• Lubelska Liga Szachowa, Radzyń Podlaski

• 17.12.2023 20:57
      • We wtorek 12 grudnia br. w Radzyniu Podlaskim rozegrano drugi turniej w tamach I edycji Lubelskiej Ligi Szachowej.

• Zawody zostały rozegrane pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jerzego Rębka i zgromadziły na starcie ponad 100 zawodników. Grano w dwóch grupach podzielonych dodatkowo na kategorie wiekowe do lat 9, 11, 13, 15 i 17 wśród chłopców i dziewcząt. Turniej grupy młodszej 9-13 lat wygrał Jakub Skrzypczak (SP 2 w Radzyniu Podlaskim), zaś grupę starszą (14-17 lat) Szymon Wisznicki (I LO w Radzyniu Podlaskim).

Szkołę Podstawową Nr 1 w Terespolu reprezentowali: Krzysztof Gołębiowski, Karol Dajda, Wojciech Niedziółko i Jan Gołębiowski. Końcowe wyniki uczniów terespolskiej Jedynki przedstawiają się następująco:

- Krzysztof Gołębiowski – II miejsce w kat. chłopców do lat 13;

- Karol Dajda – V miejsce w kat. chłopców do lat 9;

- Wojciech Niedziółko – VI miejsce w kat. chłopców do lat 9;

- Jan Gołębiowski – X miejsce w kat. chłopców do lat 9;

Każdy zawodnik otrzymał na starcie słodki poczęstunek, a po zakończeniu rywalizacji dyplom oraz upominek, którego fundatorami byli współorganizatorzy imprezy: Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim, dyrektor SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim Cezary Czarniak i Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy.

Zawody zakończyły rywalizację w naszym rejonie. Kolejny etap zostanie rozegrany w Lublinie, do którego awansuje po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy wiekowej.

Tomasz Gołębiowski, Sławomir Leszek