• Witamy Jesień - Biedronki

27.09.2023 20:57

„Malowała jesień  w parku wszystkie liście,

na brązowo, na czerwono, żółto i złociście…”

Biedronki powitały kalendarzową JESIEŃ. Wszystkie dzieci wykonały piękne jesienne opaski, oglądały skarby jesieni, tworzyły labirynt z kasztanów, układały zabawne kasztnowe kształty, śpiewaliśmy jesienne piosenki i odkrywaliśmy nieznane wcześniej oznaki jesieni. Pani Jesień każdego małego zucha mianowała na przyjaciela jesieni, któremu wręczyła medal. Zaś później podczas pobytu na świeżym powietrzu każde dziecko mogło osobiście sprawdzić, czy Pani Jesień rzeczywiście nadeszła.

• Biedronki z wizytą w Zakątku Baje

27.09.2023 20:44
       Kolorowe dmuchańce dla dzieci to idealna dawka zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Dzięki takiej formie rekreacji Biedroneczki dostały to, czego najbardziej potrzebują. Wyładowały nagromadzoną energię i pozbyły się negatywnych emocji, ale przede wszystkim rozwijały swoje umiejętności psycho-ruchowe. W taki sposób łatwiej jest uwierzyć we własne możliwości i łatwiej osiągnąć wytyczone cele .
    • Święto Pieczonego Ziemniaka - Biedronki i Stokrotki

25.09.2023 20:35

,, Święto pieczonego ziemniaka "

W czwartek 21 września pięciolatki z grupy ,, Stokrotki" i ,,Biedronki" udały się na wycieczkę do Dobrynia Dużego, aby tam uczcić ,,święto pieczonego ziemniaka".

Już sama podróż , na którą wybraliśmy się autokarem sprawiła dzieciom wiele radości. Z ciekawością obserwowały widoki za oknem. Po przybyciu na miejsce dzieci pochłonęła zabawa z wykorzystaniem różnych zabawek i sprzętów. W międzyczasie w przygotowanym wcześniej ognisku piekły się już ziemniaki. Dzieci miały okazję poznać budowę ziemniaka i schemat jego wzrostu. Wspólnie robiły ziemniaczane stemple i rzucały nimi do celu . Razem spacerowaliśmy po ogrodzie i obserwowaliśmy zmiany jakie w nim zaszły. Dzieci miały okazję spotkać się z panem leśniczym, który opowiedział co słychać w lesie.

Dużo radości sprawiła wszystkim ziemniaczana fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Składamy serdeczne podziękowania pani Emilii i panu Andrzejowi za spędzony wspólnie czas i wszystkie przygotowane dla nas atrakcje.

K.Karmasz

• Dzień Przedszkolaka - Biedronki

24.09.2023 09:01

"Wszyscy swoje święto mają, święto mają

tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

I też swoje święto mają, święto mają

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy

Sto balonów wypuścimy, wypuścimy

Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,

że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka."

A.ANTONIUK

• Dzień Kropki - Biedronki

16.09.2023 18:06
      Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Grupa Biedronek podczas zajęć poznała głowną bohaterkę ksiązki pt.,,Kropka" o imieniu Vashti. Wykonaliśmy kolorową kropeczkową kolorwankę, rysowaliśmy kredą po chodniku, śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się w kropkowych odkrywców.

Dzień pełen miłych wrażeń.

A.Antoniuk