• Dzień Dinozaura u Biedronek i Stokrotek

• W czwartkowy poranek (24.02)  dzieci z grupy biedronki i stokrotki obchodziły dzień dinozaura, który  przypada 26 lutego. Czterolatki tego dnia założyły specjalnie przygotowane przez wychowawczynie opaski. Podczas zajęć dowiedziały się jakie są gatunki dinozaurów. Oglądały zgromadzone książki i obrazki. Próbowały ustalić dlaczego wyginęły oraz czym się żywiły.  Poznały pracę paleontologa. Przedszkolaki brały udział w zabawach, których motywem przewodnim był dinozaur. Na zakończenie wspólnie kołysaliśmy chustą animacyjną, tak aby umieszczone na niej jajko jak najdłużej tam zostało. Dzień Dinozaura upłyną nam pod znakiem nauki i bardzo dobrej zabawy.

I. Szczepańska – Huk    i  K. Karmasz

• Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Dinozaura

• Dzień Dinozaura obchodzony jest 26 lutego. Z tej okazji w grupie "Jagódek" i  "Pszczółek" zorganizowaliśmy zajęcia, które przybliżyły dzieciom życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały i czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły dinozaury. Ciekawe zabawy ruchowe i plastyczne związane z tematyką zajęć sprawiły dużo radości, a kąciki tematyczne budziły zainteresowanie dzieci.
          • Dzień Dinozaura u Jeżyków

• Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynuja wszystkie małe dzieci. Zaskakują swoim wyglądem, ale także kryją wiele tajemnic. Dlatego dziś (24 lutego) obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych stworzeń. Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentacji multimedialnej poświęconej tym olbrzymom. Jeżyki dowiedziały się jak wyglądały i czym odrzywiały się dinozaury. Podczas zajęć dzieci bardzo chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość i układały rytmy. Chętnie poznawały bardzo trudne nazwy gadów i dzieliły się swoją wiedzą.

Renata Bednarzak

• Dzień kota w naszym przedszkolu

• Dnia 17.02.2023 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki, poznały zwyczaje kotów, nauczyły się, jak dbać o koty, mogły poznać przysmaki kotów, układały kocie puzzle, liczyły koty, słuchały wierszy. Najciekawsza częścią tego dnia były kocie zawody. Dzieci odgadywały, jakie koty są bohaterami bajek, ćwiczyły sprawność manualną rąk. Zabawa była bardzo udana, a dzieci z radością wykonywały prace plastyczne.

Marzena Butrym

• Dzień Bałwanka

• W  naszym przedszkolu odbył się Dzień Bałwana. Tego dnia dzieci odwiedził  gość specjalny -bałwanek, który poprowadził zajęcia i zabawy. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „W Bałwankowej  Krainie", wysłuchały piosenki o bałwanku. Następnie wspólnie z bałwankiem odgadywały zagadki, układały puzzle, liczyły, dobierały do pary, naśladowali bałwankowe miny. Po  ukończonych zajęciach każde z dzieci otrzymało pamiątkową śnieżynkę.

Marzena Butrym

• Słodki Tłusty Czwartek u Pszczółek

• Tłusty Czwartek to wyjątkowo słodki dzień, o czym przekonały  się także maluchy z grupy Pszczółek. Dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tym dniem i tradycji, które pielęgnowane są w wielu miejscach w Polsce. Pszczółki dowiedziały się, jakie słodkości są charakterystyczne dla Tłustego Czwartku, a następnie miały okazję ich spróbować na mini przyjęciu wydanym z okazji zakończenia karnawału.
            Dzieciaki świetnie bawiły się także wcielając się w różne postacie i pozując do zdjęć na mini ściance. Na zakończenie maluchy wykonały papierowe słodkie donaty.

Kamila Korneluk

• Walentynki u Pszczółek

• 14 lutego maluchy z grupy Pszczółek bardzo entuzjastycznie włączyły się w obchody Walentynek. Sala została na to święto specjalnie udekorowana – pojawiło się mnóstwo serduszek i czerwonych akcentów, a rodzice podarowali swoim pociechom czerwone balony w kształcie serca. Pszczółki miały na sobie oczywiście ubrania w kolorze czerwony, o co zadbali rodzice.
            Maluchy poznały historię Walentynek i uświadomiły sobie, że jest to święto, które uczy okazywania nie tylko miłości, ale także przyjaźni i szacunku zarówno najbliższym, jak i koleżankom i kolegom z przedszkola.
            Pszczółki wykonały także wiele walentynkowych zadań – łączyły sercowe puzzle, liczyły i kodowały, a  także odszukiwały takie same serca podczas tańca. Oczywiście wykonały także piękne  walentynkowe prace plastyczne. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz lizaki w kształcie serca.
            Maluchy przygotowały także niespodziankę – wykonały kartę walentynkową, którą dostarczyły Pani i Panom dyrektorom.
            Walentynki w grupie Pszczółek były bardzo wesołe i kolorowe, a radość przez cały dzień gościła na buziach trzylatków.

Kamila Korneluk

• Szkolny Konkurs Kaligraficzny ПРОПИСЬ

• 10 lutego odbył się konkurs dla uczniów klas siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka rosyjskiego.
            Celem konkursu było:
            •     doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania.
            Wyniki:
            I miejsce – Natalia Mycko
            II miejsce – Karolina Urbala
            III miejsce – Zuzanna Andrzejuk
            Wyróżnienia – Emilia Lesik, Kacper Sawczuk, Oliwia Zielińska

• Dzień Pizzy - Wiewiórki

•   Wiewiórki w "Pizzeri Palermo"
            9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzeń Pizzy z tej też okazji  grupa 6-latków wybrała się na warsztaty kulinarne do zaprzyjaźnionej pizzerni, w której pracują rodzice Naszej Wandzi.