• Międzynarodowy konkurs prozy rosyjskiej „Żywa klasyka”


     • Miło nam poinformować, że uczeń Rafał Benich reprezentował naszą szkołę w eliminacjach regionalnych  międzynarodowego konkursu prozy rosyjskiej. Rafał, mimo, że był najmłodszym uczestnikiem spisał się doskonale.  Recytował fragment powieści „Мальчик которому не больноА. Лиханова.  

      Cel konkursu – to nie tylko zainteresowanie uczniów utworami literackimi; konkurs przyczynia się również do promowania języka rosyjskiego.

      Brawo Rafał!

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W tym roku Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu po raz szósty wzięła udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.

       Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.

      Przypomniano uczniom, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

      Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

      Zorganizowano konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.

      Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

       

      Małgorzata Kamińska

     • Osiągnięcia uczniów w konkursie "Bezpieczny? Internet"

     • Cel konkursu
      - zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń (zarówno zagrożenia technologiczne, jak i zagrożenia dotyczące zachowań użytkownika np. cyberprzemoc, kontakty z nieznajomymi, zagrożenia utraty prywatności online, szkodliwe treści, uzależnienia, media społecznościowe) wynikających z korzystania z Internetu;
      - propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży;
      - rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji i prezentowania wiedzy z poszanowaniem praw autorskich;
      - pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży;
      -włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.
      Konkurs  adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi. W konkursie udział wzięło 24 uczniów.

      Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I - III

      I miejsce    Julia Rajca kl. IIIa
      II miejsce  Paweł Jakimiuk kl. Ib
      III miejsce Aniela Terpiłowska kl. IIb
      III miejsce Maciej Butrym kl. IIa
       
      Klasy IV-VIII
      I miejsce   Aleksandra Iwaniuk kl. VIIIB
      II miejsce  Maciej Badalski kl. IVb
      III miejsce Michał Butrym kl. Va

      Gratuluję wygranym i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

      Małgorzata Kamińska

     • Konkurs z okazji XX Dnia Papieskiego

     • W naszej szkole w październiku zorganizowany został konkurs z okazji  XX Dnia Papieskiego. Prace konkursowe można było wykonać w następujących formach: List do Jana Pawła II, wiersz o Papieżu Polaku, portret Papieża oraz kolaż graficzny. Konkurs przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8.

       Sytuacja pandemiczna uniemożliwiła rozstrzygnięcie konkursu w zaplanowanym czasie, dało się jednak zebrać i ocenić wszystkie prace Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczestników:

      List do Jana Pawła II:

      Kat. 1-3 1 miejsce Maciej Butrym 2a      Kategoria 4-8 1 miejsce Jakub Warakomski 6b

      Wiersz o Papieżu:

      1 miejsce Klaudia Lubeńczuk 7c, 2 miejsce Katarzyna Iwaniuk 7c, 3 miejsce Jowita Filipczak 7c

      Portret Papieża:

      1 miejsce Katarzyna Czerko 7c, 2 miejsce Julia Witkowicz 6b, 3 miejsce Paulina Żuk 7c

      Kolaż graficzny:

      1 miejsce Maciej Szewczuk 4b, 2 miejsce Maja Chodzińska 4b, 3 miejsce Mateusz Kondratiuk 4b

      Gratulujemy najlepszym i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych.

      Organizatorzy Wioletta Czerko i Elżbieta Kuczyńska

     • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

     • Edukacją z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym była ekologiczna akcja „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”, w której kolejny raz wzięła udział nasza szkoła. W trosce o ochronę środowiska naturalnego, zbędne i zużyte elektryczności zostały złożone na placu szkolnym a następnie 18 lutego odebrane przez współpracującą ze szkołą firmę. Szkoła otrzyma w zamian sprzęt sportowy. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i docenienie znaczenia recyklingu.

    • Dzień Kota
     • Dzień Kota

     • 17 lutego grupy trzylatków oraz czterolatków świętowały Dzień Kota. Z tej okazji maluchy oglądały zdjęcia kotów i rozmawiały, jak należy dbać i opiekować się tymi zwierzakami. Wiele radości sprawiły maluchom zabawy ruchowe, m.in. łapanie myszek, czy kocie zabawy z piórkiem.  Dzieci wykonały także piękne prace plastyczne – oczywiście w roli głównej był kot.

      Maluchy słuchały piosenek oraz wierszyków, których bohaterem był ten czworonożny zwierzak. To był wyjątkowo wesoły i ciekawy dzień.

       

     • Rekrutacja do klasy I

     • Kancelaria szkoły prowadzi zapisy do klasy I na rok szkolny 2021/2022.

      Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zsp1terespol.edu.pl)Informacje/zakładka REKRUTACJA, a także na stoliczku znajdującym się w strefie rodzica przy sali nr 28.

      Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły do dnia 9 marca 2021 r."

     • Akcja #SzczepimySię

     • Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi akcję #Szczepimy się, która dotyczy Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.

       

      Szczepionka na COVID – 19 położy kres pandemii na świecie. Żeby jednak ten scenariusz stał się faktem – konieczne jest, aby duża część populacji przyjęła szczepionkę. Do tego potrzebne są nie tylko procedury i logistyka, ale przede wszystkim zaufanie.

       

      Poniżej załączamy materiały informacyjne dotyczące szczepień otrzymane od Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz opracowane przez WSSE w Lublinie.

       

      Więcej informacji o szczepieniach na stronach: https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie/plakaty-i-ulotki