• Konkurs "Cuda z jesiennego liścia"

     • KONKURS PLASTYCZNO - TECHNICZNY "Cuda z jesiennego liścia" ZAKOŃCZONY!!!

      Miło nam poinformować, iż konkurs plastyczny z grup przedszkolnych 3,4 - latków "Cuda z jesiennego liścia" został rozstrzygnięty 03.11.2020r.

      Jury miało niemały problem w wyłonieniu zwycięzców, gdyż kreatywność twórców miło nas zaskoczyły!

      Wyróżnienia przyznano: Tosi Maciuk, Hani Chytrowskiej i Tymkowi Winniczukowi

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Prace można podziwiać na wystawie w holu przedszkola.

      Wielkie gratulacje dla wszystkich biorących udział. Brawo!!!

      M. Grygorowicz

      R. Bednarzak

    • Pasowanie na przedszkolaka
     • Pasowanie na przedszkolaka

     • 27 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wystroiły się na galowo, a każda grupa przygotowała piękny program artystyczny. Nasze przedszkolaki śpiewały i tańczyły wzbudzając podziw u dyrektorów, którzy mieli przyjemność obejrzeć te wyjątkowe występy.

      Następnie pan dyrektor Zenon Iwanowski pasował dzieci na przedszkolaków poprzez dotknięcie ramienia ołówkiem, zaś pani wicedyrektor Edyta Krzemińska wręczyła każdemu maluchowi pamiątkowy dyplom oraz znaczek, który dzieciom przypinały wychowawczynie.

      Niestety z uwagi na koronawirusa w tej pięknej chwili nie mogli dzieciom towarzyszyć rodzice, którzy mogli zobaczyć swoje uzdolnione pociechy na zdjęciach oraz filmikach.  

      Pasowanie na przedszkolaka przygotowały wychowawczynie grup trzylatków oraz czterolatków.

     • Zajęcia świetlicowe

     • W bieżącym roku szkolnym na zajęcia świetlicowe uczęszcza ponad 50 dzieci. Są bardzo zaangażowane w wykonywanie prac plastycznych pod kierunkiem pani Doroty Szprychel i Katarzyny Polaczuk. Uczą się łączenia materiałów i dokładności oraz rozwijają wyobraźnię artystyczną i zmysł estetyczny.

      Regularnie powstają prace plastyczne wykonywane z wykorzystaniem farb plakatowych, szyszek (świerkowych, sosnowych, modrzewiowych i z sosny czarnej), kasztanów, jarzębiny oraz tektury falistej i pianki dekoracyjnej. Niezwykle inspirujące okazały się zajęcia z wykorzystaniem koralików do zaprasowywania.

      Wychowankowie świetlicy włączyli się również w obchody Dnia Edukacji Narodowej, wykonując kolorowe bukiety, które zostały złożone na ręce Dyrekcji z życzeniami dla wszystkich pracowników szkoły

      Obecnie na ukończeniu są prace związane ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości oraz trwają przygotowania do kiermaszu bożonarodzeniowego, podczas którego rodzice i uczniowie będę mogli zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez wspomniane nauczycielki i dzieci, a z których dochód zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy.

     • Miasto i Szkoła Podstawowa nr 1 podnoszą poziom bezpieczeństwa uczniów.

     • Został już ukończony chodnik wzdłuż budynku ZSP nr 1 w kierunku MOK. Inwestycja Miasta Terespol ma podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci idących do i ze szkoły, które dotychczas musiały chodzić dojazdem do MOK-u, co niosło zagrożenie wypadku. Z inwestycji zadowoleni będą także kierowcy, którzy płynniej dojadą do MOK i odwiozą dzieci do szkoły.

     • Komunikat w sprawie konkursów przedmiotowych

     • Zgodnie z § 1a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1389 z późn.zm.) wstrzymuje się do odwołania organizację konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021. Nowy termin przekazywania przez Dyrektora szkoły listy zakwalifikowanych uczniów do etapu II oraz terminarz eliminacji etapu II i etapu III zostanie opublikowany po 9 listopada 2020 r. na stronie www.kuratorium.lublin.pl 

     • Zdalne nauczanie w klasach 4-8

     • W związku z podjęciem decyzji przez władze państwowe o nauczaniu zdalnym klas IV – VIII informuję, że od dnia 26-10-2020r. do dnia 08-11-2020 r. wymienione klasy będą pracować w systemie zdalnym. Przedszkole i klasy I - III będą pracowały tak jak dotychczas. Stołówka szkolna oraz świetlica nadal będą funkcjonowały w trybie dotychczasowym. Lekcje zdalne będą odbywały się zgodnie z dotychczasowym planem zajęć. Większość zajęć będzie odbywać się on-line programem wcześniej stosowanym, tj. Wabbit. Będziemy też korzystać z dziennika elektronicznego. Proszę w miarę możliwości zapewnić swoim dzieciom sprzęt komputerowy i łącze internetowe. W przypadku braku urządzeń komputerowych proszę o zgłaszanie się do dyrekcji szkoły. W chwili obecnej będziemy zaspokajać braki sprzętowe u rodzin mających dwoje i więcej dzieci uczących się w klasach IV - VIII. W przypadku zaspokojenia potrzeb  wymienionych rodzin postaramy się udostępnić urządzenia pozostałym potrzebującym. Wierzę, że wspólnie uda nam się przebrnąć ten trudny dla wszystkich okres. O jakichkolwiek zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

      DYREKTOR

      Z.IWANOWSKI

    • Zdrowo i na pomarańczowo....
     • Zdrowo i na pomarańczowo....

     • Poniedziałek 19 października stał się w naszym przedszkolu Pomarańczowym Dniem. Z tej okazji zarówno dzieci, jak i wychowawczynie przyszli ubrani w stroje, w których oczywiście dominował kolor pomarańczowy.

      Trzy oraz czterolatki uczestniczyły także w wielu zabawach, podczas których wykazywały się znajomością kolorów, a także nazywały warzywa oraz owoce. Wiele przyjemności sprawiło dzieciom próbowanie marchewek oraz soku marchewkowego przygotowanego przez wychowawczynie.

      Przedszkolaki tańczyły, śpiewały i bawiły się w „Marchewkowe zaklęcia”. Każda z grup wykonała także piękną pracę plastyczną – oczywiście z marchewka w roli głównej.

      Ten pomarańczowy dzień miał na celu nie tylko rozweselenie naszych przedszkolaczków, ale także promowanie zdrowego stylu życia, opartego na spożywaniu owoców oraz warzyw.

     • PODSUMOWANIE KONKURSÓW O NASZEJ PATRONCE

     • Z radością informujemy, że znamy wyniki szkolnych konkursów o naszej patronce. W konkursie wiedzy o św. Królowej Jadwidze, zorganizowanym przez p. Iwonę Gryszko zwycięzcami zostali:

      w kategorii klas  V-VI

      1. Julia Skiba kl. VIb

      2. Zuzanna Andrzejuk kl. Vb

      3. Julia Jakuszko kl. VIb

      w kategorii klas  VII-VIII

      1. Karolina Wieczorek kl.VIIIa

      2. Natalia Przygocka kl. VIIa

      3. Oliwia Tymon VIIIb

      W konkursie plastycznym ,,ŚW. KRÓLOWA JADWIGA – PATRONKA NASZEJ SZKOŁY” zorganizowanym przez p. Danutę Daniluk i p. Edytę Drobysz laureatami zostali:

      klasy pierwsze

      I miejsce – Paweł Jakimiuk kl. Ib

      II miejsce – Ola Bagrońska kl. Ib

      III miejsce – Karolina Mikołajczuk kl. Ib

      klasy drugie

      I miejsce – Gabrysia Wójcik kl. IIc

      II miejsce – Paulina Kamińska kl. IIb

      III miejsce – Amelka Kurkowska kl. IIc

      klasy trzecie

      I miejsce – Bartosz Panasiuk kl. IIIa

      II miejsce – Szymon Melaniuk kl. IIIa

      III miejsce – Mikołaj Chomiuk kl. IIIb

      Wyróżnienie -  Gniewosz Szpyruk  kl. IIb

      klasy IV – VIII

      I miejsce – Julia Jakuszko kl. VIb

      II miejsce – Martyna Waga kl. VIIa

      III miejsce – Maja Chodzińska kl. IVb

      Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

      D. D.

       

       

     • Informacja dla Rodziców

     • Drodzy rodzice/opiekunowie prawni!

      W związku z zakończeniem okresu adaptacyjnego prosimy o nieprzebywanie na korytarzach szkolnych. Na dzieci rodzice/opiekunowie prawni czekają w szatni szkolnej.

      Po przyprowadzeniu dziecka do szatni, rodzic/opiekun prawny niezwłocznie opuszcza budynek szkoły.
          
      O odbiorze dziecka ze świetlicy rodzic/opiekun prawny informuje pracownika sekretariatu, który zgłasza ten fakt wychowawcy świetlicy.
       
      Następnie dziecko udaje się do szatni szkolnej, gdzie czeka na nie rodzic/opiekun prawny.
       
      Rodzice/opiekunowie prawni mają prawo do spotkania z wychowawcą klasy, nauczycielem po wcześniejszym umówieniu się. W dniu wyznaczonego spotkania należy zgłosić w sekretariacie szkoły godzinę konsultacji.
         
      PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ O OBOWIĄZKU ZASŁANIANIA UST I NOSA NA TERENIE OBIEKTU.

      Dyrektor