• Dzień Pluszowego Misia w grupach Pszczółki, Jagódki, Stokrotki, Biedronki, Skowronki

   Dzień Pluszowego Misia w grupach Pszczółki, Jagódki, Stokrotki, Biedronki, Skowronki

   27.11.2022 14:11
   Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego przedszkolaka, dlatego w dniu jego święta każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Tego dnia nie mogło zabraknąć piosenek, prac plastycznych oraz zabaw związanych z bohaterem tego dnia.

                                                                                                       M. Butrym

    
  • Historia zamknięta w przedmiotach czyli kącik regionalny

   Historia zamknięta w przedmiotach czyli kącik regionalny

   14.11.2022 21:06
   Niezwykły kącik regionalny stworzyły na przedszkolnym korytarzu wychowawczynie Marzenna Grygorowicz oraz Ilona Białowąs.
   Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły mają niepowtarzalną okazję zobaczyć eksponaty, które niegdyś stanowiły wyposażenie niemal każdego domu.
   Obrusy i narzuty, naczynia, kołowrotek czy tara to zaledwie kilka z tych wyjątkowych okazów. Oglądający wystawę mogą także podziwiać piękne stare zdjęcia czy książki.
   Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji wychowawczyni Marzenny Grygorowicz, która z radością udostępniła je wszystkim przedszkolakom, aby móc przekazać im chociaż odrobinę historii i tradycji polskich.

                                                                                                 KK

    
  • Święto Niepodległości u najmłodszych przedszkolaków

   Święto Niepodległości u najmłodszych przedszkolaków

   14.11.2022 20:53
   10 listopada nasze maluszki, podobnie jak cała społeczność szkolna oraz starszaki, uczciła obchody Święta Niepodległości.
   W salach oraz na przedszkolnym korytarzu pojawiły się okolicznościowe gazetki, a dzieci rozmawiały o swojej ojczyźnie i patriotyzmie. Przedszkolaki śpiewały patriotyczne piosenki i wykonywały prace plastyczne nawiązujące do symboli narodowych.
   Ukoronowaniem obchodów było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, który z wielkim oddaniem śpiewały zarówno trzylatki, jak i czterolatki, którym towarzyszyły sześciolatki z grupy Wiewiórek.
   To był bardzo uroczysty i piękny dzień.
   KK

    
  • Cuda z jesiennego liścia

   Cuda z jesiennego liścia

   14.11.2022 20:52
   W środę 9 listopada odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród w konkursie plastycznym „Cuda z jesiennego liścia” w grupach Jagódek, Pszczółek, Stokrotek, Wiewiórek oraz Biedroneczek, natomiast 10 listopada nagrodzone zostały dzieci z grupy Krasnoludków, Jeżyków, Skowronków oraz Sówek.
   W konkursie udział wzięło 43. dzieci, które wspólnie z rodzicami przygotowały prawdziwe jesienne arcydzieła. Prace były niezwykle pomysłowe i bardzo piękne, a głównym bohaterom czyli liściom towarzyszyły inne dary natury, jak np. szyszki, żołędzie.
   Na przedszkolnych korytarzach pojawiły się jeżyki, makiety lasów, czy liściaste lampki, a na tablicach zawisły m.in. piękne lwie głowy, czy bukiety kwiatów.
   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, kolorowe książeczki oraz kredki.
   Nagrody przedszkolakom wręczyła wice-dyrektor Edyta Krzemińska wspólnie z organizatorkami konkursu, wychowawczyniami Kamilą Korneluk oraz Anną Antoniuk.
               K.K i A.A