• Stokrotki na wycieczce

• 05.06.2023 20:04

• W poniedziałek piątego czerwca dzieci z grupy Stokrotek wyruszyły na wycieczkę do Dobrynia Dużego. Droga do Dobrynia choć krótka,   sprawiła wiele radości. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały krajobrazy za oknem. Po przyjeździe do Dobrynia odwiedziliśmy miejscową Ochotniczą Straż Pożarną. Tam czekali już na nas strażacy, którzy bardzo dokładnie oprowadzili nas po remizie, pokazując przy tym całe jej wyposażenie. Potem nadszedł czas na prezentację wozów strażackich i  fontannę z piany, która bardzo nas ochłodziła w ten upalny dzień. W dalszej kolejności udaliśmy się do ogrodu ziołowego. Przywitała nas tam pani Emilia i  pan Andrzej, jego właściciele.  Na przedszkolaków czekały  atrakcje na placu zabaw, malowanie farbami w plenerze, rzuty do celu i skoki na trampolinie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przydomowe zwierzęta. Podczas spaceru po ogrodzie ziołowym dzieci poznały różne zioła i kwiaty. Zmęczeni zaś mogli odpocząć w zaciszu namiotu tipi. Składamy serdeczne podziękowania strażakom z OSP Dobryń Duży za przybliżenie nam służby, jaką pełni strażak, a także pani Emilii i panu Andrzejowi za tak miłe chwile spędzone w ogrodzie. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i z pewnością jeszcze tu wrócimy.
                                                       K. Karmasz