Strona główna
List z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nowa galeria List z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 Kuratorium Oświaty w Lublinie została dodana do albumu fotograficznego
BASEN
W tym roku szkolnym 2025/2026 zapisanych na basen było 64 uczniów. Wyjeżdżaliśmy 33 razy. Nauka pływania odbywała się w 5 grupach. Dziewięciu uczniów świetnie opanowało umiejętność pływania i zdobyło karty pływackie. Gratulujemy.
Na zakończenie chętni mieli możliwość wyjazdu do Suntago. Wyjazd był bardzo udany i wszyscy szczęśliwi, pełni wrażeń wrócili do domu. Za opiekę nad dziećmi dziękujemy czterem mamom.
Festiwal Piosenki Dziecięcej
Nowa galeria Festiwal Piosenki Dziecięcej została dodana do albumu fotograficznego
Spotkanie z funkcjonariuszkami ze Służby Celno-Skarbowej
17 czerwca nasze przedszkole odwiedziły panie ze Służby Celno-Skarbowej. Podczas ciekawego spotkania opowiedziały dzieciom o swojej pracy oraz zadaniach, jakie wykonują na co dzień. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pokaz przeszukiwania walizek i dowiedzieć się, jakie przedmioty można przewozić pr
Bezpieczne wakacje
Dnia 19 czerwca klasy III przygotowały krótki apel "Bezpieczne wakacje". Uczniowie przypomnieli jeszcze raz zasady, jakie powinniśmy stosować nie tylko podczas wakacji ale każdego dnia, by nic złego nas nie spotkało. Życzyli również koleżankom i kolegom udanych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.
Wycieczka klasy IIIc
Dnia 15 czerwca uczniowie klasy IIIc z inicjatywy rodziców wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej, na film „Drzewo magii”. Po przyjeździe pociągiem, do kina udaliśmy się spacerkiem. Padał przelotny deszcz, ale uczniowie byli przygotowani na trudne warunki pogodowe. Film wszystkim bardzo się podobał, opowiadał o rodzinie, która z dużego miasta przeniosła się na wieś, by hodować pomidory. Następnie przeszliśmy do pizzerii Roma, gdzie bardzo głodni zjedliśmy pyszną pizzę. By zdążyć na pociąg Intercity, przejechaliśmy taksówkami na dworzec PKP. Szczęśliwie wróciliśmy do domu.
Moje Miasto
Terespol jest miastem o bogatej historii. Jego początki sięgają XVII wieku. Wcześniej w tym miejscu leżała osada Błotkowo. W 1697 roku właściciel Terespola Józef Bogusław Słuszka uzyskał miastu prawa miejskie i nadał nazwę Terespol na cześć swojej żony Teresy. Do XIX wieku miasto leżało w pobliżu rzeki Bug, a jego właścicielami były wielkie rody magnackie. W XIX wieku miasto zostało zniszczone i przesunięte na nowe miejsce w związku z budową twierdzy w Brześciu. Po I wojnie św. słynęło z uprawy ogórków. Po II wojnie św. jego rozwój warunkowała granica państwowa.
Podsumowanie "Laboratoria Przyszłości"
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci"Laboratoria Przyszłości” to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
SZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNO-LEKSYKALNY Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Już kolejny raz uczniowie klas 7. uczący się języka rosyjskiego uczestniczyli w szkolnym konkursie gramatyczno-leksykalnym. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Konkurs był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności językowych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!
DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE
Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętej Królowej Jadwigi w Terespolu stały się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania oraz przypomnienia postaci, która od lat inspiruje naszą społeczność. Uroczysta akademia przygotowana została przez uczniów klasy 8a oraz szkolny chór Corda Vox pod batutą Tomasza Jezuita.
- Czwartek25.06.2026
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 21567298Certyfikat
Galeria zdjęć
- brak danych
Przedszkole Miejskie
Usprawiedliwienia

