• PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ BIEG PO ZDROWIE.

   03.04.2022 19:38

   W obecnym roku szkolnym w naszej szkole jest realizowany w klasie IVa program antytytoniowej edukacji zdrowotnej Bieg po zdrowie. Został on opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

   Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, a także zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

   Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas cyklu zajęć dzieci dyskutują, wymieniają doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, przeprowadzają wywiady z osobami niepalącymi, liczą koszty palenia papierosów, pracują w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzą komiks z bohaterami programu. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

   Program jest skierowany także do rodziców lub opiekunów uczniów, gdyż, jak wskazują badania naukowe, zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.

   GIS z udziałem ekspertów z dziedziny psychologii oraz autorów programu prezentuje cykl filmów edukacyjnych. Wśród nich można znaleźć trening umiejętności  wychowawczych zaprezentowanych przez Panią Dominikę Ambroziewicz-Wnuk, psychologa z Centrum Busola. W cyklu pt. „Dlaczego warto budować i dbać o poprawną komunikację z dzieckiem?” udział wzięła Pani Patrycja Szeląg-Jarosz – psycholog z Centrum Busola. Film z udziałem autorów programu – Panią Kamillą Bargiel-Matusiewicz i Panem Rafałem Dziurlą poświęcony jest założeniom programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.

   Filmy mają za zadanie pomóc rodzicom dzieci biorących udział w programie oraz innym rodzicom, którzy będą szukać w Internecie pomocy przy wychowywaniu dzieci w kontekście uzależnień. Filmy pozwolą na szybkie i łatwe zapoznanie się z programem, poznanie kluczowych wskazówek dotyczących wychowywania dzieci, rozwiązanie swoich problemów, poznania sposobów komunikowania się z dzieckiem, radzenia sobie z uzależnieniami dzieci, a także skłonią do refleksji.

   Link do filmów związanych z programem Bieg po zdrowie:

   https://www.youtube.com/user/GlownyInspektoratSan/search?query=bieg%20po%20zdrowie

   Zalacznik-Rozdz-2-Informacje-dla-rodzicow.pdf

  • PRIMA APRILIS

   03.04.2022 19:20

   Dzień 1 kwietnia w naszej szkole był nietypowym dniem. Każda klasa miała za zadanie przebrać się zgodnie z motywem, który wcześniej wylosowała. Na korytarzu szkolnym pojawili się farmerzy, kujony, sportowcy, smerfy, Indianie, wakacyjni turyści, rockowcy, fani disco polo, Harry Poter, a także postacie z powieści „Alicja w Krainie Czarów”.

   Przedstawiciele samorządu wraz z opiekunkami – panią Anną Kudelską i panią Anną Skolimowską ocenili zaangażowanie i pomysłowość każdej klasy.

   Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

    

   Kategoria KLASA:

   I miejsce – VIIb

   II miejsce – Va

   III miejsce – VIIa

   Wyróżnienie:

   Vc i VIb

    

   Kategoria INYWIDUALNIE:

   I miejsce – Szymon Pietrusik

   Wyróżnienie:

   Weronika Greczuk

   Natalia Jarocka

   Julia Witkowicz

   Julia Gobcewicz

   Lidia Parzyszek

   Marta Fedorowicz

   Karolina Urbala

   Aniela Arseniuk

   Maciej Badalski

   Julia Kwiatkowska

   Kornelia Greczuk

   Martyna Waga

    

   Nasze wrażenia z tego dnia:

   JESTEŚCIE WSPANIALI I BARDZO POMYSŁOWI…

   Dziękujemy za wspólną zabawę.

    

   Samorząd Uczniowski IV-VIII

  • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w klasach IV – VIII

   03.04.2022 19:04

    

   1 MARCA obchodziliśmy w szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

   Naszą zabawę rozpoczął  Konkurs MINI PLAYBACK SHOW, podczas którego swoje artystyczne występy prezentowały poszczególne klasy, wcielając się w gwiazdy muzyczne. Jury w składzie: pani Edyta Krzemińska, pan Grzegorz Machnowski, pan Tomasz Jezuit oraz przedstawicielka społeczności szkolnej – Natalia Przygocka przy ocenie brało pod uwagę charakteryzację, choreografię i ruch sceniczny, poziom odwzorowania oryginału, znajomość utworu i tekstu oraz oryginalność wykonania. Bezkonkurencyjna okazała się klasa VIIIB, która swoim wykonaniem piosenki „Rudy się żeni” podbiła nie tylko serca jury, ale także całej publiczności, zdobywając główne nagrody – I miejsce oraz Nagrodę Publiczności.

   PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY był także dniem bez plecaka. Tego dnia cała społeczność uczniowska zamienił tradycyjny plecak na inne nosidła. Najzabawniejsze i najoryginalniejsze pomysły zostały nagrodzone w ramach konkursu na NAJBARDZIEJ ODLOTOWE NOSIDŁO KSIĄŻKOWE.

   Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i super zabawę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również w tak dobrych nastrojach PRZYWITAMY WIOSNĘ😊

   Samorząd Uczniowski IV-VIII

  • Informacja

   30.03.2022 13:30