• Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych

05.12.2019 13:55

28.11.2019roku w Międzyrzecu Podl. odbył się Finał Powiatu Bialskiego w Szachach Drużynowych. W zawodach tych wystąpili uczniowie naszej szkoły. W Igrzyskach Dzieci czyli uczniów klas VI-IV i młodszych nasi szachiści zajęli dopiero 3 miejsce. Zostali wyprzedzeni nie tylko przez SP nr 3 w Miedzyrzecu Podl. ale też przez szkołę w Misiach...obie drużyny zdobyły po 6 pkt. Graliśmy w składzie Samanta Kamińska, Filip Samociuk, Mikołaj Lesik i Piotr Gołębiowski.
      Jeszcze gorzej spisali się nasi starsi koledzy. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli klasy VII-VIII zajęli dopiero 4 miejsce wyprzedzeni nie tylko przez dwie szkoły z Międzyrzeca,  ale też z Łomaz. Tu drużyna grała w składzie: Natalia Kral, Mateusz Pastuszuk, Kacper Machnowski i Dawid Zasiuk.
      Misie to mała miejscowość gdzie w szkole realizuje się program "Szachy w szkole". W efekcie w rywalizacji okazała się lepsza od Terespola...miejscowości o takich tradycjach szachowych?!

Opiekun: Marek Ferens

Tekst i foto: Marek Ferens

• X Bialska Liga Szachowa

18.11.2019 13:49

W dniu 16 listopada 2019 r. rozpoczęto X Bialską Ligę Szachową od turnieju szachowego w Białej Podlaskiej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia. Szachiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 odnieśli znaczące sukcesy.

Samociuk Filip z klasy szóstej zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął Krzysiu Gołębiowski. W turnieju pierwszy raz zagrał najmłodszy uczestnik z Terespola Wojtuś Niedziółko w wieku 5 lat zajął 8 miejsce na 12 zawodników klas 1-3 będąc jeszcze przedszkolakiem. Serdecznie gratulujemy dla Wojtusia i życzymy wytrwałości w rozwijaniu umiejętności  szachowych. Zapraszamy 14 grudnia 2019 r. do Łomaz.

Marek Ferens, Sławomir Leszek

• Grand Prix Terespola sesja III

29.10.2018 13:01

W dniu 14.10.2018 r zakończył się kolejny turniej szachowy w ramach Grand Prix Terespola sesja III. W turnieju rywalizowało 33 zawodników z Białej Podlaskiej, Łomaz, Konstantynowa, Terespola, Grabanowa, Międzyrzeca Podlaskiego mieliśmy zaszczyt gościć zawodników z Chełma, Wierzbicy oraz Sarnak.

W klasyfikacji do 12 lat zwyciężyli:

1.Gołębiowski Piotr   -  Terespol,

2.Lesik Mikołaj          -  Terespol,

3.Dragan Patryk         -   Wierzbica.

W kategorii do 18 lat:

1.Drozd Mikołaj         - Chełm,

2.Niczyporuk Jakub   - Konstantynów,

3.Tymoszuk Robert    - Międzyrzec Podlaski.

W kategorii kobiet:

1.Szymańska Joanna

2.Sacharczuk Karolina

3.Golwiej Paulina      wszyscy z Sarnak.

W kategorii open:

1.Dudek Marcin

2.Pawłowski Dariusz

3.Ferens Marek        wszyscy z Terespola.

Podczas otwarcia turnieju  wspomniane zostało o niedawno zmarłym naszym koledze i miłośniku szachów św. p. Leonie Kuprysiu uczciliśmy to chwilą ciszy i zadumy.

Partnerem naszego klubu jest grupa MamyCzas Terespol zajmująca się inicjowaniem i moderowaniem życia kulturalnego Terespola.

W organizacji turnieju pomogli nam zaprzyjaźnione Stowarzyszenie „Bugowiaki”, Urząd Miasta Terespol, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, Miejska Biblioteka Publiczna w Terespolu oraz niezawodne grono licznych sponsorów.

Organizatorzy Klub Szachowy MOK „Debiut” Terespol zapraszają już w niedalekim terminie na czwartą sesję Grand Prix Terespola oraz podsumowanie wszystkich sesji i wyłonienie mistrza i mistrzyni Terespola w czterech kategoriach wiekowych.

• IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe Serpelice 02-06 lipca 2018r.

04.08.2018 22:37

IV Międzynarodowe Sarnackie Spotkania Szachowe odbyły się w Serpelicach w dniach 2-6 07. 2018 roku. Brali w nich udział szachiści z Polski, Ukrainy, Czech i Białorusi. W obozie szachowym w uroczym pensjonacie „Urocza” nasz Klub Szachowy MOK " Debiut" Terespol reprezentowało 8 osób: Marek Ferens, Sławomir Leszek, Mateusz Prokopiuk, Marta Michalak, Piotr i Krzysio Gołębiowscy, Kacper Marciniuk i Mikołaj Lesik. Również  w tym samym ośrodku  mieszkali szachiści z MUKS Gambit Międzyrzec Podl. z niezmordowanymi Bożeną i Tadeuszem Węgrzyniakami. Przez pięć dni codziennie  mieliśmy okazje integrować się wspólnie! Codzienna gra w szachy była połączona z wieloma innymi atrakcjami jak park linowy, rejs statkiem , ogniska, spotkanie z bractwem kurkowym, poznawanie wraz z przewodnikiem uroków i historii Serpelic. Organizator Pan Wojciech Szymański zapewnił wypełnienie czasu wolnego do ostatniej minuty przed ciszą nocną. Za to należą się mu bardzo szczere podziękowania! Zawody przebiegały w miłej atmosferze bariery językowe nie stanowiły problemu. Dlatego już dzisiaj możemy zapewnić o naszym uczestnictwie w następnych szachowych spotkaniach Sarnackich.

Sławomir Leszek i Marek Ferens