• Sukcesy w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach klasycznych

   11.09.2021 07:45

   W dniach 17-19 sierpnia w Woli Uhruskiej  odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w szachach. Z dużym powodzeniem startowali w nich nasi uczniowie, reprezentujący MOK Debiut Terespol. Drużynowo zdobyli wicemistrzostwo województwa w składzie: Samociuk Filip, Gołębiowski Piotr, Gołębiowski Krzysztof oraz absolwentka jedynki, Michalak Marta. W zmaganiach indywidualnych mistrzem województwa do lat 14,  został Samociuk Filip na trzecim miejscu zawody ukończył Gołębiowski Piotr. W kategorii do 12 lat, wicemistrzem został Gołębiowski Krzysztof. Serdeczne gratulacje.

    

  • Mistrzostwa Szkoły w Szachach.

   07.03.2020 19:22
   Trwają Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Dziewcząt i Chłopców klasy I-IV.
  • X Grand Prix Terespola

   25.02.2020 10:38

            X Grand Prix Terespola w szachach sesja I zima odbyła się w dniu 23.02.2020 r. w sali konferencyjnej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu. W turnieju uczestniczyło 32 zawodników z Białej Podlaskiej, Łomaz, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Włodawy, Kodnia, Sławatycz oraz już kolejny raz gościliśmy mistrza międzynarodowego w szachach Pana Safeta Terzića z Bośni i Hercegowiny zamieszkującego w Polsce. Jest nam miło, że zawodnicy chcą wracać do Terespola i cieszy nas duża ilość młodych adeptów szachów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu. Oczywiście mistrz Terzić Safet udowodnił swoją wyższość i wygrał turniej. Planujemy zorganizować dla miłośników szachów symultane szachową z mistrzem Safetem Terzicem.

   W kategorii do lat 12 chłopcy:

   1.Andrzej Pietkiewicz z Białej Podlaskiej,

   2.Krzysztof Gołębiowski z Terespola,

   3.Jakub Zasiuk z Terespola.

   W kategorii do lat 18 młodzicy:

   1.Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego,

   2.Filip Samociuk z Białej Podlaskiej,

   3.Piotr Gołębiowski z Terespola.

   W kategorii open:

   1.Safet Terzić z Bośni i Hercegowiny,

   2.Piotr Lewandowicz z Włodawy,

   3.Grzegorz Olichwirowicz z Łukówa.

   W kategorii kobiet :

   1.Marta Michalak z Terespola,

   2.Ania Kwiecińska z Terespola.

       W przerwie między rundami zostaliśmy ugoszczeni pizzą od naszego sponsora z pizzerii PAPPA w Terespolu co bardzo ucieszyło najmłodszych szachistów.

   Dziękujemy za pomoc w organizacji Urzędowi Miasta Terespol, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Terespolu oraz Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol.

   Zapraszamy już niebawem na następną sesję X Grand Prix Terespola w szachach.

    

                                                       Tekst i foto Marek Ferens i Sławomir Leszek

    

  • Zajęcia koła szachowego

   09.02.2020 19:03

   Zajęcia koła szachowego odbywają się w każdą środę w wymiarze 2 godzin lekcyjnych. Aktualnie regularnie na zajęcia uczęszcza około 15 do 20 dzieci w wieku od 5 latków do uczniów klasy szóstej. Cześć kółkowiczów wyjeżdża na zawody Bialska Liga Szachowa. Byliśmy w Białej Podl., Łomazach, Międzyrzecu Podl. Dwie drużyny wystartowały w finale Drużynowym Powiatu Bialskiego. Starsi zajęli IV miejsce natomiast młodsi szachiści zajęli III miejsce. Powoli na zawody zabieram dzieci, które w tym roku zaczęły uczęszczać na zajęcia. W najbliższym czasie czeka nas wyjazd do Konstantynowa. 23.02 mamy pierwszy rzut Grand Prix Terespola w Szachach a 15 marca spotykamy się wszyscy w naszej szkole na kolejny rzut Bialskiej Ligi Szachowej! Aktualnie na zajęciach rozpoczęliśmy Mistrzostwa Szkoły Dziewcząt klas I - IV. Gra 10 dziewczynek. Niedługo rozpocznę takie zawody dla chłopaków! Planuję też rozegranie mistrzostw dla dzieci 5 latków gdzie mamy wybitnego szachistę Wojtusia Niedziółko. Wśród starszych brylują bracia Piotr i Krzysio Gołębiewscy oraz Filip Samociuk. Chciałbym podziękować za współpracę nauczycielom Wieslawie Sacharczuk, 5 latki mi podrzuca oraz paniom na świetlicy głównie Anecie Witkowicz i Dorocie Szprychel oraz pozostałym. Bardziej zdolne dzieci uczestniczą w zajęciach klubu szachowego, współpracujemy tu ze Sławkiem Leszkiem. Panie Dyrektorze brakuje nam bardzo Szachów w Szkole... program który jeszcze bardziej rozwija umiejętności szachowe dzieci. To co ma Międzyrzec Podl. i Misie mała szkółka gdzie od lat ten program jest wdrażany. Niestety Misie będą drugą siłą w powiecie... my spadamy na 3 miejsce?!

   Opiekun i instruktor szachowy Marek Fero Ferens

  • Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

   05.12.2019 13:55

   28.11.2019roku w Międzyrzecu Podl. odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach tych wystąpili uczniowie naszej szkoły. W Igrzyskach Dzieci czyli uczniów klas VI-IV i młodszych nasi szachiści zajęli dopiero 3 miejsce. Zostali wyprzedzeni nie tylko przez SP nr 3 w Miedzyrzecu Podl. ale też przez szkołę w Misiach...obie drużyny zdobyły po 6 pkt. Graliśmy w składzie Samanta Kamińska, Filip Samociuk, Mikołaj Lesik i Piotr Gołębiowski.
   Jeszcze gorzej spisali się nasi starsi koledzy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII-VIII zajęli dopiero 4 miejsce wyprzedzeni nie tylko przez dwie szkoły z Międzyrzeca,  ale też z Łomaz. Tu drużyna grała w składzie: Natalia Kral, Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski i Dawid Zasiuk.
   Misie to mała miejscowość gdzie w szkole realizuje się program "Szachy w szkole". W efekcie w rywalizacji okazała się lepsza od Terespola...miejscowości o takich tradycjach szachowych?!

   Opiekun: Marek Ferens

   Tekst i foto: Marek Ferens