• W dniach 30 czerwca – 4 lipca w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu odbywał się obóz polsko-niemiecki „Nadbużańska przygoda”, w którym uczestniczyło 22 uczniów z Loevenbergu w Niemczech oraz 26 uczniów terespolskiej Jedynki.

Młodzież przez pięć dni brała udział w wielu zajęciach i warsztatach, których głównym celem była integracja i bliższe poznanie kultur oraz obyczajów obu krajów. Pierwszy dzień uczestnicy obozu spędzili na terenie szkoły, grając i bawiąc się w hali sportowej. Cały wtorek młodzież przebywała w Serpelicach, gdzie pod czujnym okiem instruktorów uczestniczyła w zajęciach survivalowych oraz terenowych. Najwięcej emocji wzbudził zjazd na linie oraz wspinaczka na ściankę skałkową, zaś salwy śmiechu wybuchały podczas wyścigu na skrzynkach i zapalaniu ognia.

Kolejny dzień obozu rozpoczął się od warsztatów: plastycznych, graffiti, tanecznych oraz fotograficznych. Młodzież ozdabiała torby, malowała graffiti, uczyła się ludowego tańca, a także robiła zdjęcia w terenie. Po południu cała grupa wyruszyła do Białej Podlaskiej na basen, zwiedzanie miasta oraz zakupy.

W czwartek młodzież uczestniczyła w warsztatach, przygotowując się do prezentacji, jaka miała miejsce wieczorem. Obozowicze przedstawili efekty swojej pracy podczas uroczystego podsumowania, w którym udział wzięli rodzice, opiekunowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Terespol. Wieczór zakończył się ogniskiem połączonym z dyskoteką, podczas których obozowicze mogli się jeszcze lepiej poznać.

Piątek, ostatni dzień obozu, rozpoczął się od ewaluacji oraz pakowania i przygotowywania do podróży. Tuż przed południem młodzież z Niemiec wyruszyła do domu, po bardzo ciepłym i pełnym łez pożegnaniu. Podczas tych pięciu dni uczestnicy obozu z obu krajów bardzo się zaprzyjaźnili i nieustannie wyrażali nadzieję na kolejne spotkania.

Obóz polsko-niemiecki sfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Rada Rodziców. To wyjątkowe spotkanie zorganizowały nauczycielki ZSP nr 1 w Terespolu Anna Warakomska i Jolanta Konarska we współpracy z dyrektorami szkoły Zenonem Iwanowskim oraz Edytą Krzemińską.

Kamila Korneluk

24.02.2016 21:33 | więcej »
  • We wtorek 1 lipca ponad czterdziestoosobowa grupa polsko-niemieckiej młodzieży znakomicie bawiła się podczas szeregu zajęć przygotowanych przez instruktorów survivalu w Serpelicach. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu oraz szkoły w Loewenberg w Niemczech m.in. rozpalali ogień, zjeżdżali na linach czy wspinali się na ściankę skałkową. Pobyt obozowiczów w Serpelicach współfinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

24.02.2016 21:31 | więcej »
  • 1.Panasiuk Oliwia IIB

6. Jakuszko Weronika IA

7. Guziuk Hubert VIb

8. Wenda Jakub IA

24.02.2016 21:24 | więcej »

REGULAMIN REKRUTACJI

W imprezie będą mogli wziąć udział uczniowie gimnazjum i VI klas szkoły podstawowej, którzy spełniają wszystkie warunki:

-   mają co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania na I półrocze;

-   otrzymali co najmniej dobrą ocenę z języka angielskiego na I półrocze;

-   aktywnie uczestniczą w życiu szkoły (konkursy przedmiotowe i artystyczne, zawody sportowe, akcje charytatywne, wolontariat, gazetka szkolna, chór i inne).

Pierwszeństwo udziału w programie mają uczniowie, którzy nie uczestniczyli w podobnej imprezie w Niemczech w 2012r.

Jeżeli liczba chętnych przekroczy liczbę wolnych miejsc, wówczas przewidywana jest dodatkowa rekrutacja. Powstanie także lista rezerwowa.

Nabór odbywa się do dnia 2 czerwca 2014r.

Zgłoszenia prosimy składać do pań Anny Warakomskiej i Jolanty Konarskiej.

24.02.2016 21:22 | więcej »
  • Od 30 czerwca do 4 lipca w naszej szkole gościć będą uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły w Lovenbergu w Niemczech.

25 osobowa grupa dzieci oraz młodzieży wspólnie z rówieśnikami z Terespola przez cztery dni poznawać będzie nadbużańskie tereny, uczestniczyć w warsztatach oraz wycieczkach krajoznawczych.

Organizatorzy przygotowali warsztaty taneczne, plastyczne, fotograficzne oraz graffiti, podczas których uczniowie obu szkół będą mieli niebywałą okazję wspólnie pracować, bawić się oraz wzajemnie poznawać. W podsumowaniu zajęć warsztatowych uczestniczyć będą także uczniowie z Białorusi.

„Nadbużańska przygoda” to projekt autorstwa pań Anny Warakomskiej oraz Jolanty Konarskiej, realizowany we współpracy z kilkoma innymi nauczycielami ZSP nr 1, pod kierunkiem dyrektora Zenona Iwanowskiego.

Projekt dofinansowywany jest przez Organizację Międzynarodową Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz burmistrza miasta Terespol, Jacka Danieluka.

Współpraca ZSP nr 1 ze szkołą w Lovenbergu trwa już od kilku lat. Uczniowie z Terespola gościli w Niemczech dwa lata temu i przywieźli ze sobą wyjątkowe wrażenia oraz wspomnienia.

Nasza szkoła od wielu już lat współpracuje także ze szkołami i Wioską Dziecięcą na Białorusi. Ich przyjazd na czerwcowo-lipcowy obóz pozwoli dzieciom oraz młodzieży z trzech tak odmiennych kulturowo państw na wymianę doświadczeń, poznanie swoich tradycji narodowych, ale przede wszystkim nawiązywanie nowych kontaktów.

Kamila Korneluk

24.02.2016 21:21 | więcej »