• Wiosna w kwiaciarni

   23.03.2023 14:30

   Dzieci z grupy Sówek i Skowronków wybrały się z wizytą do kwiaciarni. Miała ona związek z realizacją tematyki wiosennej "Wszystko roście" oraz poznaniem nowego zawodu florysty. Pani w kwiaciarni pokazała najpiękniejsze wiosenne kwiaty cięte i doniczkowe. Poza tym dzieci dowiedziały się co oprócz kwiatów można kupić w kwiaciarni. Wychowawczynie grup zakupiły cebulki kwiatów, które wspólnie z dziećmi posadziły w doniczkach aby upiększyć przedszkolny parapet. Wizyta była bardzo ciekawa dla naszych przedszkolaków.

  • Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty

   Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty

   22.03.2023 18:58
   Po długiej zimie w końcu powitaliśmy upragnioną przez nas wiosnę. Cała społeczność przedszkolna przebrana była w barwne wiosenne kolory ( zielony, żółty) i uczestniczyła w uroczystości pt. „ Pierwszy Dzień Wiosny”. Nasze kochane przedszkolaki razem ze swoimi Paniami zebrały się w sali Biedroneczek, gdzie zaśpiewały piosenkę pt. „ Maszeruje wiosna”. Na początku obchodu pożegnały Marzannę zimową pannę i  „odprowadziły ją na pociąg”. Następnie wyruszyły w przemarszu po przedszkolu w poszukiwaniu oznak nadchodzącej wiosny. Przedszkolaki na głowach miały śliczne  opaski a w dłoniach trzymały kolorowe kwiaty i gałązki ozdobione bibułą.
   Wiele radości pojawiło się w oczach dzieci, kiedy przybyła do nich Pani Wiosna.

                                                                                                      Ilona Szczepańska-Huk

    
  • Dzień kota w naszym przedszkolu

   Dzień kota w naszym przedszkolu

   21.02.2023 22:33
   Dnia 17.02.2023 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci śpiewały piosenki, poznały zwyczaje kotów, nauczyły się, jak dbać o koty, mogły poznać przysmaki kotów, układały kocie puzzle, liczyły koty, słuchały wierszy. Najciekawsza częścią tego dnia były kocie zawody. Dzieci odgadywały, jakie koty są bohaterami bajek, ćwiczyły sprawność manualną rąk. Zabawa była bardzo udana, a dzieci z radością wykonywały prace plastyczne. 

   Marzena Butrym 

  • Dzień Bałwanka

   Dzień Bałwanka

   20.02.2023 19:10
   W  naszym przedszkolu odbył się Dzień Bałwana. Tego dnia dzieci odwiedził  gość specjalny -bałwanek, który poprowadził zajęcia i zabawy. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „W Bałwankowej  Krainie", wysłuchały piosenki o bałwanku. Następnie wspólnie z bałwankiem odgadywały zagadki, układały puzzle, liczyły, dobierały do pary, naśladowali bałwankowe miny. Po  ukończonych zajęciach każde z dzieci otrzymało pamiątkową śnieżynkę.
    
   Marzena Butrym

    
  • Przedszkolaki w teatrze

   Przedszkolaki w teatrze

   07.02.2023 12:43
   Dnia 06.02.2023r. grypy 5 i 6 latków „Sówki” ,„ Skowronki", "Krasnale”,„Jeżyki" wybrały się na wycieczkę do Białej Podlaskiej na przedstawienie teartalne pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz aktorzy. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało zaciekawienie wśród najmłodszych. Następnie dzieci pięcioletnie udały się na obiad do Magdonald. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczka była udana.
                                                                                                         M. BUTRYM