• Komunikat

     • Szanowni Rodzice!

      W zawiązku ze wzrostem zachorowań wśród dzieci bardzo proszę o respektowanie zapisu statutu przedszkola i odpowiedzialne zachowanie oraz nieprzyprowadzanie dzieci chorych, przeziębionych, z kaszlem, katarem i bólami brzucha.

      Opiekunowie dzieci, u których wystąpią objawy choroby, będą wzywani po odbiór podopiecznych.

     • Śpiewająco po lodowisku

     • W sobotę (11.01.20r.) nasi szkolni chórzyści pod opieką dyrygenta oraz pań (E. Kuczyńskiej, D.Wójcik) wyruszyli do Siedlec, aby spróbować swoich sił na tafli lodowiska. Uczniowie szybko udowodnili, że oprócz muzycznych talentów drzemią w nich ogromne pokłady energii i całkiem sporo umiejętności z zakresu łyżwiarstwa. Po zimowej zabawie przyszedł czas na naładowanie akumulatorów w restauracji Mc Donald's oraz wesołe śpiewy w autokarze, dzięki którym podróż stała się nie lada przyjemnością. O tak przyjemny początek ferii zadbał pan T. Jezuit. Celem wspólnych wyjazdów jest nie tylko świetna zabawa, ale również integracja dzieci i młodzieży uczęszczającej na chór, co potem pięknie przekłada się na jakość wspólnych występów. 

        D. Wójcik 

     • "Bóg się rodzi"

     • Dnia 19.12.2019r. w grupie I 3-latków odbyły się jasełka pt. "Bóg się rodzi". Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć, wzmacniania więzi emocjonalnych z rodziną oraz rozwijanie predyspozycji i uzdolnień aktorskich u dzieci. Przedstawienie było wyjatkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołami, pastuszkami oraz głównymi bohaterami Maryją i Józefem. Dzieci pięknie recytowały przygotowane wierszyki oraz pięknie śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie zostały zorganizowane warsztaty plastyczne ozdabiania bombek ze styropianu. Przedszkolaki  wraz z rodzicami wykonały piękne ozdoby choinkowe, które zabrały do domu. To były wyjątkowe, magiczne i wspaniałe chwile dla wszystkich.

      R. Bednarzak 

     • „Trzeciaki” podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 2019’

     • 15 XII uczniowie klas trzecich mieli okazję prezentować szkołę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Grupa teatralna biorąca udział w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej w Terespolu przygotowała pod kierunkiem wychowawczyń: Edyty Krzemińskiej i Elizy Lańskiej widowisko „O tym, jak się Chrystus rodził, a Heroda diabli wzięli”. Na scenie nie zabrakło tańca i śpiewu. Występy małych aktorów, bajeczne kostiumy, scenografia wzbudziły zainteresowanie nawet tej najbardziej wymagającej – najmłodszej widowni, która nagrodziła występujących gromkimi brawami. Aktorzy otrzymali od Prezesa Stowarzyszenia pamiątkowe dyplomy. Podziękowania należą się nie tylko młodym aktorom: Maciejowi Badalskiemu, Mai Chodzińskiej, Julii Gobcewicz, Krzysztofowi Gołębiowskiemu, Mai Kosak, Aleksandrze Kowaluk, Annie Łukaszuk, Lenie Machnowskiej, Julii Marciniuk, Weronice Modelewskiej, Karinie Panasiuk, Wiktorowi Pawluczukowi, Julii Polaczuk, Zofii Poleszczuk, Julii Rafałko, Mateuszowi Samociukowi, Jakubowi Skolimowskiemu, Jakubowi Szelągowi, Małgorzacie Wasiluk, Natalii Zbrożek, ale też ich rodzicom, którzy cierpliwie znosili kilkumiesięczne próby i związane z tym niedogodności.