• Laboratoria Przyszłości - Klocki Boffin III Bricks

   01.12.2022 20:35

   Dzięki Programowi #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci w naszej szkole pojawiły się zestawy elektronicznych klocków Boffin III Bricks.
   Podczas lekcji techniki uczniowie z klasy VIc,  wykorzystując nowoczesne pomoce, poznawali w praktyce zasady budowy i działanie obwodów elektrycznych.

  • Laboratoria Przyszłości - Kodowanie za pomocą klocków Korbo

   02.12.2022 20:26

   #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci  Miesiąc listopad upłynął  w klasach trzecich na zabawie  i kodowaniu z wykorzystaniem klocków Korbo. Uczniowie tworzyli polecenia lub sekwencje poleceń dla określonego planu działania prowadzące do osiągnięcia celu. Dużą uciechę  sprawiły zagadki, zadania i łamigłówki, których rozwiązanie prowadziło do odkrywania algorytmów.

  • Laboratoria Przyszłości - Klocki Korbo

   31.10.2022 18:14
    W październiku trzecioklasiści nadal pracowali z użyciem klocków Korbo zakupionych w ramach rządowego programu wsparcia dla szkół – #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci. Dzięki zabawie w grupach uczniowie rozwijali nie tylko logiczne myślenie, ćwiczyli motorykę małą oraz koordynację wzrokowo- ruchową, ale także mogli kształtować przeróżne kompetencje. Atrakcyjność klocków i pracy w zespole wyzwala w uczniach kreatywność. Co było w wyobraźni, nabiera realnego kształtu. Dzieci mają dar wymyślania rozwiązań, na które dorośli by nie wpadli. Budowanie z klocków maszyn, które się faktycznie ruszają to nowy wymiar zabawy i nauki w jednym.
  • Drukarka 3D - pierwszy wydruk

   31.10.2022 16:29
   Drukarka 3D zakupiona w ramach rządowego programu wsparcia dla szkół – #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci przeszła test. Mamy pierwszy wydruk.
  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

   21.10.2022 08:07
    
                  Uczniowie klas trzecich w bieżącym roku szkolnym biorą udział w zajęciach organizowanych w ramach rządowego programu wsparcia dla szkół – #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Dzięki atrakcyjnym pomocom dydaktycznym trzecioklasiści mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności niezbędne w wykształceniu kompetencji potrzebnych w przyszłości.

             Uczniowie klas trzecich  podczas zajęć z programu „Laboratoria Przyszłości” po uporządkowaniu klocków KORBO  według kolorów, budowali kolorową autostradę i wiatraki z najdłuższymi ramionami. Frajdę sprawiało im dokonywanie pomiarów długości ułożonych elementów. Na kolejnych zajęciach Trzeciaki układali  ruchome obrazy. Największą radość dzieci miały podczas układania domu z wiatrakiem produkującym prąd- czystą energię i najdłuższy samochód. Wszystkie elementy kręciły się po założeniu korbki na wybranym kole zwanym kołem napędzającym. Zajęcia dzieciom bardzo się podobają.

   LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zajęcia w klasie IIIc
     LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zajęcia w klasie IIIb


   LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI zajęcia w klasie IIIa