• Sentencja łacińska na kwiecień

   17.04.2024 11:17

   Aleks Kral, Wojciech Jakimiak
  • Wycieczka siódmoklasistów do kina

   17.04.2024 11:23

   W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy 7a i 7b wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina w Białej Podlaskiej na seans filmu „Za duży na bajki 2”.

   Jest to kontynuacja pierwszej części filmu o tym samym tytule i są w nim pokazane dalsze losy głównego bohatera Waldka i jego przyjaciół. Tym razem bohaterowie wyruszyli na letnią wyprawę w Tatry. Film z lekkością podejmuje tak poważne tematy, jak dojrzewanie, stawianie granic czy akceptacja. „Za dużego na bajki 2” polecamy dzieciom od czwartej klasy szkoły podstawowej, nauczycielom i nauczycielkom, a także rodzicom. Po seansie wybraliśmy się do McDonalda. Do Terespola wróciliśmy w godzinach popołudniowych.

   A. Puczka

  • WARSZTATY WIELKANOCNE

   02.04.2024 18:29

   W piątek 22 marca uczniowie klasy Ic i IIa uczestniczyli we wspólnych warsztatach "Wielkanocne stroiki z żywym owsem i rzeżuchą” zorganizowanych przez "Kocham nad szycie”.

   Uczniowie mieli okazję posłuchać informacji na temat symboli Świąt Wielkanocnych, następnie wykonali z pomocą pani prowadzącej prześliczne stroiki świąteczne. Każde dziecko włożyło dużo serca i pracy w wykonanie swojego stroika. Własnoręcznie zrobione stroiki dzieci zabrały ze sobą do domu.

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK W KLASACH DRUGICH

   02.04.2024 18:26

   W czwartek 21 marca uczniowie klas II obchodzili pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

   Drugoklasiści spędzili ten dzień na wspólnej zabawie. Na początku urządzili sobie piknik, następnie oglądali bajki  i wspólnie tańczyli. Tego dnia nie zapomnieliśmy również o kolorowych skarpetkach, które są symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa. Uczniowie klas II ubrali się w skarpetki do nie pary. Ten dzień był energetyczny i kolorowy. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele wyśmienicie się bawili i wiosnę powitali na dobre.