• V Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

     • W sobotę 27 kwietnia dwie uczennice: Martyna Szot i Natalia Szołoniuk reprezentowały naszą szkołę podczas konkursu piosenki rosyjskiej w  Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach.
      Natalia  zdobyła w tym konkursie II miejsce.
      Jury oceniało umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.
      Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.
      W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.
      Nasze dziewczyny zaprezentowały znakomicie swoje zdolności wokalne i językowe.

     • Bezpieczni w drodze do szkoły.

     •                29 kwietnia 2019r. dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach odbywających się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzonych przez WORD w Białej Podlaskiej i terespolską Komendę Policji.
                   Uczniowie uczestniczyli w krótkiej pogadance prowadzonej przez dzielnicowego Arkadiusza Kamińskiego nt. bezpiecznego zachowania się na drodze. Mogli również wykazać się znajomością przepisów drogowych.
                   Następnie przedstawiciele WORD – Mariusz Trzeciak i Wojciech Babicz przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem makiety przejścia dla pieszych oraz sygnalizatora świetlnego.
                   Zajęcia prowadzone w formie zabawy edukacyjnej cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, klasy uczestniczyły w nich z ogromnym zaangażowaniem.
                   Zachętą do przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach były odblaskowe opaski wręczone każdemu uczniowi.

     • Wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”.

     • Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Wiele dróg, jeden cel”. A są to: Julia Danieluk i Natalia Przygocka z kl. V a
      Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2019 r. podczas  XI Katyńskich Biegów Przełajowych w Terespolu.
      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

      E. Drobysz

     • Bialska Ligi Szachowa 13.04.2019

     • 13.04.2019 roku w pałacyku w Roskoszy odbyło się podsumowanie Bialskiej Ligi Szachowej. Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. W klasyfikacji szkół zajeli wysokie 2 miejsce wyprzedzeni jedynie przez Miedzyrzec Podl. absolutny hegemon w tej dyscyplinie sportu!!! Indywidualnie najlepsi z naszej szkoły byli Marta Michalak i Piotr Gołębiowski. Zajęli oni II miejsce. Natomiast Piotr Pytka i Krzysio Gołębiowski w swoich kategoriach zajeli III miejsce. Filip Samociuk był XI. Opiekunami drużyny szachistów są niezmiennie Sławomir Leszek i Marek Ferens. Najlepsi szachisci dostali bonus w wysokości 300 zl na dofinansowanie turnieju miedzynarodowego w Serpelicach od sponsora firmy Santander.

      Tekst i foto Marek Ferens

     • III Przegląd Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu

     • Na zaproszenie dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Piotra Skolimowskiego uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu uczestniczyli w III Przeglądzie Teatrów w Świecie Niepełności w Kodniu pod opieką nauczycieli  Anny Skolimowskiej, Małgorzaty Maciejewicz i Marka Ferensa. Uczniowie mogli się zapoznać z nowym, innym i im nieznanym światem teatrów osób niepełnosprawnych.

      Tekst: Marek Ferens

     • We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci!

     • We wtorek, 16 kwietnia kończymy zbiórkę elektrośmieci! Zachęcamy do przywożenia elektrośmieci na plac szkolny, ale najpóźniej do wtorku, 16 kwietnia (do południa), ponieważ firma transportowa tego dnia przyjeżdża po odbiór.
      Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli zużyty sprzęt.
      Liczymy na więcej! Ważny jest każdy kilogram!
     • Od poniedziałku, 15 kwietnia wolne dla szkoły podstawowej, ale nie dla gimnazjum i przedszkola!

     • Od poniedziałku, 15 kwietnia szkoła podstawowa ma wolne! W dniach:15-17 kwietnia odbywają się egzaminy klas ósmych. Klasy 1 - 7 mają wolne. Wracają do szkoły po świętach w środę 24 kwietnia. Klasy trzecie gimnazjum uczą się 15 i 16 kwietnia, w środę 17 kwietnia też mają wolne. Dla gimnazjum plan na te dwa dni będzie w edzienniku.
      Przedszkole pracuje normalnie, według swojego planu!
    • O zawodach słów kilka
     • O zawodach słów kilka

     • Dzieci z grup pięcio oraz sześciolatków przygotowały krótkie występy artystyczne, prezentując wierszyki oraz piosenki na temat zawodów.  Pojawiły się więc utwory o policjantach, nauczycielach czy fryzjerkach, ale także astronaucie czy kucharzach. Najmłodsi znakomicie przygotowali się do występów – nauczyli się tekstów, zadbali również o odpowiedni strój.  Spotkanie sprawiło wiele radości i wprawiło dzieci w doskonały nastrój. 

         

          

         

     • W środę przedszkole i szkoła pracuje normalnie!

     • Przypominamy o informacji podanej już we wtorek - środa jest normalnym dniem pracy tak przedszkola jak i szkoły. Podobnie czwartek i piątek. Są tylko zmiany w planach lekcji związane z obecnością nauczycieli w komisjach nadzorujących na egzaminach.
     • Ważne informacje na wtorek i środę w związku ze strajkiem nauczycieli.

     • W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum również 9 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole są odwołane.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom ciągłości zajęć lekcyjnych, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które we wtorek, 9 kwietnia przyjdzie do szkoły lub przedszkola, będzie objęte opieką wychowawczą.
      W środę egzaminy gimnazjalne i zajęcia lekcyjne będą odbywały się normalnie, według planu.
                                                                                                         Dyrektor Zenon Iwanowski
     • Ważne informacje związane z akcją strajkową w oświacie.

     • Szanowni Państwo,

      W związku z akcją strajkową i wynikami przeprowadzonego referendum 8 kwietnia zajęcia edukacyjne w szkole będę zawieszone.  Nie ma możliwości zapewnienia uczniom higienicznych i bezpiecznych warunków nauki, ale będzie zapewniona opieka świetlicowa w godzinach 7.30-15.30. Każde dziecko, które w poniedziałek, 8 kwietnia przyjdzie do szkoły, będzie objęte opieką wychowawczą.
      Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Prosimy o śledzenie wiadomości w e-dzienniku i na stronie internetowej szkoły.

      Dyrektor Zenon Iwanowski
     • Zachęcamy do wpłat na Radę Rodziców

     • Przypominamy o wpłatach na Radę Rodziców. Wpłaty można dokonać przelewem na konto:
      16 8025 0007 0090 1147 2000 0010 lub przekazując pieniądze wychowawcom klas.
      Zachęcamy do wpłat. Te środki służą naszym dzieciom (dofinansowaliśmy szafki do szatni, modernizację monitoringu placu i budynku szkoły oraz szereg mniejszych inwestycji).
      Prezydium Rady Rodziców
     • Kim zostanę w przyszłości?

     • 29.03.2019r. mamy dzieci przedszkolnych, pracujące w "Rossmanie" odwiedziły przedszkolne grupy starsze. W ramach zajęć doradztwa zawodowego opowiadały o swojej ciekawej pracy sprzedawcy. Pozostawione przedszkolakom rekwizyty w postaci pięknych flakoników, pudełeczek, reklam i cen inspirowały dzieci do zabawy tematycznej w tym zakresie, ubogacając ich wiedzę i świadomość. 

      Urszula Korycińska