• X Międzynarodowy Konkurs Puszkinowski

14.05.2020 17:09

W konkursie bierze udział uczennica 8c – Kristina Goroszko.Konkurs daje uczestnikom okazję do zademonstrowania osiągnięć w nauce języka rosyjskiego, pokazania znajomości literatury rosyjskiej, pokazania zdolności artystycznych i twórczej kreatywności. Uczestnicy mogą zaprezentować swoją pracę w różnych formach i gatunkach - pisemne eseje, nagrania wideo z przedstawień teatralnych lub muzycznych oparte na pracach A.S. Puszkina, recytacje wierszy, prace  rysunkowe, fotograficzne. Organizatorem konkursu jest Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego A. S. Puszkina w  Moskwie.
       Krysia recytuje fragment powieści Puszkina - "Rusłan i Ludmiła" - "У лукаморья дуб зелёный". Uczennicę przygotowała nauczycielka Elżbieta Kuczko.

Trzymamy kciuki!!

• IX SZKOLNE DYKTANDO

24.02.2020 19:45

Dzień 21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. Ma on w założeniach dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego. To świetna okazja do tego, żeby propagować piękną i poprawną polszczyznę.

Z tej okazji zostało przygotowane, przez panie Barbarę Wegierę i Annę Klim, szkolne dyktando. Udział w nim wzięło 26 uczniów z klas VI, VII i VIII. Mieli oni okazję, już po raz dziewiąty,  sprawdzić swoje umiejętności językowe. Pisali ze słuchu czytany tekst, dotyczący ekologii i ochrony środowiska.

Mistrzami ortografii zostali:

I miejsce ex aequo : Agnieszka Terpiłowska i Oliwia Tymon z kl. VII b

II miejsce : Patrycja Palak z kl. VII a

III miejsce Paweł Rafalski z kl. VI b

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz 6 z języka polskiego.

Dziękujemy wszystkim  przybyłym uczniom za udział w obchodach tego święta.

Zapraszamy zainteresowanych na jubileuszowe X Szkolne Dyktando za rok.

B.W i A.K.

• Podsumowanie konkursu „Bezpieczny? Internet”

23.02.2020 18:15

Cel konkursu

- uświadomienie zagrożeń związanych z Internetem,

- propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu wśród dzieci i młodzieży,

- pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży,

- włączenie szerokiego grona dzieci i młodzieży w obchody Międzynarodowego „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

Konkurs  adresowany był do uczniów klas I-III i IV-VIII Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi. W konkursie udział wzięło 22 uczniów.

Laureatami konkursu zostali:
      Klasy I - III
      I miejsce    Gabrysia Wójcik kl. Ic
      II miejsce  Paulinka Kamińska kl. Ib
      III miejsce Anielka Terpiłowska kl. Ib

Klasy IV-VI
      I miejsce   Amelia Kral kl. VIa
      II miejsce  Kinga Huk kl. VIIIa
      III miejsce Klaudia Lubeńczuk kl. VIc

• Mamy Finalistkę konkursu kuratoryjnego z języka rosyjskiego!

21.02.2020 08:38

Miło nam podzielić się informacją, że nasza uczennica stanęła na podium w konkursie wiedzy organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Finalistą konkursu z języka rosyjskiego została Krysia Goroszko z 8c.

Jest jedną z 15. najlepszych uczniów na całe województwo lubelskie.

Zanim uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, musieli przejeść etap szkolny i rejonowy. Zadania z jakimi musieli mierzyć się uczniowie na konkursach kuratoryjnych znacznie wybiegają poza ramy szkolne ich etapu edukacyjnego.

Zdobycie tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego:

•          gwarantuje otrzymanie z danych zajęć edukacyjnych celującą ocenę klasyfikacyjną

•          zwalnia ucznia z części egzaminu ósmoklasisty – języka nowożytnego

•          uprawnia do uzyskania z egzaminu ósmoklasisty z języka nowożytnego najwyższego wyniku,

•          gwarantuje przyjęcie do wybranej szkoły niezależnie od kryteriów naboru.

W zdobycie tego sukcesu włożyła bardzo dużo pracy zarówno uczennica, jak i jej nauczycielka Elżbieta Kuczko.

Serdeczne gratulacje!

• Wyniki drugiego etapu kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych

22.12.2019 19:06

Uczennica klasy VIII C Krysia Goroszko  zakwalifikowała się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego.
      11.02.2018r. odbędzie się trzeci etap (wojewódzki).
      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Uczennicy  - Laureatce etapu okręgowego oraz jej Nauczycielce – Elżbiecie Kuczko.
      Nie byłoby tych sukcesów bez ciężkiej pracy i zaangażowania obu stron.

Życzymy powodzenia w finale!