• Jagódki i Pszczółki świętują Dzień Ziemi

   22.04.2024 13:29

   22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Także nasze przedszkolaki  - Jagódki oraz Pszczółki - włączyły się w obchody tego święta, rozmawiając o ekologii i poznając właściwe postawy ekologiczne. Przedszkolaki rozmawiały więc o oszczędzaniu prądu i wody oraz przypominały zasady segregacji śmieci. Dzieciaki tańczyły w rytm piosenki o segregacji Eko-Pingwinek i wykonały piękne prace plastyczne. 
   Obchody Dnia Ziemi przygotowaly wychowawczynie - Katarzyna Karmasz oraz Kamila Korneluk. 

  • Przedszkolaki witają - Panią Wiosnę

   25.03.2024 19:11
   ,, Wiosna, wiosna już tuż tuż. Płaszcz słomiany spada z róż. Pączki ma już każdy krzak - to jest wiosny pierwszy znak."
  • Maluchy świętują nadejście wiosny

   23.03.2024 13:06

   „Maszeruje wiosna…” wyśpiewywały maluchy z naszego przedszkola, które podobnie, jak starsi koledzy świętowali Pierwszy Dzień Wiosny.
   W grupie Krasnali, Jagódek, Jeżyków oraz Pszczółek odbyły się różne zajęcia dotyczące nadejścia wiosny. Maluchy mówiły o oznakach wiosny oraz tradycjach związanych z topieniem Marzanny, bardzo popularnych przed laty.
   Najważniejszym punktem powitania wiosny był wspólny przemarsz przedszkolaków w pobliże torów kolejowych, gdzie pozostawiona została kukła Marzanny – pociąg odwiezie symbol odchodzącej zimy pociągiem nad morze.
   Krasnale przygotowały kolorowe wstążki, którymi ubarwiały orszak, zaś Jagódki przygrywały grzechotkami. Rozbrzmiewała wesoła muzyka – oczywiście wszystkie maluchy śpiewały piosenki o wiośnie.
   Przedszkolaki pożegnały Marzannę i w radosnych nastrojach powróciły do przedszkola przekonane, że cieplutkie wiosenne słoneczko już na stale będzie ogrzewało ich plac zabaw.

    
  • Rozstrzygnięcie konkursu - Przedszkolna Pisanka

   20.03.2024 18:28

   W środę 20 marca w grupach młodszych został rozstrzygnięty konkurs,, Przedszkolna pisanka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a także ich rodzinom za udział i zaangażowanie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Wszystkie prace można podziwiać w holu przedszkola.
   K. Karmasz

  • Zima w wierszu i piosence w 5 i 6 latkach

   03.03.2024 20:16
   Dnia 28.02.2024 r. dzieci z grup Biedronek, Stokrotek, Skowronków i Sówek wzieły udział w konkursie międzygrupowym "Zima w wierszu i piosence". Każda z grup zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę, za co otrzymały dyplom i słodkości. Serdecznie gratulujemy.