• Mikołaj u Jeżyków

   10.12.2023 16:26

   W środę 6 grudnia tuż po śniadaniu mieliśmy wizytę wspaniałego gościa. Odwiedził nas Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Dzieci dostały drobne upominki natomiast Śnieżynki poczestowały Jeżyki przepysznymi cukierkami. Radości nie było końca. Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok.

  • Czyściochowe przedszkole

   25.11.2023 21:00

   W minionym tygodniu Jeżyki rozmiawiały jak należy dbać o zdrowie poprzez zdrowe odżywianie, odpowiednie ubranie a także zwrócenie uwagi na higienę osobistą. Dbanie o siebie to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych uczymy się od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. Grupa Jeżyki bierze udział w projekcie edukacyjnym pt. "Czyściochowe Przedszkole", które jest organizowane przez drogerię "Rossmann". Każde dziecko otrzymało dzienniczek higieny, w którym będzie wklejać naklejki odpowiednie do tematyki. 

  • Dzień Praw Dziecka

   20.11.2023 14:00

   Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto obchodzone corocznie 20 listopada, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu RP 7 listopada 2014r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z grupy Jeżyki zapoznały się z prawami jakie im przysługują m.in.: prawem do miłości, szacunku czy przynależności. Obejrzały bajkę pt."Karolek i prawa dziecka" oraz zatańczyły do pięknego utworu Orkiestry Dni Naszych. Każde dziecko otrzymało pamiątkową przypinkę.

  • Dzień Jeża

   19.11.2023 17:57

   Dzień Jeża to święto kolczastego, sympatycznego drapieżnika. Z tej okazji grupa Jeżyków i Krasnali 10 listopada razem uczciła to święto. Nauczycielki podczas zabaw i gier uświadomiły dzieciom, jak ważną rolę jeże pełnią w środowisku. Dzieci z zainteresowaniem oglądały obrazki prezentujące jeże. Poznały ich zwyczaje oraz sposób przygotowania do zimy. Ponadto nie zabrakło wielu zabaw związanych z tym świętem. W tym dniu dzieci z opaskami jeża na głowie chętnie brały udział w różnorodnych zabawach m.in. rozwijały umiejętność liczenia, dopasowywały obrazki, wesoło bawiły się oraz tańczyły przy piosence o jeżyku. Na zakończenie udanego dnia Jeżyki i Krasnale zrobiły sobie zdjęcie w fotobudce i otrzymaly odznaki. 

  • Jeżyki przedszkolakami

   17.11.2023 13:07

   Dnia 25 października 2023r. w grupie Jeżyki odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Gościnnie byli z nami chłopcy z Grupy Jagódek, którzy od września zaczęli uczęszczać do naszego przedszkola. Dzieci pierwszy raz wystąpiły przed tak dużą publicznością. Wykonały piosenkę oraz wyrecytowały wierszyk po czym Pan Dyrektor oraz Pani Dyrektor dokonali uroczystego pasowania. Na dzieci czekały piękne przypinki oraz dyplomy z logiem skrzata a także słodki poczęstunek. Jeżyki podczas uroczystości zaprezętowały swoje pierwsze umiejętności zabawy z SIgumą. Rodzice mieli możliwość zobaczenia jak ich pociechy spędzają dzień w przedszkolu. 

   Serdecznie dziękuje Panu Grzegorzowi Maciukowi za piękną sesję zdjęciową.