• Witaminkowy projekt u Pszczółek

   17.04.2024 13:39


   Czterolatki z grupy Pszczółek od września realizują projekt edukacyjny "Witaminki", w ramach którego poznają poszczególne warzywa: rozmawiają o ich wartościach odżywczych, hodowli oraz wykorzystaniu do przygotowywania potraw. W tym tygodniu Pszczółki z apetytem zajadały się papryką oraz sałatką ze szpinakiem, a następnie wykonały prace plastyczne, których bohaterami byli papryka Pola oraz szpinak Szymek. 
   Przed Pszczółkami jeszcze kilka warzywnych dni, na które dzieci z niecierpliwością czekają. 


                                                                                                                  Kamila Korneluk 

  • Pszczółki przygotowują babeczki wielkanocne do koszyczka

   26.03.2024 13:51

   We wtorek 26 marca maluchy z grupy Pszczółek znakomicie bawiły się przygotowując wielkanocne babeczki do świątecznego koszyczka.
   Babeczki oraz słodkie dekoracje przygotowała mama Marcelinki, pani Joanna Chiluk, natomiast w dekorowaniu tych słodkości pomagała Michalina – starsza siostra Marcysi.
   Zabawa w przyozdabianie babeczek sprawiła Pszczółkom niezwykle wiele radości – maluchy stworzyły cukiernicze cudeńka. Oczywiście zachwyt wywołała także możliwość zjedzenia babeczek, które bardzo szybko zniknęły z talerzyków.
   Dzieci zabrały także babeczki do domu – Pani Asia przygotowała bowiem Pszczółkom solidną porcję słodkości.
   Przedszkolaki po zakończonych warsztatach chętnie wzięły udział także w mini-wielkanocnej sesji zdjęciowej.
   To był bardzo słodki i kolorowy dzień w życiu Pszczółek.

                                                                                                   Kamila Korneluk
    
  • Pszczółki poznają wielkanocne tradycje

   25.03.2024 20:08

   Maluchy z grupy Pszczółek, podobnie jak inne przedszkolaki, rozpoczęły przedświąteczne przygotowania do świąt. Poniedziałek upłynął czterolatkom na poznawaniu zwyczajów świątecznych – dzieci rozmawiały o symbolach Wielkanocy oraz zawartości koszyczka wielkanocnego. Wiele radości sprawiło maluchom malowanie pisanek – zarówno barwnikami, jak i naturalnymi sposobami. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały papierowe pisanki.
                                                                          Kamila Korneluk

  • Pierwszy Dzień Wiosny w grupie Pszczółek

   23.03.2024 12:44

   21 marca dzieci z grupy Pszczółek świętowały nadejście wyczekiwanej przez wszystkich wiosny.
   Zabawy rozpoczęły się od wizyty Pani Wiosny, która przyniosła wiele kolorowych ilustracji przedstawiających pierwsze oznaki wiosny. Pszczółki nazywały pierwsze wiosenne kwiatki, rozmawiały o ptakach powracających z ciepłych krajów  oraz budzących się z zimowego snu zwierzętach.
   Następnie każde dziecko wybrało sobie w ramach przebrania nakrycie głowy i tak wesoło wystrojony orszak wyruszył na spacer po przedszkolu, odwiedzając sale pozostałych grup, aby zaprosić do wiosennego tańca.
   Wiele radości sprawiło Pszczółkom malowanie plakatu wiosny oraz wykonanie zdjęć w wiosennej fotobudce.
   Obchody Dnia Wiosny zakończyły się wspólnym z innymi grupami przemarszem pod tory kolejowe, gdzie dzieci pozostawiły kukłę Marzanny – aby mogła pociągiem wyruszyć nad morze.
   To był słoneczny i bardzo wesoły dzień w grupie Pszczółek.

                                                                                                      Kamila Korneluk
    
  • Dzień kobiet u Pszczółek

   19.03.2024 12:29

   W dniu 8.03.2024 roku w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu każda mała dziewczynka poczuła się wyjątkowa. Chłopacy z grupy wręczyły wszystkim dziewczynkom kwiatki oraz złożyli życzenia. Słodki poczęstunek dla dzieci zorganizowały rodzice naszych dzieci a realizację pysznych lodów domowej roboty wykonała pani JoannaChiluk mama jednej z naszych dziewczynek. Dziękujemy za życzenia i pamięć. 😊
                                                                                                               Marzena Butrym