Śpiewaliśmy piosenkę ,, Dzień kobiet" i wykonaliśmy pamiątkowe bukiety dla dziewczynek. Chłopcy pięknie złożyli życzenia, a na zakończenie wszyscy dostali drobne upominki. To był bardzo wesoły i udany dzień w naszej grupie.
            K.Karmasz