• Poznawali tradycje i kulturę polską

• Przez niemal dwa tygodnie, bo od 6 do 17 sierpnia 2018 r,  szesnastoosobowa grupa z Motykał nieopodal Brześcia na Białorusi przebywała w Terespolu, uczestnicząc w koloniach organizowanych przez Wspólnotę Polską, oddział w Sielcach we współpracy z Urzędem Miasta w Terespolu w ramach akcji „Lato z Polską”, przedsięwzięcia finansowanego ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Młodzież oraz towarzyszące im opiekunki tuż po przyjeździe serdecznie powitali burmistrz miasta Jacek Danieluk, dyrektor ZSP nr 1 Zenon Iwanowski oraz sekretarz miasta Józef Paderewski, życząc wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym kraju.

Opiekujące się grupą nauczycielki ZSP nr 1 w Terespolu Edyta Krzemińska, Kamila Korneluk oraz Katarzyna Polaczuk przygotowały ciekawy program zajęć oraz wycieczek, aby pokazać młodzieży bogatą tradycję oraz kulturę polską i piękne krajobrazy nadbużańskich miejscowości. W Kostomłotach goście z Białorusi wysłuchali historii parafii neounickiej, natomiast w Jabłecznej podziwiali piękny Monastyr Świętego Onufrego. Nastolatkowie odwiedzili także Kodeń oraz Janów Podlaski. Wiele emocji wzbudził wyjazd do Warszawy, gdzie młodzież spacerowała po ZOO oraz Starym Mieście.

W trakcie trwania obozu nastolatkowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, tkackich oraz ceramicznych. Brali udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej oraz zabawach w Aquaparku w Siedlcach. Ogromną radość sprawił gościom z Białorusi mecz piłki nożnej rozegrany z uczniami terespolskiej Jedynki, a także pokaz psów wicemistrzów Europy w Super Pro Toss&Fetch, przygotowywanych przez Joannę Korbal.

Dwa tygodnie spędzone w Polsce przyniosły młodzieży z Białorusi niezwykle wiele wrażeń, niesamowitych wspomnień oraz nowych przyjaźni nawiązanych z rówieśnikami z Terespola, które obiecali kontynuować po powrocie do rodzinnych domów.

Kamila Korneluk

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018r.

O GODZINIE 9.00

NA PLACU APELOWYM

W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU

O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

• IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe Serpelice 02-06 lipca 2018r.

• IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe odbyły się w Serpelicach w dniach 2-6 07. 2018 roku. Brali w nich udział szachiści z Polski, Ukrainy, Czech i Białorusi. W obozie szachowym w uroczym pensjonacie „Urocza” nasz Klub Szachowy MOK " Debiut" Terespol reprezentowało 8 osób: Marek Ferens, Sławomir Leszek, Mateusz Prokopiuk, Marta Michalak, Piotr i Krzysio Gołębiowscy, Kacper Marciniuk i Mikołaj Lesik. Również  w tym samym ośrodku  mieszkali szachiści z MUKS Gambit Międzyrzec Podl. z niezmordowanymi Bożeną i Tadeuszem Węgrzyniakami. Przez pięć dnia codziennie  mieliśmy okazje integrować się wspólnie! Codzienna gra w szachy była połączona z wieloma innymi atrakcjami jak park linowy, rejs statkiem , ogniska, spotkanie z bractwem kurkowym, poznawanie wraz z przewodnikiem uroków i historii Serpelic. Organizator Pan Wojciech Szymański zapewnił wypełnienie czasu wolnego do ostatniej minuty przed ciszą nocną. Za to należą się mu bardzo szczere podziękowania! Zawody przebiegały w miłej atmosferze bariery językowe nie stanowiły problemu. Dlatego już dzisiaj możemy zapewnić o naszym uczestnictwie w następnych szachowych spotkaniach Sarnackich.

Sławomir Leszek i Marek Ferens

• 10 NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW SZKOŁY 2017/2018

•              Na zakończenie roku szkolnego, 22 czerwca zostały wręczone puchary oraz dyplomy najlepszym sportowcom szkoły. Nagrodzonych zostało najlepszych 5 dziewczyn oraz 5 chłopaków, którzy przez cały rok szkolny uczestnicząc w zawodach  zbierali  punkty. Ogółem, od zawodów szkolnych do rejonowych udział wzięło 105 uczniów ZSP nr 1 w Terespolu.  Fundatorem nagród jest Rada Rodziców.

Oto wyniki klasyfikacji:

Dziewczęta:                                                             pkt.

1

Filipczak Jowita

186

2

Huk Kinga

160

3

Michalczuk Marysia

155

4