• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

   11.09.2023 21:35

   Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Bibliotece Miejskiej

   Nauczyciele naszej szkoły oraz przedszkola po raz kolejny z wielką radością włączyli się w Narodowe Czytanie, które 9 września 2023 r. odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu.
   Tym razem w naszym mieście, jak i w całym kraju odczytywane były fragmenty pięknej powieści „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.
   Grupa naszych nauczycieli przybliżyła fragmenty niezwykle emocjonującej, a jednocześnie oddającej charakter ówczesnych czasów rozmowy, jaką odbyła Andrzejowa Korczyńska ze swoim synem Zygmuntem, który przestał rozumieć tradycje oraz wartości, które wpajała mu rodzina, zwłaszcza oddanie i poświecenie powstańców styczniowych dla ojczyzny.
   Te wyjątkowe teksty, oddając ich nastrój i ogromną emocjonalność, przeczytali: Edyta Krzemińska, Waldemar Czerko, ks. Jarosław Łoś, Iwona Gryszko, Dorota Poleszczuk, Kamila Korneluk oraz Renata Bednarzak.
   Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała Eliza Lańska.

                                                                                  KK
    
  • Siódmoklasiści w komisariacie

   17.06.2023 21:06

   W ramach zajęć z doradztwa zawodowego siódmoklasiści udali się na komisariat policji, aby poznać pracę tej wyjątkowo ważnej służby. Dzielnicowy Arkadiusz Kamiński oprowadził młodzież po komisariacie, a następnie opowiedział o pracy policji. Przedstawił także uczniom ścieżkę kariery oraz wymagania, jakie muszą spełnić, by wykonywać ten zawód.
   Wyjście na komisariat zorganizowała Kamila Korneluk, szkolny doradca zawodowy.

    
  • Poznajemy zawód strażaka, czyli siódmoklasiści w OSP Terespol

   07.06.2023 13:56


   W ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7 odwiedzili OSP w Terespolu. Strażacy opowiedzieli młodzieży o pracy straży pożarnej, opowiadając o ścieżce kariery i kolejnych etapach edukacyjnych, niezbędnych w wykonywaniu tego zawodu. Zademonstrowali sprzęt oraz pokazali remizę strażacką. Ta nietypowa, ale wyjątkowo ciekawa i pełna treści lekcja doradztwa zawodowego bardzo podobała się młodzieży zwłaszcza, że wśród nich są uczniowie zamierzający w przyszłości wykonywać ten zawód.

   Kamila Korneluk

  • Wyjątkowe prace konkursowe

   Wyjątkowe prace konkursowe

   21.06.2021 12:43

   Rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczno-techniczne oraz językowe przeprowadzone w klasach I-III, odbywające się w ramach planu doradztwa zawodowego odbywającego się w szkole.
   Pierwszoklasiści przygotowali piękne obrazki prezentujące różne zawody - pojawił się m.in. piłkarz, kosmetyczka oraz rolnik. W tej kategorii przyznane zostały następujące miejsca:

   I miejsce – Maja Siczek (Ia)  oraz Paweł Jakimiuk (I b)

   II miejsce – Ewa Wiśniewska (Ic), Amelia Lewczuk (Ia),  Amelia Beniuk (I c) oraz Michał Jakuszko (I a)

   III miejsce – Karol Chojecki (I c) oraz Filip Nazaruk (I a)

   Wyróznienia: Anna Pilska (Ic) oraz Zofia Kral (Ic)

   Drugoklasiści pisali wierszyki na temat zawodów. Wpłynęły dwie prace literackie:

    

   I miejsce – Amelia Kurkowska (IIc)

   II miejsce – Martyna Jakimiak (II c)

   Wszystkim dzieciom serdecznie dziekujemy za wzięcie udziału w konkursach i gratulujemy wykonania tak pieknych i wyjatkowych prac.
    

   Kamila Korneluk

  • 100 lat Strażakom i Kominiarzom

   100 lat Strażakom i Kominiarzom

   03.05.2020 15:59

   Dzień Strażaka oraz Kominiarza

    

   4 maja możemy złożyć życzenia przedstawicielom dwóch grup zawodowych – Strażakom oraz Kominiarzom.

   Dzień Straży Pożarnej – „Międzynarodowy Dzień Strażaka”, (ang. International Firefighters' Day) jest międzynarodowym świętem strażaków. Obchodzone jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana -  patrona strażaków.

   W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

   Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również wypadków drogowych czy powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę

   W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

   Zachęcam do obejrzenia prezentacji o strażaku Florku oraz zdjęć przedstawiających podstawowe wyposażenie strażaka, a także prezentacji na temat pracy Kominiarza.

   KK
   Atrybuty_strazaka.pdf
   Dzien_Kominiarza_-_4_maja.pdf
   Cieple_zimne_(1).pdf
   Strazak_Florek_i_koty-prezentacja_do_scenariusza_zajec.pdf