• Spotkanie z misjonarzem z Afryki

• W piątek odwiedził nas kolega ks. Artura - ojciec Mateusz - misjonarz z Afryki. Opowiadał on naszym najmłodszym uczniom o swojej pracy i dzieciach z Afryki. Filmy, opowieści, stroje i zabawki dzieci afrykańskich bardzo interesowały młodych słuchaczy. Nasi najmłodsi zrozumieli też, jak trudne jest życie w Afryce i że nauka, która w Polsce dla wielu dzieci jest przykrym obowiązkiem, w Afryce jest przyjemnością oraz wytchnieniem od ciężkiej pracy. Dziękujemy ks. Arturowi za zorganizowanie tej pouczającej lekcji.

• Spotkanie autorskie

• Dnia 30 maja 2019 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w spotkaniu autorskim z Edytą Zarębską, bajkopisarką i ilustratorką, laureatką konkursu literackiego im. Astryd Lindgren, które odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchały opowieści autorki, brały udział w konkursie rysunkowym i śpiewie. Na koniec chętni zakupili książki i otrzymali autograf.

• BIAŁYSTOK PEŁEN ATRAKCJI

• 22 maja klasy IIIa, IIIb i IIc były na wycieczce w Białymstoku. W programie wycieczki był spektakl „Lenka” w Białostockim Teatrze Lalek, następnie zwiedzanie Piwnicy Lalek, gdzie raz powołane do życia postaci, lalki, maski i rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje nie giną. Już pełni wrażeń udaliśmy się spacerkiem przez Starówkę i jedyny w Polsce Rynek w kształcie trójkąta z krótką przerwą na lody do Pałacu Branickich. Tam na warsztatach „Mydło lubi zabawę” wykonaliśmy pamiątkowe mydełka i zwiedziliśmy gabinety lekarskie. Bardzo głodni zjedliśmy pyszny obiad. Na zakończenie wycieczki w Parku Jurajskim od przewodnika dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia dinozaurów i skorzystaliśmy z atrakcji parku linowego. Pełni wrażeń, zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy szczęśliwie do domu.

• WYSTARTUJĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM

•                                               Po zwycięstwie w zawodach rejonowych, które odbyły się w 03.06 w Białej Podlaskiej, reprezentanci Szkoły Podstawowej w składzie: Adam Ciapka, Szymon Lewczuk, Michał Kozłowski, Arek Oniszczuk, Piotr Stefaniuk będą reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkim. Zawody odbędą się 12 czerwca w Zamościu. W zawodach w  Białej Podlaskiej startowały również  dziewczęta: Patrycja Markowska, Julia Skiba, Julia Witkowicz, Julia Kwiatkowska, Weronika Jakubiuk.  Zajęły one  9 miejsce w rejonie, 3 w powiecie. W skład trójboju wchodzą dyscypliny takie jak: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, każdy startuje z wymienionych dyscyplinach a wyniki przeliczane są na punkty drużyny.

GJ
          • Reprezentacja 6-latków na Dziecięcym Festiwalu Piosenki

• Festiwal Piosenki Dziecięcej jest w naszej szkole już tradycją. W tym roku na jego scenie stanęły rozśpiewane 6-latki, które pod okiem Pani Agnieszki Laskowskiej przepięknie zaprezentowały angielską piosenkę „Sun”. Dzieci wystąpiły poza konkursem, rezerwując sobie tym samym miejsce na scenie w przyszłym roku :-).

D. Wójcik

• Wizyta misjonarza w przedszkolu

• W piątek 31.05.19r. grupy 5 i 6-latków odwiedził, na zaproszenie ks. Artura, misjonarz Mateusz Wężyk. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o swoich rówieśnikach z Afryki. Poznały różnice w wyglądzie, sposobie ubierania się i formach zabawy. Miały okazję obejrzeć filmiki, przedstawiające sytuacje z życia tamtejszych dzieci oraz porównać zabawki, jakimi się bawią. Dziękujemy ojcu Mateuszowi za poświęcony czas i przekazanie wielu cennych informacji.

D. Wójcik

• „Kiedyś mama mi mówiła, że w rodzinie drzemie siła....”

• We wtorek (28.05.19r.) grupa 6-latków, tradycyjnie już, świętowała swój „Dzień Rodziny”. Integracyjne spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem, które przygotowała Pani A. Szamuk. Mali aktorzy zaprezentowali historię pewnej miłości, w której nie zabrakło żartobliwych, wprost z życia wziętych, scenek. W drugiej części występu dzieci wyśpiewały swoją miłość do rodziców i z życzeniami na ustach wręczyły przygotowane prezenty. Potem przyszedł czas na słodki poczęstunek i wesołe tańce przedszkolaków, po których zmęczeni i zadowoleni uczestnicy mogli wrócić do domów.

D. Wójcik, A. Szamuk

• Szóstoklasiści w Warszawie

• W dniu 30 maja 2019 roku uczniowie klas 6a i 6b wraz z opiekunami: p. A. Puczka, p. E. Rudzką, p. M. Kamińską oraz  p. E. Kuczyńską, odbyli jednodniową wycieczkę do Warszawy.  Pierwszym celem naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki oraz wjazd na 30 piętro (wysokość 114m), gdzie mieści się taras widokowy i rozciąga się piękna panorama naszej Stolicy. Kolejnym punktem naszej wyprawy była Papugarnia Carmen, miejsce pełne kolorowych ptaków, które można zobaczyć z bliska. Papugarnia to unikalna atrakcja ponad 40 gatunków egzotycznych papug, któe można było dotknąć a nawet nakarmić. Po wizycie w Papugarni przyszedł  czas posiłku oraz czas na zakupy, gdzie w tym celu udaliśmy się do centrum handlowego Złote Terasy. Ostatnim puktem naszej wycieczki była wizyta w Manufakturze Czekolady, gdzie poznaliśmy proces powstawania czekolady, od ziarna do zapakowanej tabliczki pachnącej czekolady. Każdy z nas wykonał własną czekoladę. Szczęśliwi oraz pełni wrażeń powróciliśmy  do Terespola.

Anna Puczka

• Wyjazd do Gimnazjum nr 2 w Brześciu

• W dniach 23-25 maja uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu  oraz Zespołu Szkół Publicznych nr 1 uczestniczyli, w ramach podpisanej współpracy, w wyjeździe do Gimnazjum nr 2 w Brześciu. Gospodarze przygotowali uroczystą akademię oraz wspólne lekcje z języka rosyjskiego oraz języka angielskiego. Uczniowie zwiedzali też Muzeum Juliana Ursyna Niemcewicza w Skokach, uczestniczyli w rejsie statkiem po Muchawcu, bawili się na wesołym miasteczku. Wyjazd dał uczniom możliwość wykorzystania znajomości języka rosyjskiego w praktyce – w czasie towarzyskich rozmów, na zakupach itp. Po wakacjach nastąpi rewizyta uczniów Gimnazjum nr 2 z Brześcia.