• Pszczółki korzystają z darów jesieni

28.11.2023 19:48

Maluchy z grupy Pszczółek biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. W ramach realizacji kolejnych zadań przedszkolaki spacerowały po „magicznym dywanie” i sprawdzały, co „w trawie piszczy”. Dzieci znakomicie bawiły się zarówno w parku miejskim, jak i wykonując prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

K. Korneluk

• Pszczółki w bibliotece miejskiej

29.10.2023 16:25

Dnia 27.10.2023 roku dzieci z grupy "Pszczółek" wraz z panią Marzeną Butrym i p. Grażyną Lodą odwiedziły Bibliotekę Miejską w Terespolu. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały cztery nowe książeczki do swojej biblioteki przedszkolnej.

M. Butrym

• Pszczółki w Minizooparku

11.10.2023 12:22

10 października maluchy z grup Pszczółek oraz Jagódek wyruszyły na swoją pierwszą w tym roku wycieczkę. Panie wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz zabrały czterolatków do Minizooparku w Walimiu.
      Przedszkolaki były wręcz zachwycone spotkaniem ze zwierzątkami zarówno egotycznymi, jak i tymi domowymi. Wiele radości sprawiało im karmienie wielbłąda, alpak, czy króliczków oraz głaskanie tych zwierzątek.
      Z uwagą słuchały informacji o zwierzętach, które przekazywali oprowadzający po zoo i obserwowały zachowanie m.in. surykatek czy pięknych papug. Maluchy miały niepowtarzalną okazję dotknąć wiewiórki i nakarmić małpkę.
      Szaleństwu nie było końca na placu zabaw oraz dmuchańcu. Na zakończenie pobytu w zoo dzieci z wielkim apetytem zajadały się kiełbaskami z ogniska, a potem z uśmiechem na ustach wsiadły do autobusu i wróciły do przedszkola.
      To była wyjątkowo udana i wesoła wycieczka, która wprawiła maluchy w doskonałe nastroje.

KK

• Dzień Chłopaka u Pszczółek

08.10.2023 10:48

Czterolatki z grupy Pszczółek święto wszystkich chłopaków - a jest ich w grupie aż 15. - obchodziły przez dwa dni. W piątek maluchy wzięły udział w przyjęciu, na którym zagościły pyszne babeczki przygotowane przez mamę Marcelinki, natomiast w poniedziałek dzieci otrzymały świetne prezenty. Obchody Dnia Chłopaka pełne były wspólnych zabaw oraz tańców, które prowadziły z Pszczółkami wychowawczynie Marzena Butrym oraz Kamila Korneluk.

KK

• Pszczółki świętują Dzień Jabłka

28.09.2023 20:56

Maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się świętując Dzień Jabłka. Dzieci rozmawiały o tym pysznym, a jednocześnie zdrowym owocu – poznawały jego budową, gatunki, smak i przetwory, które z niego powstają.
      Podzielone na grupki przedszkolaki rywalizowały wykonując zadania, których bohaterem oczywiście było jabłko. Maluchy nauczy się także śpiewać oraz tańczyć piosenkę „Czerwone jabłuszko”.
      Wiele radości sprawiło dzieciom przygotowywanie soku, który z ochotą wypiły podczas małego słodkiego przyjęcia. Mama Marcelinki przygotowała pyszną szarlotkę, którą Pszczółki  zajadały z niezwykłym apetytem.
      To był bardzo zdrowy, a jednocześnie wesoły i smaczny czwartek w grupie Pszczółek.

K. Korneluk