Lubelskie badania przesiewowe Warsztaty w grupie 6-latków Informacja dla Rodziców "Dobry start" 5 zasad skutecznej terapii Kuchnia - miejsce wszechstronnej stymulacji dziecka Wspomaganie rozwoju mowy dziecka Czy języczek ma wakacje?

Kącik logopedy

Lubelskie badania przesiewowe

Szanowni Rodzice, w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do lubelskiego programu "Wczesnego wykrywania, leczenia i terapii zaburzeń komunikacyjnych u dzieci rozpoczynających naukę szkolną".

W ramach programu wszyscy uczniowie klas I (pod warunkiem udzielenia przez rodziców zgody) zostaną przebadani pod kątem zaburzeń słuchu, zaburzeń przetwarzania słuchowego i wad wymowy.

Badanie będzie bezpłatne i całkowicie bezbolesne. Wyniki otrzymacie Państwo w kopercie do prywatnej wiadomości. Istotny jest fakt, że w przypadku wykazania nieprawidłowości np. z zakresu przetwarzania słuchowego, otrzymacie Państwo specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń do pracy w domu i ewentualne wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Warunkiem koniecznym jest dokładne wypełnienie wszystkich wymaganych dokumentów i zgody, które dzieci otrzymają w kopercie.

Serdecznie zachęcam do przystąpienia do programu. W razie wątpliwości lub pytań zapraszam na rozmowę.

koordynator projektu-Dorota Wójcik

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Królowej Jadwigi