• Informacja

     • Szanowni Rodzice

      Przedszkole Miejskie zaprasza dzieci przypisane do poszczególnych grup wiekowych na zajęcia od dn. 02.09.2019r. (nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku przedszkolnego).

      Dzieci należy przyprowadzić do godz. 8.15

       
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     •  

      UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
      ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
      W ZESPOLE SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 1 W TERESPOLU
      ODBĘDZIE SIĘ 2 WRZEŚNIA 2019r.
      O GODZINIE 9.00
      NA PLACU APELOWYM

       

      O GODZ. 8.00 W KOŚCIELE PARAFIALNYM ZOSTANIE ODPRAWIONA MSZA ŚW.

      ZAPRASZAMY

     • Kristina Goroszko w Rosji w ramach projektu «Dzień dobry, Rosjo!»

     • Delegacja pięciorga uczniów z Polski spędziła 7 dni w Moskwie w ramach projektu naukowego «Здравствуй, Россия!», organizowanego przez Rossotrudniczestwo – resort Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” jest organizowany dla uczniów uczących się języka rosyjskiego i osiągających znaczne sukcesy w tej dziedzinie. Ponad 700 uczniów z 43 państw przyjechało do Rosji, do trzech różnych miast: Moskwy, Petersburga i Kazania, żeby więcej dowiedzieć się o rosyjskiej historii i kulturze.

      Krysia, dzięki  swojemu zaangażowaniu, motywacji do nauki języka rosyjskiego została zgłoszona przez nauczycielkę Elżbietę Kuczko do wzięcia udziału w tym projekcie. Jej kandydatura została poparta przez pana Alexandra Dodonova - Kierownika Departamentu Języka Rosyjskiego w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie.

      Znajomość uczniów z rosyjską stolicą zaczęła się od zwiedzania niesamowitych osobliwości miasta – Kremlu, Placu Czerwonego. Dzięki codziennym wycieczkom, Moskwa otworzyła się dla uczestników projektu w pełnej okazałości, jako tętniąca życiem nowoczesna metropolia, miasto tysiąca cerkwi, centrum kulturowych innowacji. Projekt „Dzień dobry, Rosjo” to nie tylko wycieczki, wykłady, dyskusje, to czas spędzony z rówieśnikami z różnych państw, zawieranie nowych przyjaźni, możliwość poznawania innych kultur i doskonalenie umiejętności  komunikowania się z nimi właśnie w języku rosyjskim. Był to już trzeci wyjazd młodzieży z Terespola do Rosji, w ramach tego projektu.