• Lubelska Liga Szachowa - turniej w Białej Podlaskiej

• 08.12.2023 08:43
      • W sobotę 2 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbył się pierwszy z dwóch turniejów szachowych w ramach Lubelskiej Wojewódzkiej Ligi Szachowej Juniorów. Wystartowało 35 zawodników, a prawo gry miały dzieci i młodzież z powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego oraz łukowskiego. Szkołę Podstawową Nr 1 w Terespolu reprezentowali: Krzysztof Gołębiowski, Kacper Pawłowski, Karol Dajda, Aleks Kozłowski i Jan Gołębiowski.
        Uczestników zawodów podzielono na dwie grupy turniejowe – w jednej startowały dzieci do lat 11, a drugą stanowiła młodzież do lat 17. W każdym z turniejów rozegrano po 7 rund. Końcowe wyniki uczniów terespolskiej Jedynki przedstawiają się następująco:
        - Krzysztof Gołębiowski – I miejsce w kat. chłopców do lat 13;
        - Karol Dajda – II miejsce w kat. chłopców do lat 9;
        - Kacper Pawłowski – VI miejsce w kat. chłopców do lat 13;
        - Jan Gołębiowski – VII miejsce w kat. chłopców do lat 9;
        - Aleks Kozłowski – VIII miejsce w kat. chłopców do lat 9.
                      Zawody, których współorganizatorami są m.in. Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy i Szkolny Związek Sportowy służą nie tylko rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży szkolnej w ramach współzawodnictwa sportowego, ale mają jednocześnie wyłonić wojewódzką kadrę juniorów w poszczególnych grupach wiekowych. Kolejny turniej tego cyklu planowany jest jeszcze w grudniu w Radzyniu Podlaskim.
                                                                                             Tomasz Gołębiowski, Sławomir Leszek