• Jagódki w Krainie Rumianku

10.06.2024 19:09

6 czerwca 2024 r. maluchy z grup Jagódek oraz Pszczółek wyruszyły na wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie.
      Już o 7 rano dzieciaki punktualnie zasiadły w autokarze i  po ponad godzinie zostały przywitane w Centrum Edukacji Kraina Rumianku. Czterolatki wzięły udział w dwóch niesamowitych zajęciach, prowadzonych przez bardzo sympatyczne panie. Maluchy samodzielnie wyrobiły ciasto, z którego wykonały chałki i bułeczki w kształcie ślimaka oraz świnki. Wypieki nie tylko cudownie pachniały, ale również smakowały. Przedszkolaki z apetytem zajadały się nimi w drodze powrotnej.
      Drugie warsztaty polegały na wykonaniu mydełek glicerynowych. I to zadanie Pszczółki oraz Jagódki wykonały znakomicie. Dzieci stworzyły piękne i bardzo ładnie pachnące mydełka, które zabrały do swoich domów.
      Ogromną atrakcją był także przejazd wozami ciągniętymi przez traktor po wsi Hołowno. Maluchy podziwiały pięknie zaprojektowane rzeźby, ustawiane po całej wsi oraz wiele budynków charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu.
      Znalazł się oczywiście czas na zabawy na placu zabaw oraz zwiedzanie ogromnego obszaru Krainy Rumianku i znajdujących się tam atrakcji, jak np. Biały Dom czy Spichlerz Koronkowy.
      Przedszkolaki z apetytem zajadały się także kiełbaskami z ogniska oraz przysmakami, które spakowali im rodzice.
      Dzieciaki bardzo zmęczone, ale niezwykle szczęśliwe wróciły do domu, by opowiedzieć rodzicom o swojej regionalnej przygodzie w Krainie Rumianku.
      Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: Kamila Korneluk, Joanna Patrejko, Marzena Butrym oraz Katarzyna Karmasz, którym w opiece nad maluchami pomagały Grażyna Loda oraz Magda Wasilewska.

• Jagódki świętują Dzień Mamy i Taty

09.06.2024 20:19

Dzień Mamy i Taty w grupie "Jagódek" odbył się dnia 28 maja. Z tej okazji do przedszkola przybyli zaproszeni Rodzice. Z wielkim przejęciem dzieci wstąpiły z przedstawieniem pt.  "Życzenia 12 miesięcy" oraz recytowały okolicznościowe wiersze i śpiewały piosenki. Stroje symbolizujące poszczególne miesiące,  dodały uroku całemu przedstawieniu.
      Czterolatki złożyły życzenia swoim rodzicom i obdarowały upominkami. Słodki poczęstunek umilił wspólne świętowanie.
      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

wychowawczynie:  J.P. , K.K.

• Jagódki świętują Dzień Mamy i Taty

09.06.2024 20:19

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

wychowawczynie:  J.P. , K.K.

• Jagódki w Leśnej Akademii

25.05.2024 22:16

23 maja czterolatki z naszego przedszkola wyruszyły na kolejną wycieczkę. Tym razem Pszczółki i Jagódki odwiedziły Nadleśnictwo w Chotyłowie -zawitały do bardzo urokliwej Akademii Leśnej Barwinek.
      Sympatyczna Pani Małgosia oprowadziła dzieci po leśnym muzeum i zdradziła wiele ciekawostek związanych ze zwierzętami oraz roślinami leśnymi. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem oglądały zgromadzane eksponaty, zwłaszcza figury zwierząt oraz ptaków wzbudzały ich zachwyt.
      Z przyjemnością maluchy odbyły też niemal dwukilometrowy spacer po lesie, obserwując otaczającą przyrodę i poznając wiele cennych informacji o środowisku leśnym.
      Pobyt w Barwinku przedszkolaki zakończyły ogniskiem oraz zabawami na świeżym powietrzu.
      To był niezwykle przyjemny dzień, w takcie którego Pszczółki i Jagódki znacznie lepiej poznały las i jego mieszkańców.
      Wycieczkę przedszkolaków zorganizowały wychowawczynie Kamila Korneluk, Joanna Patrejko oraz Katarzyna Karmasz.

• Jagódki świętują Dzień Pszczoły

21.05.2024 22:43

Dnia 21 maja dzieci z grupy "Jagódki" pojechały na wycieczkę do Kostomłot, gdzie miały możliwość poznania roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka. Oglądały przybory wykorzystywane przez pszczelarzy, obserwowały pszczoły.
      Niezwykle słodkim akcentem była degustacja miodu. Dzieci poznały sposób wytwarzania świec z  pszczelego wosku. Z pomocą pszczelarzy Pana Pawła i Pani Weroniki  dzieci  z zapałem przystąpiły do zrobienia własnej świeczki. Po pracy  chętnie bawiły się na świeżym powietrzu.  Pieczone kiełbaski smakowały wyśmienicie, a kolorowa wata cukrowa była pyszna. Wszyscy otrzymali upominki -dziękujemy, a nasionka miododajnych roślin posiejemy  w przedszkolu, ponieważ dzieci wiedzą jak ważną rolę w przyrodzie pełnią owady zapylające.
      Dziękujemy pszczelarzom "Pasieka przy lesie" oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wycieczki.