• Konkurs świąteczny rozstrzygnięty
     • Konkurs świąteczny rozstrzygnięty

     • 23 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Ozdobę bożonarodzeniową". Nagrodzone zostały dwie pracy konkursowe - Amelii B. oraz Igora O. z grup trzylatków oraz czterolatków. Dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Gratulujemy.
    • Świąteczny obiad
     • Świąteczny obiad

     • W piątek 19 grudnia w naszym przedszkolu znacznie mocniej poczuliśmy świąteczną atmosferę. W grupach trzylatków oraz czterolatków  dzieci rozmawiały o wieczerzy wigilijnej i pięknych tradycjach, jakie pielęgnujemy w naszym kraju. Maluchy dzieliły się informacjami o tym, jak przebiega kolacja wigilijna w ich domach. Dzieci z ciekawością oglądały zdjęcia, prezentacje o świętach pokazywane przez wychowawczynie.  

      Podsumowaniem tych rozmów był wspólny obiad, na którym pojawiły się pyszne wigilijne dania – barszcz z uszkami, ryba, bigos oraz słodki makowiec. Dzieci zasiadły przy świątecznie udekorowanych stołach, przez co obiad zyskał bardzo uroczysty charakter. Nasze przedszkolaki śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem, ucząc się jednocześnie składania życzeń.

      Był to zarówno dla dzieci, jak i wszystkich pracujących w przedszkolu pań bardzo wyjątkowy dzień.

    • Pierniczkowe zabawy
     • Pierniczkowe zabawy

     • W środę 16 grudnia nasze trzylatki bawiły się w cukierników ozdabiając świąteczne pierniczki, które upiekły wychowawczynie. Maluchy te słodkie zabawy rozpoczęły od nauki piosenki o „Piernikach”, do której wytańczyły mini układ choreograficzny.

      Dużo radości sprawiło dzieciom dekorowanie pierniczków, a jeszcze więcej podjadanie słodkich lukrów oraz kolorowych posypek. Maluchy przygotowały piękne ciasteczka, które potem ze smakiem zjadły popijając zimową herbatkę.

      Zabawa z piernikami okazała się nie tylko pyszna, ale także wyjątkowo wesoła. Te pierniczkowe zajęcia przygotowały panie Kamila Korneluk, Ilona Białowąs oraz Marzanna Grygorowicz.

     • Wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Rosja w zwierciadle symboli architektury”


     • Patrycja Kamińska – 8b została wyróżniona w kategorii klas 7-8.

      Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży kultury rosyjskiej - w tym zabytków architektury w Rosji oraz kształtowanie wyobraźni i umiejętności plastycznych uczniów.

      Łącznie nadesłano około 300 prac z 10 województw. Wszystkie prace przedstawiały osobliwości architektoniczne Rosji, zarówno te najbardziej charakterystyczne, rozpoznawalne na całym świecie, jak i te mniej znane, ale również unikalne w skali światowej.

      Konkurs został zorganizowany przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS, gdzie nagrodzone prace będzie można oglądać przez cały rok.

      Uczennicę wspierała nauczycielka Elżbieta Kuczko.

     • SUKCESY SZACHOWE NASZYCH UCZNIÓW

     •             W dniu 12 grudnia w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się podsumowanie Podlaskiej Ligi szachowej. W cyklu turniejów z sukcesami startowali uczniowie naszej szkoły. W końcowej klasyfikacji miejsca na podium zajęli: II- Krzysztof Gołębiowski, III- Piotr Gołębiowski na wysokim V miejscu uplasowała się Aleks Kral. W zawodach uczestniczył również Filip Samociuk. W śród klasyfikacji szkół, SP nr 1 w Terespolu zajęła III miejsce.

      Dodatkowo w sierpniu odbyły się Mistrzostwach Województwa Lubelskiego do lat 12 i 14. Tytuł  Mistrza Województwa Lubelskiego zdobył Piotr Gołębiowski. Wszyscy wyżej wymienieni to zawodnicy MOK Debiut Terespol. Opiekunami zawodników są panowie Sławomir Leszek oraz Marek Ferens.

      Serdeczne gratulacje!

     • Mikołaj w przedszkolu

     • Dnia 07.12.2020r. nasze przedszkole odwiedził Świety Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki zaprosiły przybysza do wspólnych tańców, zabaw i śpiewu. Św. Mikołaj obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Przedszkolaki podziękowały za podarunki i zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

     • Andrzejki w 6-latkach

     • 30 listopada grupa 6-latków obchodziła Święto Andrzeja. Dzieci zapoznały się z tradycją obchodów tego święta, było wróżenie i świetna zabawa.

     • Ogłoszenie. Kiermasz Bożonarodzeniowy

     • Co Roku w grudniu Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami organizował wieczór kolęd, z którego dochód przeznaczany był na działalność SU. W ostatnich latach przyłączała się do tego również szkolna świetlica, która wystawiała stoisko z ozdobami świątecznymi. Dochód ze stoiska przeznaczany był na artykuły plastyczne i artystyczne wykorzystywane podczas zajęć świetlicowych.

      Aby tradycji stało się zadość, wychowawcy świetlicy, Dorota Szprychel i Katarzyna Polaczuk, już w październiku razem z dziećmi zaczęły pracę nad ozdobami. Niestety, pandemia Covid 19 w tym roku uniemożliwiła zarówno samorządowi jak i opiekunom świetlicy pozyskiwanie funduszy na działalność. Z tego właśnie powodu stoisko z ozdobami świątecznymi musiało przenieść się w wirtualny świat inernetu.

      Liczymy, że będziecie Państwo zainteresowani asortymentem smiley.

       

      Poniżej znajdują się zdjęcia wykonanych ozdób. Każde z nich zawiera krótki opis ozdoby, numer katalogowy oraz cenę. Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły. Zakup i odbiór osobisty ze szkoły nastąpi po uzgodnieniu z pracownikiem sekretariatu.

      W celu usprawnienia zakupu prosimy o wyliczone kwoty.

       

      Zachęcamy do zakupu.