• Informacja dla uczniów klas 8 i ich rodziców

   02.03.2021 12:24

   Szanowni opiekunowie i uczniowie klas ósmych.

   W związku z rekrutacją przesyłamy link z harmonogramem rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

   https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

   Z.Iwanowski

  • Kancelaria szkoły rozpoczęła rekrutację do Przedszkola Miejskiego na rok szkolny 2021/2022.

   01.03.2021 13:32

   Potrzebne dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (https://www.zsp1terespol.edu.pl/a/rekrutacja-3) Wypełnione wnioski należy złożyć w kancelarii szkoły w nieodwołalnym terminie do dnia 29 marca 2021 r.

   Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają DEKLARACJĘ O KONTYNUOWANIU NAUKI,  również dostępną na stronie szkoły oraz w sekretariacie.

   W związku z powstałym zagrożeniem epidemiologicznym, wnioski rekrutacyjne do przedszkola można również wysłać wypełnione komputerowo, zeskanowane (np. PDF-jeśli rodzice mają taką możliwość) na adres e-mailowy szkoły lub wysłać pocztą tradycyjną. Będą one honorowane jak te złożone osobiście.

   e-mail: zsp1_terespol@wp.pl

   Dyrektor szkoły

   Zenon Iwanowski

  • Kochane dzieciaki z klas I-III

   02.03.2021 12:21

    

   Bardzo serdecznie dziękujemy Wam wszystkim, którzy wzięliście udział w akcji, pomocy zwierzętom ze schroniska "Azyl" w Białej Podlaskiej. Razem zebraliśmy bardzo dużą ilość karmy, kocy, kołder, poduszek i zabawek. Zasługujecie na ogromną pochwałę. Cieszymy się, że interesujecie się losem bezdomnych zwierzątek i macie takie wrażliwe serduszka.

   Pozdrawiamy Was serdecznie!

   S U

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

   24.02.2021 19:43

   W tym roku Szkoła Podstawowa im. św. Królowej Jadwigi w Terespolu po raz szósty wzięła udział w organizacji Dnia Bezpiecznego Internetu.

    Zaczęliśmy od zgłoszenia szkoły do udziału w akcji na stronie http://www.saferinternet.pl/ i podjęliśmy inicjatywy zmierzające do podniesienia poziomu bezpieczeństwa użytkowników Internetu.

   Przypomniano uczniom, jak ważne jest korzystanie z Internetu przy wsparciu i za zgodą rodziców. Dużo czasu poświęcono na uświadomienie uczniom, że nikt nie jest anonimowy w Internecie. Podkreślono, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

   Uczniowie klas IV mieli możliwość ukończyć kurs metodą e-learning „Misja: Bezpieczny Internet” mający na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w Internecie, a także gdzie uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa.

   Zorganizowano konkurs na plakat „Bezpieczny? Internet” adresowany do uczniów klas I-III i IV-VIII.

   Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym.

    

   Małgorzata Kamińska